Youtube üzerinden iş yaparak nasıl para kazanılır?

0
30
Görüntüleme

Milyonlarca kullanıcısı olan Youtube üstünden iş yaparak nasıl para kazanılır? Youtube’da 10 binlerce farklı kanal bulunuyor. Youtube sitesinde kanalıma hoş geldiniz cümlesiyle başlayan milyonlarca video mevcut. Bu video sahipleri her ay siteden yüksek miktarlarda para kazanıyorlar. Hatta bu nedenle televizyonlardan tanıdığımız ünlüler bile Youtube kanalı açmaya başladı. Youtube sitesinde video paylaşarak para kazanmanızı sağlayacak birkaç yol bulunuyor.

Paylaşımlarınız da Özgün Olmalısınız

Youtube sitesinde para kazanabilmenizin ilk yolu özgün olmanızdan geçiyor. Yani paylaştığınız videoları daha önce hiç kimsenin paylaşmamış olması gerekmektedir. Zaten paylaşımınız daha önce diğer bir Youtube kullanıcısı tarafından site üstünde paylaşılmış ise videonuza uyarı gelir ve videoyu kaldırmak mecburiyetinde kalırsınız. Videoların aynı olmamasının yanında dikkat edeceğiniz bir başka husus da müzikler. Videolarınızın arka fonunda çalan müziklerin telif haklarına takılmaması için Youtube tarafından telifsiz olarak sunulmakta olan müzikleri kullanmalısınız. Bu müzikleri Youtube videolarından bilgi alarak bulabilirsiniz.

İzleyici Kitleniz Olmalı

İzleyici kitlenizi oluşturmanız için bir süre uğraşmanız gerekir. Maalesef arzu ettiğiniz kadar fazla video yükleseniz de insanların sizi birden kitleler halinde takip etmesini sağlayamazsınız. Ancak izleyici kitlenizi zamanla oluşturmanız mümkün. Haftanın belirli gün ve saatinde paylaşım yaparak insanları kanalınıza çekebilirsiniz. Her zaman aynı gün ve saatte video paylaşacağınız için insanların daha fazla aklına kazınırsınız. Bunun yanında kanalınıza yapılan yorumlara sık sık cevap vermeniz de takipçilerinizin sizi daha çok sevmesini sağlayacaktır.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Program Şartlarını İmzalayın

Youtube’da video paylaşmaya başladıysanız evvela yapmanız gerekli olan geleceğe yatırım yapmaktır. İleride gelecek olan reklamlardan gelir elde etmeniz için evvela Youtube hesabınızın simgesine tıklayın içerik stüdyosuna girin. Sol taraftan kanalın özelliklerine girin. Para kazanmanın altındaki etkinleştire tıklayın ve sizden istenen adımları gerçekleştirin.

İleride gelen ödemeleri almak için ise:

Adsense hesabı oluşturmalı,
Hesapta oturum açmalı,
Para kazanmak için videolarınızdan para kazanmayı istediğinizi onaylayıp reklam tanıtım türleri arasından seçim yapın.
Bu işlemlerin ardından onay kutucuğunu işaretleyin. Artık Youtube’dan para kazanabilmek için yapmanız gerekli olan şey özgün videolar yüklemeye devam etmek. Videolarınız çoğaldıkça reklam tanıtımlar gelmeye başlayacak.

Para Kazanma Şartları

Youtube’da video yüklemeye devam etseniz de hemen reklam tanıtım alamazsınız. Bunun için en azından 1000 aboneniz olmalı. Ayrıca kanalınız 10 000 görüntülenmeyi de almış olmalıdır. Bunun yanında son bir yıl içerisinde videolarınızın toplamı en azından 4000 saatlik bir izlenme de almış olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz