Yıllardır saklanıyor: Kabe’nin kapağı keşfedildiğinde büyük sır ortaya çıkıyor! Kabe’nin perdesi fırtınada uçar ve uzun yıllardır saklı olan büyük sırlar açığa çıkarılır.

0
240
Görüntüleme

Kabe’deki kuvvetli rüzgar nedeniyle Kabe’nin örtüsü açıldı, ancak bunun altında çoğu Müslümanın bilmediği bir sır. Fırtına Kabe’yi ortaya çıkardı.Bu kapı ilk kez keşfedildi.Kabe’nin kuvvetli rüzgârından dolayı Kabe’nin dış örtüsü uçtu, ancak altında çoğu Müslümanın bilmediği sır aydınlandı.Kabenin Örtüsü Mekke’de 150 personel tarafından 10 ayda büyük bir titizlikle dokunan ve günler öncesinde Harem-i Şerif yetkililerine teslim edilen örtü, hacı adaylarının Arafat’a akın etmesi üzerine bugün erken saatlerde Kabe’ye giydirildi.

Kisve-i Şerif’in değiştirilmesi esnasında hacı adayları ibadetlerine devam ettiler. Özel olarak hazırlanan saf ipek ve altın 4 parçadan oluşan 47 metre uzunluğunda, 657 metrekare büyüklüğündeki Kabe’nin örtüsü 4 köşeden sökülerek değiştirme işlemi başlamıştı.

Eskisi alınırken, aynı anda yenisi çekilen örtünün değiştirme işlemi saatler sürüyor. Kabe örtüsünün yapılması için yaklaşık 700 kilogram saf ipek, 120 kilogram gümüş ve altın kullanılıyor. Kabe’nin örtüsünün üzerinde altın ve gümüşten işlenmiş çeşitli ayet ve dualar bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz