Zoom Programı Nasıl Kurulur? Zoom Programı Nasıl İndirilir?

0
124
Görüntüleme

Zoom uygulaması tüm dünyada yaşanan pandemi sonrasında eğitim için sunulmakta olan bir alternatif seçenek olarak hayatımıza girdi. Öğretmen ve öğrenciler zoom uygulamasını uzaktan eğitimde toplu olarak ders yapabilmek için kullanmaya başladı. Ücretiz bir uygulama olan zoom’u telefon veya bilgisayarlarınıza Google play store üstünden indirebilirsiniz. Özel ve devlet okullar tarafından çok tercih edilmeye başlanan zoom programı canlı ders takibi yapmak isteyen ve ders dinlemek isteyen pek çok öğrenci tarafından indirilmektedir. Son günlerde ağırlıklı olarak kullanılacak olan zoom uygulaması nasıl indirilir, nasıl kullanılır?

Zoom programı nasıl kurulur? İşte yanıtlar:

ZOOM UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

İlk olarak zoom.Us adlı sitenin kendi en temel sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üstünden Sign Up Frre seçeneğinine tıkladıktan sonra çıkan ekren temel mail adresimizi yazıyoruz. Mail adresine gelen doğrulama linkini satın aldıktan sonra download & run zoom dedikten sonra programı indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZOOM UYGULAMASI ÜCRETLİ Mİ?

Zoom uygulaması, Google Play’de ve Apple Store’da bedava dağıttığı olarak indirebilirsiniz. Son dönemde korona virüs sebebiyle popüler olan Zoom uygulaması hem Android hem de İOS için uyumlu çalışabiliyor. İlgili uygulama marketlerinin arama kısmına Zoom yazarak programı kolayca indirmeniz mümkün. Program genel kullanımda bedava dağıttığı ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek alternatiflere ücret ödemek gerekiyor.

ZOOM İLE UZAKTAN EĞİTİM NASIL YAPILIR?

Zoom programını indirdikten sonra en temel ekran üstünde yer alan ifadeler kısmında Online ders yapabilmek için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı İngilizce alternatifler yer almakta. Öğretmenler online ders yapabilmek için ‘new meeting’, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer almakta.

Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklayın. Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere vermeniz gerekmektedir. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID’yi paylaştığınız derse başlayabilirsiniz. Açılan ekran üstünden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz