Karşı Cinsi Etkileme: En İyi İlk Adımı Atmak

0
136
Görüntüleme

Contents

Buluşmayı Öner.

İlk adımı, “benimle çıkar mısın?” gibi bariz ve potansiyel olarak garip bir soruyla atmak zorunda değilsin. İkiniz de pizza seviyorsanız cuma günü en sevdiğin pizzacıya gitmeyi öner. Karşındaki kişi filmlerden hoşlanıyorsa ilk fırsatta bir filme gitmeniz gerektiğini söyle. Karşındaki şahıs alaka gösteriyorsa ilgiyi reel bir plana dönüştürdüğünden güvenilir ol. Mesela teklifi “evet, bir ara beyazperdeye gidelim” şeklinde bırakmak yerine “Casablanca perşembe günü akşam saat 7’de bağımsız beyaz perdede oynuyor; gidip izlemek ister misin?” demelisin.

Birlikte Vakit Geçirdikten Sonra İletişimi Sürdür.

Akşam yemeğine çıktıysanız veya sinemaya gittiyseniz beraber geçirdiğiniz vakitten keyif aldığını söylemek için ona bir ileti at. Bu hâlâ ilgilendiğini gösterir.
Bir şaka veya ikinizin de yediği bir yiyecek gibi, buluşmada olan belli bir şeyden bahsetmeyi düşün. Bu, iletişimi ikiniz için de kolaylaştırabilir.

Cesur Ol ve Ona Çıkma Teklif Et.

Ara sıra dolaysız bir yaklaşım sergilemek en iyisidir. Karşındaki kişiden gelen işaretler karşılıklı ilgiyi gösteriyorsa ona çıkma öneri et.
Baskıcı yada agresif davranma. Rahat davranırken de dolaysız bir yaklaşım sergileyebilirsin. çok ısrarcı görünürsen onu korkutabilirsin.

Onu Bir Grup Buluşmasına Davet Et.

Hâlâ utangaçsan ona bir grup buluşması için çıkma öneri edebilirsin. Bu bir akşam yemeği, pub gecesi, spor etkinliği yada parti olabilir. Bu ikinize de konferans ve takılma şansı verir ve baskıyı biraz azaltır.

Fizyolojik Bir Hamle Yapmadan Önce İzin İste.

Bunun sözlü bir onay olması şart değil. Partnerin daha ileri gitmek istediğini işaret etmek için çoğu zaman fiziksel ipuçları sergiler. Her insanın tepkisi değişebilir ama yüzüne ve vücudunun bazı kısımlarına dokunması gibi bir vücut dili sergilemesi, devam edebileceğin anlama gelir. Partnerinin tepkilerine dikkat et ve hareketlerini buna bakılırsa ayarla.
Bu ilk hamleye ikinizin de sözlü yada fizyolojik olarak onaylama vermeniz icap eder. Karşındaki kişinin daha önce ne söylemiş olduğu yada yaptığı önemli değildir; rıza her zaman tam olarak o anla ilgilidir.
İkiniz de tutarlı bir karar verebileceğiniz bir durumda olmalısınız: bu, her ikinizin de ayık olması gerektiği anlama gelir; özellikle de işler ilk kez fiziksel seviyeye geliyorsa.

Öpüşmeyle Başla ve İşleri Yavaşça İlerlet.

Tıpkı birine çıkma öneri etmek gibi, birini ilk kez öpmek de cesaret ister! Rahatla ve kendinden emin ol fakat aşırı agresif olma. Partnerinin de öpüşmek istediğinden güvenilir olmak için, daha ileri gitmeden önce göz münasebetini sürdür, eğil ve yüzüne yaklaştığında biraz dur. Öpüşmeden sonrasında yavaşça daha fizyolojik bir şeye yönel.

Fiziksel Bir İlk Adımı Atarken Yavaş Ol.

Öpüşmeye başladın fakat işleri birazcık daha ilerletmek istiyorsun. Karşındaki kişinin seninle aynı fikirde olduğu için güvenli olmak için yavaş hareket et. Hafif dokunuşlar ve yakın bir vücut münasebeti ancak niyetini göstermekle kalmaz, sana karşındaki bireyin ilgisi hakkındaki bir düşünce de verebilir.
Karşındaki kişiye hayır demesi için vakit tanımak adına yeterince yavaş olduğundan emin ol. Birbirinizle keyifli, rızaya dayalı ve emin bir şekilde zaman koymak istiyorsunuz. Buna onu rahat ettirmek de dahildir. İşleri ilerletmeye senin kadar hazır değilse isteklerine saygı göster.

Korunduğundan inanın.

Bunu anlatmaya gerek bile yok fakat ilk hamleyi meydana getirmeye hazırlanıyorsan her vakit hazırlıklı ol. (cinsiyetin fark etmez; hanımefendilerin da hazırlıklı olması gerekir!). İkinizin de hem güvende aynı zamanda huzurlu olmanızı sağlamak, beraber eğlenceli zaman geçirmenin bir parçasıdır; bu yüzden her zaman koruma kullan.

İpuçları

İlk adımı bir hanımın mı yoksa erkeğin mi atması icap ettiği bir tartışma konusu. Her cinsiyet, ilgisini bir başkasına farklı şekilde gösterirken hangi cinsiyetin ilk adımı atması icap ettiği konusunda bir fikir birliği yoktur. Yukarıdaki ipuçları bütün cinsiyetler için geçerlidir.
Herhangi bir noktada partnerin dur veya yavaşla diyorsa devamlı dur yahut yavaşla. Unutma, hayır hayırdır.
Her ikinizin de rıza mevzusunda karar verme yeterliliğine sahip olduğunuzdan güvenli ol; fiziksel bir ilişkiye geçmeden önce uyuşturucu veya alkol kullanmasından kaçın.
Başta her vakit yavaş olmayı ve karşındaki ferdin söylediklerini dinlemeyi unutma.
Bunu güvenemediğin hiç hiç kimseye söylememelisin.
Güvende kalmayı unutma ve eğlenmene bak!
İnsanlar sana karşı olumsuzsa onlarla arkadaş kal.
Kendine güvenmeye çalış fakat senin için yeni bir şeyse doğrudan öpüşmeye geçme.