Sevgili İle Yapılabilecek Aktiviteler:

0
880
Görüntüleme

Sinemaya gitmek, bölgenin ünlü yerlerini ziyaret etmek, yemeğe çıkmak, alışveriş yapmak… Peki, ya başka? Ama pardon, ilk önce neden bahsettiğimi söylemeliydim değil mi? Evet, sevgililer veya ilişkisini canlı tutmak isteyen çiftler için olan klişe aktivitelerden bahsediyorum. Yani sinemaymış, yemekmiş, cafeymiş, alışveriş merkeziymiş falan! Ancak biyerden sonra tüm bunlar da sıkıcı olmaya başlıyor. Her hafta sonunu film izleyip, aynı kutudan mısır yiyerek geçirmek çoğu çift için tekdüzeliğin çanlarının çalınmasına neden oluyor. Üstelik bu aktivitelerin çoğu; kişilerin cüzdanına zarar verecek özellikte. Anlayacağınız hem pahalı hem de sıkıcılar! İşte bunun gibi sebeplerden dolayı sizler için hem farklı hem de ucuz önerilerden oluşan bir liste hazırlamaya karar verdim. Çünkü teninizde olduğu gibi ruhunuzda da baharın yaklaştığının sinyallerini hissediyor olmalısınız.

Anlayacağınız; hazır aşıklar mevsimine de girmişken partnerinizle beraber farklı şeyler yapmayı düşünüyorsunuzdur dedim. Kışın ağırlığını üzerinizden atmak, aylardır kapalı kaldığınız mekanlardan hem kendinizi hem de partnerinizi kurtarmak istiyorsunuzdur. Nitekim haklısınız da! Tabii, eğlenceli aktiviteler denilince aklınıza pahalı şehir dışı gezileri, hiç de ucuz olmayan konser biletleri gibi şeylerin gelmesi de gayet doğal. Ancak tam manasıyla gerçek de değil. Çünkü sevgilinizle beraber hem eğlenceli hem de nitelikli vakit geçirmenin pek çok ucuz yöntemi var. Yani siz başkalarının “sevgi karın doyurmuyor” sözüne takılmayıp, aşağıda belirtilen sudan ucuz aktivitelerle baharın tadını çıkartın diyorum. Hadi partnerinizle beraber geçirmeniz gerekli olan zamandan daha fazla çalmayayım ve tavsiyeleri paylaşmaya başlayayım.

Yıldızları Seyredin!

Havanın bulutlu olmadığı akşamlarda yapabileceğiniz bu aktivitenin dıştan bakıldığında biraz klişe olsa da popülerliğini hala koruduğunu bilmelisiniz. Evet, siz de yanınıza içecek bir şeyler alarak yıldızların altında saatlerce keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Şehrin en güzel noktalarından birine kurulabilir, pırıltılı göğün altında romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Birbirinize hayallerinizden bahsedebilir, partnerinizle hiç ayrılmamayı dilemek için heyecan ile bir yıldızın kaymasını bekleyebilirsiniz. Yıldızlara isim verebilir, kendinize daima orada olacağını bildiğiniz bir çift yıldız belirleyebilirsiniz. Bu noktada yapabilecekleriniz bütünüyle size bağlı! İsterseniz hiç konuşmadan bu anların tadını çıkartabilir, dilerseniz de ağustos böcekleri gibi hiç susmadan neşe içinde sohbet edebilirsiniz.

Birbiriniz için Alışveriş Yapın!

Evet, bu da düşünmeniz gerekli olan önerilerden bir tanesi. Tabii, burda hani ucuz aktivitelerden bahsediyorduk diye düşünenler olabilir. Ama bu da ucuz diyebilirim! Çünkü size gidin bilmem kaç bin tl’ye çanta veya ayakkabı alın demeyeceğim. Bunu yalnızca eğlenmek için yapacaksınız. Mesela; kendinize bir limit belirleyin. Diyelim ki bütçeniz 100 lira. Bunu belirledikten sonra ise belirli bir saatte buluşmak üzere ayrılın ve birbiriniz için alışveriş yapmaya başlayın. Onu zevkine uygun olarak giydirmek için uğraşmalısınız. Ayrıca bu esnada sürenizi aşmamaveya özen göstermelisiniz. Alışverişinizi tamamladığınızda ise yapacağınız şey paketlere bakmadan giyinmeye gitmek. Ve işte sonuçlar! Sevgilinizi ne hale getirdiğinizi görerek dakikalarca gülebilir veya onu ne kadar iyi tanıdığınız için kendinizle gurur duyabilirsiniz. Not: Bu oyunda arzu ettiğiniz noktaları değiştirerek daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Güneşin Doğuşu ya da Batışını Birlikte İzleyin!

Batışını önceden de izlemiş olmanız olası. Bu sebeple size kuşluk vaktinde kalkın ve güneşin doğuşunu izleyebileceğiniz güzel bir yere gidin derim. Yanınıza kahvaltılık bir şeyler ve altına gireceğiniz bir battaniye almanızı öneririm. Sonuçta herkezin uyumaya devam ettiği bu huşu dolu dakikaları beraber geçirmenin çok hoşunuza gideceğinden emin olabilirsiniz. Eğer uykunuzdan feragat edebilirsiniz bunu sık sık tekrarlamanızı öneririm. Çünkü sabahın ilk ışıklarının ve serinliğinin altında partnerinizin sıcaklığını hissetmek paha biçilmezdir.

Bedava ya da Uygun Fiyatlı Müzeleri Ziyaret Edin!

Evet, büyük şehirlerde yaşamaktaysanız bu noktada biraz daha avantajlısınız ama küçük şehirlerde yaşayanlar için de en azından birkaç seçenek vardır diye düşünüyorum. Bir gününüzü bu biçimde geçirerek, hem genel kültürünüzü arttırmış hem de anılarınız arasına bir yenisini daha eklemiş olursunuz. Ne diyorsunuz, müze ziyareti sizce de eğlenceli olmaz mı?

Birbiriniz için Sahne Alın!

Evet, bir akşamınızı da bu biçimde geçirin. Tüm gün onun için hazırlanıp akşam olduğunda arzu ettiğiniz bir ünlünün taklidini yaparak sahne alın. Kıyafetleriniz, saçınız ve makyajınızla onu şaşırtın. İsterseniz birini taklit etmeyip kendi yeteneklerinizi sergileyerek bir starmış gibi davranabilirsiniz. Burada yapabilecekleriniz sizin yaratıcılığınıza bağlı şekilde değişecektir. Ama ne yaparsanız yapın buna çok güleceğinizden emin olabilirsiniz. Burada biri sahne alırken diğerinin onu videoya çektiğinden emin olun. Böylelikle size sonradan gülebileceğiniz hatıralar da kalmış olacaktır. Kim bilir belki de çocuklarınızla izler, yaptıklarınıza seneler sonra birlikte gülersiniz.

Ne diyorsunuz, çifte kumrular? Pahalı yemekler, lüks oteller, gece kulüpleri, gösterişli hediyeler olmadan da vakit geçirebilir miymiş? Umarım; cevabınız evettir ama öyle olmasa bile fikrinize saygı duyarım. Sonuçta ben yukarda söylediklerimin çok para ile yapılabilen aktivitelerden çok daha samimi ve eğlenceli olduklarını düşünüyorum Yani sizin sevgi anlayışınız ne bilemiyorum ama bana göre samanlığın seyran olması için adam gibi iki gönül yeterli!