Zayıflamak İçin Mutlaka Uygulanması Gereken 7 Yöntem

0
96
Görüntüleme

Contents

Bitki Çaylarından Destek Alın

Şekersiz tüketilen bitki çaylarının iştahı azaltmada yardımcı etkisi mevcuttur, yeşil çay ve beyaz çayın metabolizma hızlandırıcı etkisinden faydalanmak için günde 2-3 kupa kadar tüketilmesi önemlidir.

Yatmadan 2 Saat Önce Yemeyi Bırakın

Yatmadan hemen önce atıştırmanın daha fazla yağlanmaya yol açabileceğinin uzun zamandan beri bilinen bir gerçektir. Kan şekeriniz çok yüksek olursa uyku kalitenizde de azalma olur. Bu sebeple uykudan iki saat önce yemeyi bırakılması gerekir.

Atıştırmak İstediğinizde Önce Su İçin

Birçok kişinin açlık ve susuzluğu karıştırır . Bu sebeple de yetersiz su tüketen pek çok kişi devamlı atıştırmalara yönelir. Canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde önce su için ve en az 10 dakika bekleyin. Açlığınızın, ilk şiddetinde olmadığını göreceksiniz.

Baharat Dünyasına Girin

Kırmızı pul biber, karabiber, zerdeçal ve zencefil gibi pek çok baharatın metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı etkisi vardır. Tarçının da kan şekerini dengeleyerek tatlı isteğini azaltma konusunda sağlamış olduğu desteğin önemini ele alarak sofralarımızda baharatlara yer açmamız gereklidir.

Probiyotiklerin Dost Olduğunu Unutmayın

Kabızlık sorunu olanların senede ortalama 3 kg daha fazla almaya eğilimli olduklarının bilimsel çalışmalarca tespit edilmiştir. Probiyotiklerin düzenli tüketimi kabızlıktan korur. Günde bir tane probiyotik yoğurt ya da bir bardak kefir tüketerek metabolizmanıza yardımcı olabilirsiniz.

En Az 5 Saat Uyuyun

Günde 5 saatten az uyuyanların, normal uyku süresini tamamlayanlara göre günde 300 kalori daha fazla almaya meyilli olmaları uyku düzenine dikkat etmenin ve 5-8 saat arası uyumanın bireyi kışın kilogram almaktan koruyacak diğer bir metottur.

Tam Tahılları Tercih Edin

Beyaz un ve beyaz şeker kan şekerini hızlı yükseltip düşürdüğü için daha çabuk acıkmaya ve daha sık tatlı isteğine neden olur. Bu sebeple karbonhidrat kaynağı olarak tam tahıllı ekmekleri, bulgur, tam tahıl makarnası gibi nitelikli karbonhidratları tercih etmek kilo verme süresinde önem göstermektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz