Sabahları Kolay Uyanmak İçin Yöntemler

0
417
Görüntüleme

Bazı insanlar sabahları çok basit uyanırken bazıları için ise sabahları uyanabilmek bir zulümdür. Sabahları zor uyanan insanlar genelde bu durumdan dolayı işlerine geç kalmaktadırlar. Sabah uyanmak eğer sizin için de zorsa sabahları kolay uyanmak için uzmanlar tarafından tavsiye edilen yöntemlerden bazılarını uygulayabilirsiniz.

Alarm Kurmak

Sabahları kolay uyanmak için alarm kurmak daima yeterli olmayabilir. Pek çok insan yatmadan önce alarm kursalar bile alarm çaldığında alarmı kapatarak uyumaya devam ederler. İşte böyle bir durumun önüne geçmek için saati veya cep telefonunuzu yattığınız yerden mümkün olduğunca uzak bir yere koymanız bir çözüm olabilir.

Televizyon İzlememek

Televizyon izleyerek uyumak, uykunun alınabilmesi için önünüzdeki en büyük engellerden bir tanesidir. Sabahları kolay uyanmak için uyumadan önceki son 2 saatte televizyon izlememek oldukça önemlidir. Bu süreyi kitap okuyarak, ertesi günün planını yaparak veya ılık bir duş alıp müzik dinleyerek geçirebilirsiniz.

Yemek Yemek

Sabahları kolay uyanmak bütünüyle uykunuzu almakla ilgilidir. Uykunuzu iyi bir biçimde almak için de yatmadan hemen önce bir şeyler tüketmemek gerekmekte. Çay, kahve ve sigara gibi maddeler insanın kolay bir biçimde uyumasına engel olur.

Su

Uyku sırasında susamak çok doğaldır. Ancak su içmek için yerinizden kalktığınızda bir daha uykuya dalmak zor olabilir. Bu yüzden başucunuzda bulunan suyu içerek uykunuza çok fazla ara vermeden kalmış olduğunuz yerden devam edebilirsiniz.

Egzersiz Yapmak

Uyandığınız anda hemen yataktan kalkmak için çaba sarf etmeyin. Hatta mümkünse alarmı biraz önceye kurup uyandıktan sonra yatakta küçük egzersizler yapabilirsiniz. Bu sayede yataktan kalkarken gün içerisinde planlı kullanmanız gerekli olan gücü bir anda harcamamış olursunuz.