SOĞUK LİPOLİZ NEDİR? NASIL UYGULANIR?

0
48
Görüntüleme

Ameliyata gerek olmadan inatçı bölgesel yağlardan kurtulmayı kim istemez? Elbette herkes herhangi bir kesiğe gerek kalmadan böyle bir şeyin gerçekleşmesini ister ve bu tür bir tedavi seçeneği de mevcut. Soğuk lipoliz cerrahi müdahale gerekmeden bölgesel yağlardan sizi kurtarır ve hayalini kurduğunuz vücuda ulaşmanızı sağlar. Soğuk lipoliz tedavi ile ilgili pek çok merak uyandıran vaat mevcuttur. Tüm bu vaatler gerçekleştirilebileceği gibi çoğu kişi cerrahi işlem olmadan nasıl böyle bir amaca ulaşıldığını bilmek istiyor.

Soğuk lipoliz son dönemlerde popüler olan bir estetik uygulamadır ve bir hayli sık tercih edilir. Soğuk lipoliz tedavisi bütünüyle ısı kullanmakta ve bu sayede yağ hücrelerini dondurarak vücuttan uzaklaşmasını sağlamaktadır.

Soğuk Lipoliz İle Kilo Verilir Mi?

Soğuk lipoliz bölgesel zayıflama yöntemlerinden birisidir ve çok sık tercih edilir. Estetik uygulamaların günden güne gelişmesi ile birlikte inatçı yağlardan kurtulmak isteyen kişiler için de farklı alternatifler ortaya çıkmaktadır. Soğuk lipoliz inatçı yağ hücrelerini dondurarak vücuttan uzaklaştırır ve vücudu şekillendirmek için de kullanılabilir.

Soğuk lipoliz işlemi bölgesel yağlanma için iyi bir seçenek olmasının beraberinde söz konusu bölgenin etrafındaki dokulara zarar vermemesi sebebiyle de bir hayli güvenli bir yoldur. Soğuk lipoliz uygulamasıyla parçalanan ve etkisi sonlandırılan yağ hücreleri vücuttan ekstra bir yöntemle alınmaz. Yağ hücreleri vücut tarafından idrar yolu ile dışarıya atılır ve böylece tedavinin ilk gününden itibaren başlayan bölgesel zayıflama serüveni birkaç aya kadar gelişerek devam eder.
Soğuk lipoliz kısa bir süre içinde uygulanmakta olan bir işlem olması sebebiyle her çeşit program için idealdir. Kişi isterse öğle yemeği molasında bile soğuk lipoliz işlemini gerçekleştirebilir. Uygulama sonrasında herhangi bir iyileşme süreci olmadığı için hasta hemen günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir.

Soğuk lipoliz tedavisinin kilogram verme yöntemi olduğunu düşünen pek çok kişi vardır. ama bu yanlış bir düşüncedir ve yanlış kararlar vermeye neden olarak hayal kırıklığı yaratabilir. Bilinmelidir ki soğuk lipoliz diyet ya da egzersize rağmen yine de yakılamayan bölgesel yağlar için etkilidir. İşlem sonrasında kişinin vücudu daha fit görünse de bu bir kilogram verme yöntemi değildir. İdeal kilograma ulaşmış ya da çok yakın olan kişiler için önerilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz işlemi için özel olarak tasarlanmış cihazın bir kolu kişinin vücudunda bölgesel yağların olduğu noktaya yerleştirilmekte ve seans başlatılmaktadır. Vücudun korunması amacı ile tedavi yapılacak bölge daha öncesinden belirlenmekte ve buraya koruyucu bir mendil yerleştirilmektedir. Daha sonra işlem cihazın kendisi tarafından gerçekleştirilir. Cihaz otomatik şekilde uygulama bölgesindeki cildi vakumlayarak hazne içerisine çeker ve burada soğutma işlemi yaparak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar.

Soğuk lipoliz ile soğutulan yağ hücrelerinde kısa süre içinde yapısal değişiklikler başlar ve değişime uğramış yağ hücreleri vücut tarafından emilerek idrar yolu ile vücuttan dışarıya atılır. Bu noktadan sonra vücudunuz giderek gelişmeye ve arzu ettiğiniz hale gelmeye başlar.

Yüz

Soğuk lipoliz çoğu zaman yüzde kullanılır, çünkü bölgede pigmentasyon eksikliği yaratmadan yağ özümleyecek olan non-invaziv bir işlemdir. Yüz bölgesi oldukça hassastır ve alışılmış liposuction saklanması zor izleri bırakabilir. Geleneksel liposuction cildin altındaki bazı sinirleri de etkiler ve bu sizi ömür boyu felç edebilir. Yüz bölgesi, güvenli bir uygulama olan soğuk lipoliz ile tedavi edilmelidir; Buna ilave olarak, lazer cildi sıkılaştıracağından ameliyat hemde yüz kaldırma işlemi olarak da kullanılabilir.

Boyun,çene

Diyet ve egzersiz yolu ile çenedeki yağlardan kurtulmak zordur, bu yüzden soğuk lipoliz önerilir. Ayrıca, soğuk lipoliz boyundaki yağları yakmak için de kullanılır.

Kol

Kolsuz giysiler ya da uzun kollu elbiseler giymekte zorlanıyorsanız, iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri uzun zaman boyunca kollarınıza şekil vermek için yoğun egzersiz ve ağırlık kaldırma seçeneğidir. Diğeri ise bir saat kadar süren soğuk bir lipoliz işlemidir. Soğuk lipoliz uygulaması yağın sıvılaşmasını sağlayacaktır.

Diğer bölgesel yağlanma alanları

Soğuk lipoliz vücudun farklı bölgelerinden az miktarda yağ çıkarmada çok etkilidir. Diyet ve egzersiz, kilogram vermenize yardımcı olabilir, ancak özellikle mide, diz ya da ayak bileği bölgelerinde kaybolmayacak yağ birikim yerleri vardır. Soğuk lipoliz bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmanızı sağlayabilir.

Soğuk Lipoliz Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Soğuk lipoliz diğer yöntemlerden ayrı bir bölgesel incelme yöntemidir. Bölgesel yağlar esasında en zor kurtulma şansı bulunan yağlardır. Genellikle vücudun küçük alanlarında toplanan bu yağları yakmak çok zordur. Bu gibi durumlarda estetik tedavi metotlarını tercih etmek çok daha mantıklı olmaktadır. Soğuk lipoliz de bu tip bir bölgesel incelme tedavi yöntemidir.

Soğuk lipoliz alışılmış liposuction ya da diğer ameliyatlı yağ aldırma metotlarından oldukça farklıdır. Eğer soğuk lipoliz tedavisi yaptırmak istiyorsanız yöntem hakkında bilmeniz gerekli olan pek çok şey vardır.

Soğuk lipoliz tedavisinde anesteziye ihtiyaç yoktur. İşlem anestezi ya da herhangi bir uyuşturma işlemi gerçekleştirilmeden yapılmaktadır.
Soğuk lipoliz işlemi cerrahi bir tedavi yöntemi değildir. Ciltte herhangi bir kesi gerekmez. Özel makinenin bağlandığı bölgelere soğuk lipoliz uygulaması yapılarak yağ hücrelerinin ölmesi sağlanır. Böylelikle cerrahi bir müdahale olmadan doğal yollarla yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz.
Soğuk lipoliz işlemi hiçbir şekilde acı vermez. Cerrahi bir işlem olmadığı için kişi rahatlıkla tedavi sırasında dinlenebilir. Ancak biraz uyuşukluk ve soğukluk hissedilmesi normaldir. Bunlar da acıya neden olmazlar.

Soğuk lipoliz tedavisinin herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyacı bulunmamaktadır.
İşlem sonrasında kişi günlük yaşantısına dönebilir. Sadece uygulamanın hemen ardından bölgede kızarıklık ve uyuşma hissinin olması muhtemeldir.
Soğuk lipoliz uygulaması için tek seans yeterlidir. Seansın ardından hasta ilk günlerden birkaç aya kadar vücudunun gelişerek şekillendiğini hissedecektir.

Soğuk Lipoliz İçin Doğru Aday Özellikleri

Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak her kişinin isteği. Ancak bazı yağlar çok inatçı olabilmekte ve diyet veya egzersiz gibi ekstra yöntemler ile yakılamamaktadır. Bu gibi durumlarda eğer kişi ideal kilosundaysa ya da bu kiloya yakınsa bazı ek estetik tedavi metotları kullanmak gerekebilir. Son zamanlarda bir hayli popüler olan soğuk lipoliz tedavisi de bu ek estetik tedavi metotlarından biri.

Soğuk lipoliz bölgesel yağlardan kurtulmanızı sağlayarak vücut şekillendirmesine neden olur. Diğer bölgesel zayıflama metotlarının tam tersine soğuk lipoliz ile yağ hücreleri yakılmaz veya eritilemez. Aksine dondurulur ve böylece yağ hücreleri yok edilmiş olur. Herhangi bir tahribata yol açmayan soğuk lipoliz bir hayli güvenli bir yoldur ve eğer sonuçların kalıcı olması için ekstra önlemler alırsanız bir hayli uzun süre vücudunuzu koruyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz