Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

0
557
Görüntüleme

Koltuk altı kararması hepimiz için bir hayli rahatsızlık verici olduğu bir durum.Bayanların korkulu rüyası olan koltuk altlarındaki kararmalar farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkabilir.

Kadınların estetik bir sorun haline getirerek rahatsızlık duydukları koltuk altı kararması probleminin evde uygulanabilecek doğal yöntemlerle çözüme kavuşturulması mümkün. Koltuk altı kararması nasıl geçer, nasıl önlenir diye merak ediyorsanız bu tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Koltuk altı kararması neden olur?

Koltuk altı kararması yazın aşırı terleme, epilasyon hataları, hormonal değişimler, sürtünme, koltuk altını jiletle alma, kullanılacak olan ağdanın kalitesiz olması, terleme önleyici ürünler epilasyon sonrası meydana gelen koltuk altı kararmaları gibi çeşitli dış etkilere bağlı şekilde ve koltuk altı kararmasının diğer nedenleri arasında obezite, kalıtsal yatkınlık, sigara kullanımı, diyabet, doğum kontrol hapları, aşırı terleme, vardır.

Evde uygulanabilecek doğal çözümler

Çoğu kişi tarafından bilindiği gibi; limon, salatalık, zerdeçal ve patates gibi doğal ürünler koltuk altı kararmasına iyi gelmektedir. Tercih edilen sebze ya da meyve kesildikten sonra koltuk altına masaj yapılarak kararma engellenebilir. Bu ürünler doğal antiseptik görevi gördüğünden kararma, kaşınma ve tahriş sorunlarına çözüm olabilir.

Dilimlenmiş patates ile karartıları yok edin

İnce bir dilim patatesle koltuk altınızı ovuşturarak burada meydana gelen esmerliği önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekli olan koltuk altı bölgenizi patates dilimiyle her gün 10 dk boyunca ovalayın. Belirli bir zaman sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz.

Karbonat

Karbonatın cilt için olan yararları koltuk altı bölgesine olan faydasıyla bir kez daha karşımıza çıkıyor. Güzellik reçetelerinde sık sık karşımıza çıkan karbonat koltuk altı kararmasına bir hayli iyi gelmektedir. Bir miktar karbonat ve suyu karıştırın o bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak koltuk altında meydana gelen kararmayı geçirecektir.