Tiktok Para Kazanma Yolları

0
102
Görüntüleme

Tiktok para kazanma yolları sizin için rehber oluşturduk. Tiktok para kazanma koşulları nelerdir? Tiktok gerçekten çoğu sosyal ağ platformlarını geride bıraktı. Türkiye’de tiktok kullanımı 30 000 000 ile ilk üç sırada yer almakta. Evet doğru duydunuz 30 000 000 indirme ile Türkiye dünya çapında 3. Sırada. 1. Hindistan 2. ABD ve bu gerçekten çok ciddi bir rakam. O halde tiktok için içerik hazırlamak yalnızca bizlere değil firmalara de düşüyor. İşte burda size tiktok’tan para kazanmak için bir rehber hazırladık. Tiktoktan para kazanmak ve zengin olmayı istiyorsanız bu adımları muhakkak uygulayın.

1- İnfluencer olun

Pek çoğumuz bu terimle tanıştık. Peki nedir influencer. Platformdaki popülerliğini marka tanıtımları yaparak gelir elde eden kişi diyebiliriz. Nasıl mı? Ben bir şirketim ve size sponsor oluyor ve aylık 1000 tl vereceğimi söylüyorum. Sizde benim ürünlerimi tiktokta tanıtarak ya da websitemi tanıtarak bana bilinirlik sağlıyorsunuz. Tiktok para kazanmanın en hızlı ve güvenilir yöntemlerinden biri bu.

Ne kadar takipçi lazım?

En az 100 000 takipçiniz olması lazım ve ayrıca sponsor bulmak için dikkat çekmek son derece önemlidir. Yani videolarınız çok izleniyor olması ikinci bir kriterdir. Bu da bolca keşfete düşerek olur.
Kısaca influncer olmak gerçek anlamda zaman ve enerji hatta size para harcatır. Ama sonuçta buna değer. Kısaca çoğu firma size tanınmak için gelecektir. Bu da kesinlikle tiktokta para kazanmanın en etkili yollarından birisidir.

2- Canlı Yayın Açın.

Live.Ly taşındı ve artık bütünüyle tiktok üstünden canlı yayın yapabiliyorsunuz. Canlı yayınlarda tiktok içi satın aldığı parayı size gönderebiliyor. Bu sayede sizde para kazanabiliyorsunuz. Tabii bu canlı yayınlarda çok para kazanılmıyor. Ama yine de ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar para kazanabiliyorsunuz. Tiktok canlı yayınlarda ürün ya da farklı tanıtımlar yaparak para kazanabilirsiniz.

3- Websitesi üstünden para kazanın.

Bir online alışveriş siteniz var ise ya da bir adsense tanımlı bir blog siteniz o siteyi tiktok’a muhakkak bağlayın ve bolca sitenizin lansmanını yapın. Bu sayede kesinlikle web sitenizden para kazanmaya başlayacaksınız.

4- Tiktok ve Youtube neden beraber kullanmayasın.

Tiktok bir dakikalık videolar ile sınırlıyken…Youtube sınırsız. Youtube videolarınıza para öder. Eğer tiktokta takipçiniz var ise ve youtube hesabınız yoksa… Hemen youtube hesabı açın ve tek yapmanız gerekli olan youtube monetize (para kazanma) özelliğini aktif hale getirmektir. Bunu yaptığınızda tiktoktan gelen takipçiler sizi bir youtube ünlüsü yapabilir.
Ayrıca 1000 kişiyi geçince Web sitesini ekleyebiliyorsunuz.

Instagram ve youtube muhakkak bağlayın. Tabii ki web sitenizi de öyle. Bu üç platformu para kazanmak için kullanabilirsiniz.

5- Ürün satın. Markanızı tanıtın.

İnstagramda ürün satarak para kazanan birçok kişi var. Aynı şey takipçileriniz arttığında sizin içinde geçerli olacaktır. Tiktok para kazanmanın en etkili ve hızlı yöntemlerinden biri ürün satmaktır. Bu sayede para kazanabilir ve takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Mesela tesbih satarak aylık 10 000 lira üstünde kazanan kişiler var instagramda. Ürün satmak gerçekten tiktokta kolaydır. E-ticaret sitenizi de bağladığınız an takipçileriniz müşterilere dönüşür. O kadar takipçiniz var değerlendirin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz