VPN ve DNS değiştirme ile Twitter ve Facebook’a giriş yapılır mı?

0
132
Görüntüleme

Contents

Twitter Giriş VPN Değiştirme –

Twitter Giriş DNS nasıl Değiştirilir

Twitter giriş! Twitter VPN değiştirme nasıl yapılır? İnstagram giriş. İnstagram DNS değiştirilerek nasıl girilir? Twitter, İnstagram giriş DNS değiştirilerek nasıl girilir. İnstagram ne zaman düzelecek? Twitter ne zaman düzelecek.

Erişim sıkıntıları olduğunda yasaklı sitelere giriş oldukça zorlaşıyor.

Zaman zaman ülkemizde çeşitli internet sitelerine erişim sıkıntıları yaşanabiliyor. Dönem dönem de Twitter, Facebook, Instagram’a erişim yasakları(!) gelebiliyor.

Peki VPN, DNS derken yasaklı sitelere erişim nasıl sağlanır? Sizlere hem programlı hem de programsız olarak nasıl ulaşabileceğinizi aktaracağım.

Not: İçeriğimiz illegal ve yasa dışı siteler için bir rehber niteliğinde değildir. Kumar, warez, adult içerikli ve kullanılması sakıncalı olan yasaklı sitelere giriş yapmamanız hem kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak hem de hukuk kurallarına uymak için önemlidir. Sevgiler.

Twitter Erişim Yasağı! Şubat 2021 Twitter giriş

Twitter yavaşladı mı? Twitter giriş ve VPN ayarları hakkındaki açıklamaları haberimizden görebilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’da akşam saatlerinde yavaşlık olduğu görüldü. Bunun üzerine kullanıcılar giriş ve VPN ayarlarını yapmaya başladı.

Twitter ve Facebook ilk sırada olmak üzere sosyal ağlara erişim yavaşlarken, konu ile alakalı fotoğrafı bir açıklama yapılmadı. Söz konusu sitelere VPN üzerinden problemsiz bir biçimde erişim yapılabiliyor. Olayın gerçekleşmesinin ardından Facebook ilk sırada olmak üzere bir çok sosyal ağ sitesine erişim sağlanmakta zorluk çekiliyor. Bu da internet kullanıcılarının; “Facebook’a neden girilemiyor? Facebook’a bağlantı sorunu mu var? Facebook’a erişim yasağı mı geldi?” sorularını sormasına neden oluyor.

DNS değiştirmek için şu adımları uygulayın:

Başlat – Denetim Masası – Ağ ve internet – Ağ ve Paylaşım Merkezi – Bağdaştırıcı ayarları değiştirin – Wifi kullanıyorsanız o ağı seçin veya kablolu kullanıyorsanız Yerel Ağ Bağlantısına sağ tıklayıp özellikler diyin. Daha sonra açılan sayfadaİnternet sözleşmesi 4seçin ve uygulan olan DNS ayarlarından birini giriniz. Biz sizlere Google DNS ayarlarını tavsiye ediyoruz. Daha sonra ise çıkarken ayarları doğrula dedikten sonra tarayıcıları yeniden başlatınız. Artık erişim yasağı olan sitelere girebilirsiniz.

TELEFONDAN VEYA BİLGİSAYARDAN TWİTTER’A NASIL GİRİLEBİLİR?

Kullanıcılara Twitter’a farklı yöntemler deneyerek girebileceklerini hatırlatan Mehmet Yunus Bağışlar, konu hakkında kendi Facebook sayfasından bir bilgi paylaştı. Bağışlar’ın hesabından paylaştığı bilgi şöyle, “Akıllı telefonunuzdan ‘Google Play Store’ ye veya ‘Apple Store’ uygulamasına ‘Hotspot Shield VPN’ yazarak Hotspot Shield programını aratın. Android telefonlarda ‘Hotspot Shield VPN Android’ olarak çıkacaktır. Programı yükleyin ve problemsiz bir biçimde Twitter’a giriş yapın.

Aşağıda güncel DNS ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Google – DNS Ayarları:

8.8.8.8

8.8.4.4

Open DNS Ayarları:

208.67.222.222

208.67.220.220

NORTON – DNS Ayarları:

198.153.192.1
198.153.194.1

Uydunet – DNS Ayarları:

62.248.80.161
62.248.80.162

Dnsadvantage – DNS Ayarları:

156.154.70.1
156.154.71.1

ScrubIt – DNS Ayarları:

67.138.54.100
207.225.209.66

GTEI – DNS Ayarları:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

OpenNic Project DNS Adresleri ve Ayarları (Türkiye’ye en yakın DNS Sunucuları)

178.17.170.67
217.12.203.133
193.182.144.144
217.12.210.54

Twitter yavaşladı mı? Twitter giriş ve VPN ayarları hakkındaki açıklamaları haberimizden görebilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanılacak olan sosyal ağ uygulamalarından bir tanesi olan Twitter’da akşam saatlerinde yavaşlık olduğu görüldü. Bunun üzerine kullanıcılar giriş ve VPN ayarlarını bu biçimde yapabilirsiniz.

VPN uygulamaları genel manada bir kimlik saklamak ve yaşanan ülke de yasak olan internet sitelerine girmek için kullanılacak olan bir uygulamadır. VPN ve DNS değiştirme yöntemiyle diğer bir noktadan internete bağlanmış gibi olacağından bölgenizdeki Twitter, Facebook gibi siteler de dahil teknik arızadan dolayı giriş yapılamayan sitelere bağlanabilirsiniz. Piyasada gerek masaüstü gerekse de mobil cihazlar için bir çok VPN programı bulunur. Google Play’de kullanıcı değerlendirmeleri ve yorumları yüksek olan VPN uygulamaları daha güvenli olarak görülmektedir.

VPN NASIL KULLANILIR?

Google Play veya AppStore’dan indireceğiniz VPN programı diğer normal programlar gibi bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra programı çalıştırdığınızda internet trafiğiniz yönlendirilir ve arzu ettiğiniz sitelere giriş yapabilirsiniz. IPhone için Appstore ve Android için Google Play’de onlarca farklı VPN uygulamasını bulabilirsiniz.

DNS NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

DNS sunucusu modemden ve internete bağlanılan cihazın ayarlarını değiştirilerek değiştirilebilir. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızın Yerel ağ Bağlantısı ayarlarına girip DNS numaralarını değiştirerek de Youtube, Facebook ve Twitter gibi sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için Windows’ta Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın ve Yerel Ağ Bağlantısı’na tıklayın. Açılan pencerede “Özellikler”e girin. Yeni açılan pencerede listeden İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) satırını seçip yine “Özellikler”e tıklayın.
Son olarak açılan pencerede “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:” şıkkını işaretleyip tercih ettiniz DNS numaralarını girip “Tamam”a tıklayararak DNS değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz