Koç Burcu Özellikleri !

0
265
Görüntüleme

Contents

Koç Burcunun Kişisel Fonksiyonları

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: Kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Koç burcu dört kardinal burçtan birisidir. Bu burçlar mevsimleri başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar özgün olmayı severler ve yapmış oldukları her şeyde birinci olmayı isterler. Akım belirleyicidirler; arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatan onlardır.

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç burcunun varlığı daima enerjik ve çalkantılı bir başlangıca işaret eder. Koç burçları çalışma ortamlarında da arkadaş ortamlarında da daima hareket, hız ve rekabet peşindedir; her şeyde birinci olmaya çalışırlar. Yönetici gezegenleri Mars’ın ateş elementine ait olması sebebiyle Koç burcu en aktif burçlardan birisidir. Zaman zaman düşünmeden de olsa harekete geçmek onların doğasındadır.

Güneş, Koç burcuna olağanüstü organizasyon becerileri verir: Öğlen arasından önce tek seferde birden çok işi bitirmeyi beceremeyen bir Koç burcuyla karşılaşma ihtimaliniz düşüktür. Amaçları için mücadele etmeyi görev edinir, beraberliğe ve takım çalışmasına önem verirler.

Koç burcu insan vücudunda başı yönetir ve başla beraber harekete geçer. Kelimenin tam manasıyla başları dik yürürler. Doğal olarak cesurdurlar ve bir şeyi denemekten veya risk almaktan nadiren korkarlar. Hangi yaşta olursalar olsunlar bir gencin gücüne ve enerjisine sahip olurlar; verilen herhangi bir görevi çabucak yerine getirirler.

Koç burcu kadını – Aşk

Koç burcu kadını âşık olduğunda dünyanın en çekici kadını gibi görünür. Duygularını tipik bir flört oyunu biçiminde gösterir ve uzun süre bekleyemez. Sevdiği kişiden bir hareket beklerken cinsel cazibesini göstermek için her şeyi yapar.

Koç burcu kadını – Cinsellik

Koç burcu kadınının libidosu yüksektir ama yalnızca doğru zamanda cinsel isteğini göstermeyi tercih eder. Kendini ne kadar çekici hissettiği çoğunlukla davranışlarından anlaşılır olsa da cinsel yaşamının mümkün mertebe gizli kalmasını ister. Cinsellik konusunda içgüdülerinin farkındadır ve fiziksel yakınlaşma sırasında epey duygusuz olabilir: Cinsel ihtiyaçlarını karşılamayan bir erkekle evlenmek ve çocuk yapmak şöyle dursun, herhangi bir biçimde romantik bir ilişkiyi sürdürmek onlar için imkansızdır.

Koç burcu kadını – İlişkiler

Koç burcu kadını eğer aşıksa sadakatli biri olur ve daima sevdiği kişinin yanındadır. Pek çok durumda Koç burcu kadınının iki kişi için yeterince enerjisi vardır. Lakin eğer aşık değil ise ilişkisi oldukça gelgitli olur. Özgürlüğüne düşkündür; duygularını çok fazla gösteren birine karşılık veremeyeceğini düşündüğü anda kolayca ilişkiyi sona erdirir.

Koç burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Koç burcu kadını daha sağlıklı bir libidosu ve kuvvetli düşünceleri olan, samimi ve tutkulu birisidir. Yine de inatçı ve sabırsız olabilir. En büyük kusurları, başkalarının kendi işlerini kendileri yapma ihtiyacını anlamamalarıdır. Bu da karışmaması gerekli olan işlere karışmasına yol açabilir.

Koç burcu kadınına ne hediye alınır?

Koç burcu kadını sade ve açık renkli pratik hediyeleri sever. Giydiği her şey açık ve saldırgan olmayan bir şekilde cinselliklerini sergilemelidir. Mücevher almak iyi bir seçenek olmayabilir; ya çok severler veya hiç sevmezler. Bununla birlikte pahalı ve dikkat çekmeyen bir hediye alırsanız bunu bir yakınlık belirtisi olarak görürler.

