Pandemide Tatilde Dikkat Edilecekler

0
244
Görüntüleme

2021 yaz tatili dönemini güvenli bir biçimde nasıl geçirebiliriz.

Koronavirüs kısıtlamalarından dolayı, uzun zaman evde kalmak hepimizi bunalttı. Bundan dolayı doğayla iç içe olma, tatil yapma ve denizin keyfini çıkarma isteğimiz, her zamankinden çok daha fazla öne çıktı. Peki, bu sene yaz tatiline çıkarken dikkat etmemiz gerekli olanlar neler? Bu seneki yaz tatilimizi daha güvenilir bir biçimde nasıl geçirebiliriz. Bunun için dikkat etmemiz gerekli olan belli kurallar var. Bunları sıralayacak olursak:

– Denize Girerken Sosyal Mesafeyi Koruyun

Denizde vakit geçirecek bir tatil yerine gidecekseniz, plaj olmak üzere sosyal mesafeye dikkat etmelisiniz. İnsanlarla belli bir mesafede kalmak, kısıtlama döneminde olduğu gibi tatilde de büyük önem istiyor.

Uzmanların görüşlerine göre deniz suyu virüs depolamıyor. Bu yüzden tatilinizde denize girebilirsiniz. Önemli olan tek şey sosyal mesafenizi ayarlamak ve insanlarla yakın temasta bulunmamak. Aynı şekilde havuz suyu da Koronavirüs için bir tehlike oluşturmadığından dolayı, sosyal mesafenize dikkat ederek havuza girebilirsiniz.

– Maske Kullanın

Sıcak havalarda maske kullanımı çok zor olsa da, Koronavirüsten bizi koruyacak olan maskedir. Tatile çıktığınız yerde gezerken, yolculuk esnasında, alışverişte maske takmalısınız. Tedbirlere tatildeyken de devam etmelisiniz.

– Hijyen Kurallarını İhmal Etmeyin

Kaldığınız otelde ya da konakladığınız herhangi bir tatil mekanınsa hijyen kurallarına dikkat etmeyi unutmamalısınız. Mutlaka yanınızda yeterince el dezenfektanı olmalıdır. Elinizi sık sık yıkamaya özen göstermeli ve ellerinizi yıkayamadığınız zamanlarda da dezenfektanınızı kullanmalısınız.

– Tatile Gideceğiniz Yeri İyi Araştırın

Tatilinizi kalabalıktan uzak bir yerde geçirmek, Koronavirüs’ten korunmak için iyi bir karar olacaktır. Otel konaklamalı tatil yapmak yerine, daha izole kalacağınız ve doğayla iç içe olacağınız bir tatil alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

Bunun için bakir koylar, bungalov evler veya kamp tatili muhteşem bir seçenektir. Otelde konaklamak istiyorsanız, seçtiğiniz otelin Koronavirüs tedbirleri alıp almadığından emin olmalısınız. Oteli iyice araştırdıktan sonra karar vermeniz daha doğrudur..

Kendi mutfağına sahip apart tipi oteller de bir diğer alternatifler arasındadır. Otelde geçirdiğiniz süre boyunca da kalabalık alanlarda maske takmalı ve insanlarla mesafeli olmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz