ZAYIF GÖRÜNMENİN YÖNTEMLERİ

0
432
Görüntüleme

Neredeyse herkes zayıf bir görünüme sahip olmak ister. Bu sebeple sıklıkla sporlar ve beslenme programları uygulamaları yapılır. Kilo vermek uzun bir süreçtir. Hemen kendi kendine olmaz. Fakat bazı hususlara dikkat edildiği taktirde normal kilonun altında bir görünüm elde edilebilir. Bu sebeple doğru tercihler yapılmalıdır.

Zayıf görünmek için yapılması gerekenler:

Zayıf bir görüntü için bedeninize uygun elbiseler tercih edin.
Siyah gibi koyu renkler daha zayıf görünmeyi sağlar.
Kendinizi sıkacak elbiselerden uzak durun ve tercihlerinizi bol elbiselerden yana kullanın.
Özel gün ve gecelerde hoş bir görünüm için korse kullanın.
Duruşunuza dikkat edin ve her zaman dik durmaya özen gösterin.
Bu gibi yöntemler sayesinde olduğunuzdan daha az kiloya ulaşabilirsiniz. Buda sizlerin daha mutlu olmanıza yardım edecektir. Hem bu sayede elbiseniz üzerinizde daha şık ve göz alıcı durmuş olur.

Zayıf Bir Görünüm İçin Korsenin Önemi

Kilolu kişilerin vücut hatlarını saklamak için kullanmış olduğu yöntemlerden biri korse kullanımıdır. Korseler düğünler ve davetler için kısa yoldan fit görünmenin en etkili yollarındandır. Kişinin vücut hatlarını sıkarak vücudunun daha toplu görünmesini sağlar. Ayrıca spora gidenler de sıklıkla korse kullanır.

Bunun sebebi vücudun daha kolay ve hızlı şekilde şekillenmesine yardım etmektir. Korseler hareket esnasında terlemeyi hızlandırır. Bu sayede ter yolu ile zayıflatmayı hızlandırarak zararlı toksinlerin uzaklaşmasını sağlar. Zayıf görünmek için korse seçerken dikkatli olunmalıdır. Genellikle kendi bedeninizin bir altı bedende korse seçilmelidir. Bu sayede vücudu aşırıya kaçmadan toparlayacaktır.

Siyah Renk Daha Zayıf Bir Görünüm Sağlıyor

Renk seçimi de zayıf görünmek adına son derece önemlidir. Kilolu kadınlar ve erkekler açık renklerden daha çok koyu renkleri tercih etmelidir. Koyu renkler kiloları gizlemekte açık renklilere oranla daha başarılıdır. Kilo gizlemek için tercih edilen ve başarılı olan renklerden biri elbette siyah renktir. Siyah giyenler normal kilolarından daha az bir görünüm yansıtmaktadırlar.

Zayıf Görünmek İçin Duruşunuza Dikkat Edin

Sağlık açısından vücudun duruşu son derece önemlidir. Omurga eğilmeleri ya da duruş sorunları kişinin kısa görünmesine neden olur. Kısa bir görüntü ise vücut hatlarının daha belirgin görülmedi demektir. Kambur duruşlu kişilerdeki yağ tabakası göbek bölgesinde daha fazla birikebilir. Bu sebeple olduğundan şişman bir görünüm ortaya çıkar. Omuzlar ve omurganın dik olduğu durumda ise tam tersidir. Hem omurga sağlığı korunur hem de daha fit bir fiziğe sahip olunmuş olur. Dik bir görünüm için sırt korseleri de kullanılabilir. Bu sayede daha zayıf bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Dar Giysilerden Uzak Durun

Kilolu kişilerin kesinlikle kendisini sıkan elbiselerden uzak durması gerekir. Dar kalıplar daima kilonun daha ilk planda olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kişinin hareketlerini kısıtlar. Bu sebeple üzerlerine yapışmayan salaş parçalar seçmek daha yerinde olacaktır. Kilo gizlemenin bir yolu da doğru elbise seçimidir. Aynı zamanda bedene göre uygun elbiseler seçmek gerekir.

Yatay Çizgili Giysilerden Uzak Durun

Zayıf görünmek için seçeceğiniz elbiselerin desenleri de bir hayli önemlidir. Elbise seçimlerinde yatay çizgileri tercih etmeyin. Mümkünse uzak durun. Çünkü yatay çizgiler kişiyi enine daha da şişman gösteriyor. Kalçalı ve basenli bir vücut hattınız var ise yatay çizgili desenleri kullanmayın. Onun yerine dikine çizgileri tercih edebilirsiniz. Kıyafet seçiminde dikine desenlerin seçimi kişinin daha uzun ve zayıf görünmesine yardım ediyor. Büyük desenler ve şekiller genelde kilolu görünmenin sağlar. Bu sebeple küçük desenlere daha çok ağırlık verilmelidir. Küçük desenli ve dikine çizgileri olan elbiseler sizlerin daha zayıf görünmesine yardım edecektir.

Etek Boyuna Dikkat Edilmelidir

Kilosunu gizlemek isteyen bayanların etek boyuna ayrıca dikkat etmesi gerekir. Üst bacak kısmı kalın olan bayanlar diz üstü etek seçerse kiloları daha dikkat çekici duruma gelir. Bu sebeple kilolu bayanlar diz altında etekler seçerse daha yerinde bir seçim yapmış olurlar. Ayrıca uzun eteklerde bu ara bir hayli popüler ve şık duran parçalardır. Uzun etek seçimlerinde daha zarif ve zayıf bir görünüm yakalamaları mümkün. Ayrıca bacaklarda ufak değişimlerle zayıf görünmekte mümkün. Bacaklara vücut yağı sürülebilir. Bacağın daha ince ve parlak görünmesini sağlar. Sürme işlemi ön bacak ve arka bacak olmak üzere gerçekleştirilmelidir. Bu sayede hem zayıf hem de seksi bir görüntü elde edilmiş olur.

Zayıf Bir Yüz İçin Doğru Makyaj Seçilmeli

Genellikle kilolu görünmenin nedenlerinden biri tombul yanaklardır. Tombul yanakları makyaj hileleri ile daha zayıf bir hale getirmek mümkündür. Bunun için tene ve yüz yapısına uygun makyaj seçimi yapılmalıdır. Elmacık kemiklerin altına koyu tonlarda allık sürmek daha ince bir yüz yapısına kavuşmayı sağlar. Gözler ne kadar küçük görünürse yüzünüz o kadar büyük görünür. Bu sebeple göz makyajına ağırlık vermek gerekir. Göz makyajı uygularken gözlerin daha ön plana çıkması için göz kalemi ve muhakkak rimel kullanın. Highlighter gibi ürünler de yüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. Bu şekilde doğru makyajla daha zayıf bir görüntüye kavuşmak mümkündür.

Ayakkabı Seçimlerinizi Topukludan Yana Yapın

Boyunuz ne kadar uzun olursa kilonuzu o kadar kolay gizleyebilirsiniz. Bu yüzden daha zayıf görünmek isteyen bayanlar topuklu ya da tabanlı ayakkabılar tercih etmelidir. Bu sayede daha uzun bir boya sahip olurlar. Kısa boylularda kilolar daha ilk planda durur. İşte bu problemi gidermek için de ayakkabı seçimi bir hayli önemlidir. Yüksek topuklar seçmeye özen gösterin. Çünkü alçak seçilen topuklar daha kısa ve kilolu görünmenizi sağlar. Ayakkabıların modeli de son derece önemlidir. Bağcıklı modeller bağcıklı olmayanlara oranla bacağın daha kalın görünmesini sağlar. Bu sebeple bağcıklı olmayan ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.