Nasıl öpüşülür? İlk öpüşme nasıl olmalıdır?

0
438
Görüntüleme

Her insan karşı cinse hissettiği duyguların zirvesi olarak öpüşmeyi ister. Öpüşme insanın karşı kişi ile ilişkisinde bir +’sı vardır. İnsanların en baştan beri var olan dudaktan öpüşme, erkek ve bayanın birbirine olan ilgisinin bir parçasıdır. Ancak çoğu insan ilk öpüşeceği için nasıl yapması gerektiğini bilmez ve güzel olmadığını var sayarak strese girer.

Bazı durumlarda ise kişi karşısındaki insanı nasıl doğru biçimde yapması gerektiğini bilmez. Öpüşmenin taslağı yoktu ancak karşısındaki insanın hoşuna gitmesi gerekir. Öpüşmek; asla tek taraflı değildir ve sizin zevk aldığınız kadar öpüştüğünüz kişinin de zevk alması gerekir. Bu sebeple özellikle ilk öpüşmede abartıya kaçmayın ve sade olmaya çalışın.

Öpüşmenin envai çeşit türleri vardır, hatta Fransız öpücüğü olarak tabir edilen bir tarz olduğu dahi söylenir. Fransız öpücüğü dilin etkin olarak kullanılmasıyla oluşan bir öpüşme stilidir. Bu stiller ilk buluşma için biraz fazla gelebilir. Her şeyin bir ölçüsü vardır. Dilinizi kullanırken karşısındakini rahatsız etmemeye dikkat etmelisiniz.

Öpüşme sırasında karşıdaki ile ister istemez bir bağ kurarsanız öpüşmeyi tüm vücudunuzda hissedersiniz. Abartıya kaçmadan elleriniz ile karşınızdakine dokunun. Ayrıca insanın öpüşme sırasında nefes alma ihtiyacını unutmayıp buna göre davranın. İlk buluşmalarda öpüşme arzusundaysanız aceleye getirmeye çalışmayın.

Nasıl öpüşülür sorusunun tek cevabı; en az sizin kadar karşınızdakinin de hoşuna gitmesidir. Bu sebeple ilk öpüşmede hareketleriniz ve sözlerini ile ortamı uygun hale getirmelisiniz. Karşınızdaki insan öpüşmeyi istemedi halde öpüşmeye zorlamanız öpüşmenin iyi değil geçmesine sebep olacaktır. İyi bir öpüşme için siz en iyisi gözleriniz kapatın ve içinizden geldiğince davranın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz