Sevgiliyle Konuşulacak Konular – Neler Yapılır?

0
26277
Görüntüleme

Yan yana geldiğinizde konuşacak konu bulamıyor musunuz?

Merhabalar, bu yazımızda sevgili ile konuşulabilecek konular üzerine size bir rehber hazırladık. Öncelikli olarak bu rehbere değinmeden önce bu rehberi gerçekten sevenler için hazırladığımızı belirtmek isterim. Bu rehber ile ilişkilerinizi biraz daha üst seviyeye taşıyabileceksiniz ve bununla da yetinmeyip iyi değil durumda ki ilişkilerinizi bir nevi düzeltebileceksiniz diye ümit ediyoruz. Bir rehber elbette %100 diye düzeltecektir diye bir şey diyemeyiz, bir ilişki bitecekse biter engel olunamaz fakat en azından doğru bir biçimde hareket edip ilişkinin bitme sorumlusu olarak bu rehber ile karşı tarafı hedef alabilirsiniz ve içinizi rahatlatabilirsiniz. Rehbere girişi şu biçimde yapalım…

Ne tarz bir sevgiliniz var? Onu gerçekten tanıyor musunuz?

Belki de bir ilişkinin temelini oluşturacak en önemli şey karşımızda ki insanı tanımaktır. İlişkilerde yapılan en büyük hatalardan birisi bu konudur. Karşımızda ki insanı yeterince tanıdığımızı sanıyoruz fakat yanılıyoruz çoğunlukla. Bir insanı tanımak nelerden hoşlandığını bilmek, neleri sevdiğini bilmek değildir sadece.. Karşımızdaki insanı bir bütün olarak tanımalıyız. Ve ona yaklaşımımızı da onun insan olduğunu bilerek yapmalıyız. Yani demek istediğim karşımızdakini yeterince tanıyalım. Onu tanımak için yalnızca basit soruları sormayalım, çaktırmadan test edelim bazı şeyleri öğrenelim. Ve bu işe kişinin kendinden değil, çok yakın bir arkadaşından başlayalım. Sevgilinizin en yakın arkadaşı kim? Çoğu şeyini paylaştığı, içini döktüğü kişi kim? Bunları öğrenelim öncelikle. Ve bu kişi ile iletişime geçip sevgilinizin gerçekten sevdiği şeyleri öğrenin. Sevdiğinizin ruh hallerini, var ise ailevi sorunlarını, ne tarz şeyler yapmayı sevdiğini, nasıl ortamlarda bulunmak istediğini ve buna benzer şeyleri öğrenin. Yani alışılmışın dışında farklı şeyler öğrenmeye özen gösterin.

Bunları öğrendik ya sonrası?

Yukarıdaki faktörleri uyguladığınızdan emin olduktan sonra iyice bir düşünün ve bu şeyleri ezberleyin. Yani daima aklınızın bir köşesinde bulunsun. Mesela diyelim ki sevgiliniz edebiyattan, şiirlerden hoşlanıyor. Sizde ona yazdığınız şeylerde biraz edebiyat yapın, ona ara sırada içinizden gelerek şiir yazın hatta akrostiş sanatını da kullanmaya çalışın. Diyelim ki sevgiliniz slow müziklerden hoşlanıyor. Ona alışılagelmiş bilinen slow müziklerin sözlerini yazın. Hatta sesiniz güzelse telefonda da söyleyin, mırıldanın bir şeyler. Bunlar bilindik şeyler fakat yine de bilmemize rağmen yapmadığımız şeyler. Yine bilinmiş fakat uygulanmayan şeyleri yapmanızı öneri edeceğim. Özellikle ailevi sorunları var ise veya çevresinde sorunları var ise bunları öğrenin. Kesinlikle öğrenin ve bu konularda üzerinize düşen hassasiyeti gösterin. Ona destek olmaya çalışın, onun yanında olun. O ruh haliyle yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyleri düzeltmesi için yol gösterin. Bu tür bir problem var ise sevgili yerine gerçek bir dost gibi yaklaşın ve yaklaşırken de üstüne fazla düşmemeye özen gösterin.

Konuşulacak konular? Konu açma taktikleri..

Birçok zaman konuşulacak konu bulamamaktan dert yanarız. Size bu konu da tavsiyem karşınızda ki ile çok sık konuşmayın. Her dakika mesaj atmaya çalışıp, her an ne yaptığını sormayın. Böyle davranırsanız ilişkinizin bitmesi yakındır. Bunun yerine daha az mesaj atıp önemli şeylerden, boş konuşmamaya dikkat edin. Ciddiyetli olun. Fakat bu ciddiyetinizi yerine göre bozmayı unutmayın. Kötü bir gününde saçmalamadan onu güldürmeye çalışın. Gülmese bile bu hoşuna gidecektir. Onun için çabalamanızı görecek ve dikkate alacaktır. Sadece bunlarla kalmayın, kendi yaratıcılığınızı kullanın. Onunla özel şeyleri sürekli konuşmayın. Aşkım, cicim, bir tanem gibi lafları hemen kullanmak yerine zamanla kullanın, mutlaka acele etmeyin bu konu da. El ele tutuşmayı hepimiz çok istesek bile, kesinlikle bunları uzun vadeli olarak zamana yayın. Onunla konuşurken sürekli mesajlaşmak yerine müsait olduğu zamanlarda aramayı tercih edin. Fakat eğer karşınızdaki kız ise, ailesinin bu konularda hassas olduğunu bile bile zorlamayın. Niye açmıyorsun, hiç konuşamıyoruz, şöyle böyle diye üstüne gitmek yerine sesini duymak beni mutlu ederdi ama varlığını bilmek daha çok mutlu eder diyerekten güzel sözler söyleyin, paylaşın. Böyle davranmanız onu daha çok mutlu edecektir. Bununla birlikte konuşmalarınızda daima aşk & meşk konularına dadanmayın. Onun yerine karşınızdakiyle dedikodu yapın, milleti çekiştirin eğlenmenize bakın. İki sevgili olmanın yanında hemde ikide dost olun. Karşılıklı güven olduktan sonra emin olun ki konuşulacak konuları bile her daim bulabilir rahatlıkla kafanızdan üretebilirsiniz…

Dışarıda neler yapabiliriz?

Bir ilişki yalnızca konuşmadan ibaret değildir. Yan yana bulunduğunuzda neler yapacağınızda son derece önemlidir. Benim size bu konu da tavsiyem monoton bir hale girmeyin. Sürekli eğlenen bir ikili olun. Fakat sakinliği seviyorsanız da bunu özel yerlerde yapın. Şimdi eğlenen bir ikili olma kelimesini anlamadığınızı var sayarak ufak bir açıklama yapacağım bu konu da. Şuan ki ilişkiler sürekli kafeler de veya değişik mekanlarda geçmektedir. Siz bunun yerine çıkın meydana, yan yana dolaşın millete bakıp gülün herkes de bir yanlış arayın, yani eğlenilecek ne kadar şey var ise yapın. Özel romantik yerlere gidin, bu konu da sınırlarınızı üst düzey olaraktan zorlayın. Yapılabilecek her şeyi yapın. Eğlenin keyfinize bakın, romantik şeyler yaşayın hayatın tadını çıkartın. Yağmurda gezip dolaşın, ıslanın, birlikte hasta olun hayatın manasını birlikte bulun. Bu konu da da ufak bir not düşmek istiyorum, özellikle kız arkadaşlarımız ailesinden ötürü çoğunlukla izin alamazlar. Bu konu da fazla üstlerine gidip onları zor durumda bırakıp kendinizden soğutmayın, biraz anlayışlı olun demek isterim.

Hediyeler & Özel Günler

Bir ilişkinin belki de en eğlenceli, en tutucu bölümü bu kısımdır dersek yanlış olmaz. Özel günler ilişkilerde son derece önemlidir. Hatta devrimizdeki ilişkilerde görüyoruz ki ilk elini tuttuğun bu güne dek soruyolar. Bu salaklık değildir, aşırı duygusal bir yapısı var ise karşınızdakinin o yapıyı size de aşılama çabasıdır. Size sıkıcı gelse de zor değil, bir filmde 30 tane repliği 2-3 dakikada ezberleyip de 4-5 tarihi aklınızda tutmamak zor değildir sanırım. Özellikle kız milleti bu konularda çok hassastır ve unuttuğunuz takdirde çok duygusal davranırlar o yüzden kesinlikle dikkat etmeye çalışın.

