Vücut Diliniz Ne Anlatıyor?

0
106
Görüntüleme

Vücut diliniz karşınızdakine hem sizi aynı zamanda onun sizde bıraktığı algıyı anlatır. Düşünceler daima konuşarak belli edilmez. Bazen birkaç hareketle çok şey anlatabilirsiniz.

Vücut Diliniz Ne Anlatıyor?

Vücut dilinizi iyi ve doğru kullanmak size avantaj sağlayabildiği gibi yanlış kullanmak veya hiç fikir sahibi olmamak kimi zaman istemeden de olsa karşı taraf açısından farklı algılanabilir. Vücut dilleriyle ilgili çok kolay birkaç hareketin bile oldukça farklı anlamlara geldiğinden bahsetmek istiyorum.

Dik Durmak Önemli

Karşınızdakiyle konuşurken dik durmaya dikkat edin. Örneğin oturuyorsunuz ve dirseğiniz masada yüzünüzü buruşturuyorsunuz, göz teması kurmuyorsunuz bu karşı tarafta saygısızlık olarak nitelendirilebilir.

Jest ve Mimikler Abartılı Olmayın

Karşınızdakinin sizin hakkınızda çok heyecanlı ve duygularını kontrol edemeyen biri olduğunuzu düşünmenizi istemiyorsanız jest ve mimiklerinizi kullanırken dikkatli olun. Gereksiz tepkimeler göstermek ve vermek sizi doğru yansıtmayacaktır.

Kolları Bağlama Konusunda Emin Misiniz?

Eğer karşınızdaki kişi ile bir problem yoksa ve anlaşmamak gibi bir niyetiniz yoksa kollarınızı bağlamayın. Çünkü bu hareket bir nevi seninle yapabileceğim bir şey yok demek! Kollarınız açık olsun.

Sürekli Saçınızla Oynamayın

Özellikle kadınlarda görünen bu hareket karşı taraf için esasında öz güvensiz ve ilgiye aç hissiyatı anlamı taşıyabilir. Eğer karşınızda hoşlandığınız bir erkek arkadaş adayı yoksa bu davranışı yapmayın sonra yanlış anlaşılabilirsiniz.

Doğru Zamanda Tebessüm İyidir

Ciddi olmanız gerekli olan zamanda ciddi olun elbette. Ancak bazı durumlarda ufak bir tebessüm karşı taraf için büyük bir rahatlatıcı olabilir. Kendinizi sıkmak yerini ortamı rahatlatmak için tebessüm hatta sıcak bir gülümseme gayet iyidir.

Göz Teması Önemli Ama Dik Dik Bakmayın!

Karşınızdaki kişi ile konuşurken göz teması kurmak oldukça önemli. Bu onu dinlediğinizi ve önemsediğinizi gösterir. Ancak burada denge önemli aşırıya kaçmanız dik dik bakan birini yansıtır. Doğal olun ve göz temasınızı kurarken olay olgusundan kopmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz