Karşı Cinsi Etkileme: İlk Adım Zemin Hazırlamak

0
171
Görüntüleme

Hoşlanılmış olduğun, hatta bayılmış olduğun biriyle tanıştıysan dünyayı toz pembe görüyor olabilirsin ve karnında kelebekler uçuşuyor olabilir. Onu düşündüğünde gülümsemeye ve giydiklerin konusunda endişelenmeye başlıyorsun. Bu kişiyle ilişkini bir sonraki seviyeye taşımayı düşünmeye başlıyorsun ama tabii ki işlerin sorunsuz ilerlemesini istiyorsun. Birisi için duyguların ne kadar yoğunsa gergin hissetmen ve yanlış bir şey yapmaktan yada söylemekten endişelenmen o kadar muhtemeldir. İlk adımı atmak zor olabilir ancak ister erkek talep eder kız ol bunu başarabilirsin.

Beden Dili İpuçlarına Dikkat Et.

Bu eski fakat gerçek bir klişedir: Eylemler her vakit sözlerden daha fazla şey gösterir. Günlük bildirişimimizin ancak %7’si sözlüdür. Bildirişimimizin %55’ini beden dili oluşturur. Harekete geçmeden önce olumlu bir cevap alıp almayacağını anlamana yardımcı olacak, uzun soluklu göz teması ve müspet yüz ifadeleri gibi beden dili ipuçları ara.
Bir hanım boynu yada bilekleri benzer biçimde, vücudunun belirli bölgelerini izah edebilir ve saçıyla oynayabilir.Sana dokunabilir yada yaslanabilir. Belki de kolları açık ve bağlanmamış hâlde sana doğru basar.
Bir erkek daha açık ve yürekli sinyaller verebilir. Kolunu sandalyenin arkasına koyması, güçlü bir şekilde göz ilişkisi kurması ve sana yakın oturması yada yaslanması bu sinyallerdendir.

Vücut Dilinle Kontakt Kur.

Doğru sinyalleri gönderdiğinden ve almış olduğundan güvenli ol. Vücut dilin, hoşlandığın kişiye onunla ilgilendiğine dair ipuçları verebilir.
Gülümsemek ilgiye dair güçlü bir belirti olabilir. İlgini karşındaki kişiye göstermek için, gülümsediğinden de güvenilir ol.
Karşındaki ferdin yaptıklarını taklit ettiğini ayrım edebilirsin ki bu, onun duruş şekillerinin ve hareketlerinin bilinç dışı bir halde kopyalanmasıdır. Biri sana gülümsediğinde sen de gülümseme eğilimi gösterirsin. Flört etmek kişilerin birbirlerinin hareketlerini yansıtmalarının bir yoludur. Bir hareket yap ve aynı dalga uzunluğunda olup olmadığını anlamaya çalış. Karşındaki şahıs senin yaptığını yaparsa harika. Yapmazsa bir bağ oluşturmak için onun hareketlerini yansılamaya etmeye devam et.

Güzelce Sohbet Et.

Flört etmenin fizyolojik yolları olsa da konuşmak ve söyleşi etmek de birini tanımanın ve muhtemelen ilişkiyi bir sonraki seviyeye taşımanın mükemmel bir yolu olabilir. İyi dinleme ve iletişim becerileri sergilemek, bir insandaki en çekici özelliklerden önde gelen öz itimatı gösterir. Erkekler eylemle daha fazla motive olurken bayanlar partnerlerinin anlamlı laflarına değer verme eğilimindedir.Cinsiyete bakılmaksızın, çoğu kişi iyi sohbet eden kişileri sever. İşte güzelce sohbet etmek için bazı genel ipuçları:
İlginç sorular sor. Hoşlanılmış olduğun kişiyle konuşurken, hava durumu hakkındaki gözlemleri yada tek kelimeyle cevaplanabilecek (ve garip sessizliklerle netice alınabilecek) soruları geç.
Aktüel vakalar, kişisel geçmişin, ortak alaka alanlarınız ve hobilerinle ilgili aleni uçlu sorular sohbeti doğru yere yönlendirebilir.
“Bu günlerde hangi kitapları okuyorsun? Son zamanlarda hiç iyi bir film izledin mi? şehrin/kasabanın/mahallenin en sevdiğin yeri hangisi?” gibi sorular sohbeti sürdürmek için iyidir.
“O kitaptaki en sevdiğin karakter neydi? O filmin sonu hakkında ne düşündün? Şehrin o bölümünü niçin bu kadar seviyorsun?” şeklinde takip soruları, partnerinin cevaplarına dikkat ettiğini ve ona alakalı bir şekilde tepki verdiğini gösterir.

Dürüst ve Açık Sözlü Ol.

Tatlı dil ve hafif şakalar eğlenceli sohbetler açabilirken dürüstlük de çok işe yarar. Bu, özel yaşamının bütün şahsi ayrıntılarını tek bir sohbet sırasında anlatman gerektiği anlamına gelmez ancak bir partnerde aradıkların, hayata bakış açın şeklinde mevzular hakkındaki direkt ve aleni sözlü olmak, kendine itimadını ve kendini tanıdığını gösterir. Bu, partnerinin senin nereden geldiğini anlamasına ve kendi görüş açısını paylaşırken huzurlu hissetmesine de imkan tanır.

Olumlu Ol.

Olumlu konuşmak; yumuşak konferans şeklini, ilgili duruşunu ve neşeli yüz ifadeni korumana destek sunar. Olumsuzluk seni gardını almış benzer biçimde gösterir ve bu, karşındaki bireyin ilgisini kaybetmesine sebep olabilir. Olumsuz şeyler ile alakalı konuşmak istiyorsan bunu müspet, esprili bir şekilde yap. Bir şeyleri paylaşman ve dürüst olman iyidir ancak bu erken aşamada her şeyin her zaman kolay ve keyifli kalmasını istersin.

Duygusal Bir Ortam Yarat.

Özel, samimi bir alanda önceden, duygusal bir randevu planla. Belki de sinemaya gitmek yahut dışarıda akşam yemeği yerine kendi evinde akşam yemeği pişirebilirsin ya da hoşlandığın kişiyi bir şeyler içmeye davet edebilirsin. Buradaki fikir, doğal ve duygusal hissettiren emin, huzurlu bir atmosfer yaratmaktır.

Huzurlu Ol.

Romantik bir ortam senin veya ilgilendiğin kişi için doğru hareket değilse daha rahat bir şeyler dene.

Ona Numaranı Ver.

Bunu çaktırmadan yapabilirsin. En sevmiş olduğun filmi yada kitabı tavsiye et, arkasından “sana numaramı vereyim, böylece bana ne düşündüğünü söylersin!” de.
Sosyal medya üzerinden sıradan bir ileti gönder. İnstagram’da resmine yorum yap, bir facebook mesajı gönder yada ona tweet at. Bir konuşma başlatmak için her vakit onun paylaşımlarını kullanabilir ve ona gelişigüzel bir halde çıkma öneri etme fırsatı bulabilirsin.