Hediyeler de bir ilişkiyi anlamlı kılarlar. Bunların maddiyatı veya boyutları önemli değil. Karşınızdakinin size verdiği bir hediye onu hatırlatır. Yani diyelim ki size bir bileklik aldı. O bileklik kolunuzda olduğunuzda ve bilekliğe her gözünüz takıldığında o aklınıza gelmeyecek mi? Elbette ki gelecek. Karşı taraf için de bu geçerli. Yani ben örneklendirerek vurguladım burda fakat düşünce sizin, en azından ayda 1 hediye almaya özen gösterin ve senede bir kereden fazla maddiyat olarak aşırıya kaçmayın hediyelerinizde.

Şimdilik böyle böyle bir kaç konuya değindik, eğer anlamadığınız veya sormak istediğiniz bir şey olursa çekinmeden konu altından sorabilirsiniz, özel sorularınız içinse sitemizin üst menüsünde bulunan iletişim sayfamızdan iletişim kurabilirsiniz.

Bol sevgili günler

Sevdiğin Kızla Konuşulacak Konular : 65 Sohbet Konuları
Sevdiğin kızla konuşulacak konularla ilgili hala endişelerin var ise sana konuşulacak konularla ilgili kapsamlı bir liste bıraktım.
Bu sohbet konularıyla kızlarla konuşulacak konular bulma hakkında korkmana gerek kalmayacak.

İlk buluşmada konuşulacak konular bulmada çoğu kişi sıkıntı yaşayabiliyor bu nedenle rahatla ve bu soru kalıplarından bir kaçını ezberle.

Daha iyisi bir kaç tanesini telefonuna yaz.

Stresten kurtulmak için ne yapıyorsun?
Şuana kadar gördüğün en komik video neydi?
Hangi konu da genel olarak daha saplantılısın?
En sevdiğin şarkıcı kimdir (komedyen, müzisyen, oyuncu vb.)?
Hayvanları sever misin? Ve Evcil hayvanın var mı?
Hafta sonları genel olarak neler yaparsın? Bu hafta sonu neler yaptın?
Bu hafta sonu ne yapacaksın?
Şimdi seni rahatsız eden ve şuanda popüler olan bir şey nedir?
Son tatilinizde ne yaptınız?
Çok hareketlisin, boş dönemlerinde dinlenebiliyor musun?
Arkadaşlarınla takılınca ne yaparsınız?
Eski dostun kim?… Onunla nerde tanıştınız?
Eğer bir şarkı yazmak isteseydin şuanda yazılmış hangi şarkı olmasını isterdin ?
Çocukluğun boyunca yaramaz mıydın?
Herhangi bir evcil hayvan alabilseydin, hangi hayvanı seçerdin?
Kendini üç kelimeyle tarif edebilir misin?
Sana göre mükkemmel 1 hafta sonu nasıl olurdu?
Dövmeler hakkında ne düşünüyorsun? Sende hiç var mı?
En sevdiğin sihirbazlık numarası nedir?
Sahip olduğun en yararlı şey nedir?
Hiç bir hayvanın hayatını kurtardın mı?
Bir işyeri açsaydın, ne tür bir iş olurdu bu yer?
Çok titiz bir şahıs misin?
Hiç bir insan grubunun önünde konuştun mu? …Nasıl gitti?
Şimdiye kadar kurduğun en inanılmaz hayal nedir
Hayatında kimler sana en büyük sevinci getiriyor?
Boş zamanında neler yapıyorsun?
İlkokuldaki en yakın arkadaşın kimdi?
En sevdiğin yabancı dizi nedir? Neden ? …Kaç sezonu var?…Hangi sezonunu beğendin
Hangisi daha önemli, muhteşem bir araba mı yoksa çok büyük bir ev mi? Niye ya?
Böceklerden korkar mısın?
Yaşadığınız yere yakın çok beğendiğin bi mekan varmı?
Gittiğin her yere yanında en çok nelerini götürüyorsun?
İnternette ne kadar zaman harcıyorsun? Genelde ne yaparsın?
Daha önce hiç gün doğumu veya gün batımı izledin mi ?
Bilgisayar ya da telefon oyunlarını severmisin?…Hangileri göster bakalım.
Seni tanık koruma programına alsalar ve Adını değiştirmen gerekseydi, yeni adının ne olmasını isterdin?
Seni gerçekten rahatsız eden, ancak çoğu insanı rahatsız etmeyen bir şey nedir?
Başarı nasıl ölçülmelidir? Bu ölçümle, bildiğiniz en başarılı kişi kimdir?
Hangi suçu işlemek sana zevk verirdi?
Arkadaşlarınızla takılınca gruba sağladığın bir fayda oluyor mu?…Mesela onları güldürmek veya bilgilendirmek gibi…
Hangi sıklıkla sinirlenirsin?…En son ne zaman çok öfkelendin?
Ergenken yaptığın en küçük düşürücü şey neydi?
Karanlıkta saklanan ne seni daha çok korkutur?
Hayatının en iyi dönemi neydi?
Kötü haldeyken ruh halini düzeltmek için genel olarak ne yapıyorsun?
En çok korktuğun korku nedir? (yükseklik , boğulma vs)
Ölmeden önce hayata geçirmek istediğin şeyler nelerdir?
Şu anda sevdiğin ve ünlü olan biri varmı? Neden onu bu kadar çok seviyorsun?
Ne kokusu seni daha çok mutlu ettirir?
Başkalarına ne kadar sıklıkta yardım ediyorsun?.. Kime yardım ediyorsun?… Nasıl yardım ediyorsun?
Seni en çok sinirlendiren şey nedir?
Anne ve babanın dışında yaşamında büyük etkisi olan kişi kim ?
Dünya üstünde en lüzumsuz yetenek olarak gördüğün bir yetenek var mı?
Sence bazı insanların sahibi olduğu en garip inançları nelerdir?
Bir asansörde hiç sevmediğin biri ile kalsan ne yapardın ?
Gördüğün en komik TV dizisi nedir?
Hayatın hangi TV şovu gibi olmasını istersin?
İptal edilen bir TV şovunu geri getirebilirseydin hangisini geri getirirdin?
Geçmiş veya şimdiki en iyi sitcom sence nedir?
Şu anda TV’de en beğendiğin dizi hangisi nedir?
Çocukken en çok hangi oyunu oynardın? En sevdiğin hangisiydi?
En beğenilen ya da abartılmış TV şovu sence hangisidir?
Şimdiye kadar aldığın en iyi doğum günü hediyesi neydi?
Çocukken hangi çizgi filmleri izlerdin?

Sevgili İle Konuşulacak Konular Nelerdir ?

Bazı kişiler sevgiliyle konuşulacak sohbetler konusunda sıkıntı yaşayabilir.Bu yüzden sevgiliyle konuşulacak sohbetler adı altında bir liste daha yaptım.

Kötü bir olaydan sonra aldığın en büyük ders hangisidir ?
Yatmadan önce genel olarak yaptığın son şey nedir?
Vaktini en çok evin hangi odasında geçirirsin?
Biriyle mesajlaşırken genel olarak hangi ifadeyi daha çok kullanıyorsun
Doğum gününde olmasını istediğin ama buralarda olmayan birisi var mı ?
En sevdiğin komedyenin adı nedir??
En sevdiğin hareketli şarkı hangisi?
Hangi şarkı sende ayağa kalkıp dans etme isteği uyandırır?
Sana bir hayvan rehberlik etseydi bu hayvan ne olurdu?
Hangi internet sitelerini en çok ziyaret edersin?
Seni gülümseten en az 3 şey nedir?
Moralin bozuk olsa bile kendisini gülümsemeye zorlar mısın?
Kendini zengin hissetmek için banka hesabında ne kadar paraya ihtiyaç duyarsın?
Parasız mutlu olabilir misin?
Tamamen mutlu olmak için ne yapmak gerekir?
En sevdiğin şarkı hangisidir?
Küçükken hangi oyuncaklar ile oynardın?

Allah Kolaylık Versin 🙂