Kıvırcık Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

0
615
Görüntüleme

Kıvırcık saçların en büyük problemi saçların dolaşmasıdır. Saçlarınıza bakım yaparak bu dolaşmayı engelleyebilir ve buklelerinizin daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

İlk olarak saçlarınızın dolaşmaması için muhakkak saç kremi kullanmalısınız. Ayrıca saçlarınızı duş sırasında tarayarak açmalısınız. Kuru iken bu işlemi yaptığınızda saçlarınız daha çok yıpranacağı için duş sırasında krem yardımıyla saçlarınıza zarar vermeden daha kolay tarayabilirsiniz. Kıvırcık saçlar için bakım olarak köpük de kullanabilirsiniz. Köpük hem saçınızı yumuşatarak parlak görünmesini sağlayacak hem de saçlarınızın biçimini sabitleyerek koruyacaktır.

Kıvırcık Saçlar İçin Maske

Kıvırcık saçlar için en besleyici maske Hindistan cevizi yağı maskesidir. Bu maske için katı Hindistan cevizi yağını biraz ısıtarak elinize alın ve saç diplerinizden uçlarına kadar güzel bir şekilde yedir. Bir süre saçınızda beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Bu şekilde saçlarınızın nemlenmesini ve daha parlak, yumuşak gözükmesini sağlayacaksınız. Kıvırcık saçlar için bakım olarak zeytinyağı da uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı saçınıza gerekli nemi sağlayacaktır ve besleyecektir.

Bu şekilde sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Saçlarınızın bukleleri biçimi bozulmadan kolaylıkla uzayacaktır. Saçlarınızın daha parlak gözükmesini istiyor iseniz de Argan ve keratin yağı kullanabilirsiniz. Bu yağlar günlük havanın kirinden saçlarınızı koruyacaktır ve daha parlak gözükmesini sağlayacaktır.

Kıvırcık saçlar için bakım olarak yumurta ve zeytinyağı maskesi de kullanabilirsiniz. Bu maske için bir yumurtanın akı içine zeytinyağı damlatarak karıştırınız. Saçlarınıza güzel bir şekilde bu karışımı yediriniz ve bir bone yardımıyla gece boyunca saçlarınızda tutunuz. Sabah saçınızı ılık su ile güzel bir şekilde durulayınız bu kürü haftada iki kez uyguladığınızda daha parlak saçlara sahip olacaksınız. Saçlarınızın buklelerinizde daha parlak ve daha şekilli gözükecektir. Bu şekilde kıvırcık saçlarınıza bakım uygulayarak sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.