Koç burcu erkeği – Aşk

Koç burcu erkeği âşıksa eğer öyle veya böyle anlarsınız. Bu durumdayken davranışlarının iki ucu vardır. Bir savaşçı olarak aşkı için, istediği kişinin kalbi için savaşma ihtiyacı hisseder ve bu yolda onu hiçbir şey durduramaz. Yani ilgilendiği kişinin dikkatini kazanma çabasında ısrarcıdır. Diğer uçta ise Koç burcu erkeği kendi duygularını anlamaktan aciz bir adama dönüşür. Bu da onu mesafeli, hatta öfkeli şekle getirir. Ne hissettiğini anlatamaz, konuşma yetisini kaybetmiş birine döner.

Koç burcu erkeği – Cinsellik

Bir Koç burcu erkeği daima cinselliğinden emindir. İlk adımı atmaktan çekinmez ve bedenine güvenir. Partnerinin onun vücuduna ilgi göstermesinden hoşlanır ve vücudunu sergileyecek kadar kendisinden emindir. Kötü özelliği ise fazlası ile sabırsız olmasıdır.

Koç burcu erkeği – İlişkiler

Genel olarak Koç burcu erkeği için ilişkiler kolay değildir. Sevgilisiyle iletişim kurmak, merhamet duymak ve iki kişi için düşünmek gerektiğinde zorlanırlar. Her şeyi tek başlarına yapmayı severler ve onların liderliğini takip edecek kadar enerjik bir sevgili bulmanın zor olduğunu düşünürler. Koç burcu erkeğiyle daha sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız, maddi ve manevi anlamda bağımsız kalabilmeniz önemlidir.

Koç burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Koç burcu erkeği çekici, kuvvetli ve özgüvenlidir. Yeni ve heyecan verici şeylere daima hazırdır. İlk adımı atmaktan çekinmez. Bununla birlikte kendisinden başka kimse için pek bir şey hissetmez. Kaba, bencil ve itkisel olabilir. Her ilişkiye kendi üstünlüğünü ispat edeceği bir savaş arenası muamelesi gösterebilir.

Koç burcu erkeğine ne hediye alınır?

Keskin, kırmızı renkli şeyleri severler. Hediye olarak bir İsviçre çakısı, bir alet seti alabilirsiniz. Erkeksiliğini vurgulayan hediyeler hoşuna gider. Alacağınız hediye üstünde çok düşünmeye gerek yok; o da sizinki üstünde çok düşünmeyecektir.

Koç burcu özellikleri (21 Mart – 20 Nisan)

 • Sembolü: Koç
 • Elementi: Ateş
 • Niteliği: Kardinal
 • Yönetici gezegeni: Mars (savaş ve enerji gezegeni)
 • Renk: Kırmızı
 • Gün: Salı
 • Uğurlu sayılar: 1,9
 • Uğurlu taşları: Opal, Turmalin, Yakut, Jasper, Akik
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Baş ve yüz
 • Olumlu özellikleri: Enerjik, cesaret verici, durdurulamaz, cesur, adanmış, kahraman, şefkatli
 • Olumsuz özellikleri: Kibirli, benmerkezci, itkisel, buyurgan, inatçı, umursamaz, kıskanç
 • En sevdiği şeyler: Rekabetçi oyunlar, rahat giysiler, yolculuk, tartışmak, kendini şaşırtıcı sözlü ve fiziksel kahramanlıklarla ifade etmek, liderlik, fiziksel güçlükler, spor
 • Nefret ettiği şeyler: Görmezden gelinmek, dar alanlar, kaybetmek, “hayır” kelimesi, hareketsizlik, gecikmeler
 • Gizli tutkuları: Bir numara olmak
 • Güçlü yanları: Cesur, kararlı, öz güvenli, coşkulu, iyimser, dürüst, tutkulu olmaları
 • Zayıf yanları: Sabırsız, dengesiz, çabuk öfkelenen, saldırgan olmaları

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz