Karın Yağları Nasıl Eritilir – Karın Mide Yağları Nasıl Yok Edilir

0
969
Görüntüleme

Contents

Karın bölgesinde biriken yağlardan 7 günde kurtulmak için dikkat etmeniz gereken belli başlı adımlar vardır. Karın yağlarını gidermenin en etkili yolları ile kısa sürece dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. Karın yağları nasıl eritilir? Karın yağlarını eritmek için nelere dikkat etmek gerekir? Göbek eriten kür tarifi nedir? Jogging egzersizi nedir, ne işe yarar? 1 haftada karın yağlarını eritmenin yolları…

Çoğu bayanın vücudunda en fazla rahatsız olduğu bölge, karın çevresinde biriken yağların oluşturmuş olduğu görüntüdür. Kilonuzu olduğundan daha fazlası varmış gibi gösteren bu karın yağlarının nasıl yok edileceği ise zayıflamak isteyen tüm bayanların en fazla araştırdıkları konulardan birisidir. Kıyafetinizin üzerinizde daha düzgün durmasını sağlayıp, yağlanmanın önüne geçmek istiyorsanız, evde karın yağlarını gideren metotları denemeye başlamalısınız. Bunun için öncelikle sağlıksız abur cubur tüketimine bir an önce son vererek, dengeli ve nitelikli bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz. İnce ve fit bedenli bir görünüme sahip olmayı istiyorsanız karın yağlarını eritmenin etkili püf noktalarını sizler için araştırdık.

Karın yağları eriten besinler

Malzemeler:

– 125 gram yaban turpu

– 3 adet limon (kullanmadan önce limonları su dolu bir kaba koyup üzerine 1 yemek kaşığı sirke ilave edin ve 10 dakika bekletin)

– 3 yemek kaşığı bal

Yapılışı:

Öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey, yaban turpunu mutfak robotunun içine koymak ve iyice çekmektir.

Kabuğunu soymadan limonları kesip çekirdeklerini temizleyin ve limonları da mutfak robotunun içerisine ekleyin.

Pürüz kalmayacak biçimde yaban turpuyla beraber çekildikten sonra 3 yemek kaşığı bal ilave ekleyin ve ağzı kapalı olacak biçimde buzdolabında saklayın.

Not: 3 hafta boyunca günde 2 kez 1 yemek kaşığı kadar tüketilmelidir.

Vücudumuzun herhangi bir noktasındaki yağı yakmak için düzenli egzersiz, kas inşa etmek ve aldığımızdan fazla kalori yakmamız gerekmektedir. Bütün bunları doğru ve etkili biçimde seçmek gerek. Peki en hızlı ve en çok yağ yaktıran egzersiz yöntemi nedir? Tüm dünya tarafından kabul gören, mide ve karın bölgesindeki yağları en hızlı biçimde yakmanızı sağlayacak olan egzersiz ise joggingtir.

Jogging egzersizini düzenli yapmak ve azami kalp atış hızınızı bilmeniz gerek. Nasıl mı? 220’den yaşınızı çıkarın çıkan rakam MHR’nız yani azami kalp atış hızınızdır. Örneğin; yaşınız 35 ise MHR’nız 185’dir. Jogging MHR’nız s% 50- 80 arasında olmalı. Çıkan rakamın s% 50 ve 80’ini hesap edin.

Yani 35 yaşındaysanız dakika başına 93- 148 kalp atış hızınız olmalı. Bu alt ve üst sınırda düzenli şekilde koşarsanız yapılan araştırmalarda normale oranla daha fazla yağ yakacak ve daha hızlı sürede düz bir karına sahip olacaksınız.

Karın yağlarını eriten kür

Malzemeler:

– 3 yemek kaşığı yoğurt (yarım yağlı)

– 1 şişe maden suyu

– Yarım limon suyu

Yapılışı:

Öncelikli olarak yapmanız gereken şey, limonu yoğurdun üstünde gezdirmek olacaktır.

Daha sonra limon ile karıştırdığınız yoğurdun içerisine yavaş bir biçimde maden suyunu da ilave edin.

Tüm malzemeleri bir anda kaba döküp karıştırırsanız karışım çok fazla kabararak dökülebilir.

Uygulanışı:

Göbek eritmeye yardım edecek olan bu karışımı kahvaltı yapmadan ve gece uykusuna dalmadan 30 dakika önce tüketmelisiniz. Sadece bu kür ile yetinmek istemezseniz, ilave olarak uygun egzersiz hareketleri yapabilir.

1- DİYET PROGRAMINIZI DEĞİŞTİRİN

İçerisinde tahıllı besinlerin bulunduğu yiyecekler, meyvelerle birlikte tüketildiği zaman vücuttaki yağlanma oranını fark edilir derecede arttırıyor. Buna bağlı şekilde da 1 haftada kolaylıkla yağ eritebilmek için bu öneriyi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

2- SU İÇMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN

Gün içinde çok miktarda su içmeye özen gösterin. Böylelikle yemek yeme isteğiniz azalacak, saç ve cilt sağlığınıza katkıda bulunacaksınız.

3- SAĞLIKLI YİYECEKLER TÜKETİN

Miktarı az tüketmeye değil, yiyeceğin daha sağlıklı olup olmadığından emin olun. Kalorisi bol besinleri tüketmekten kaçınmalısınız.

4- EGZERSİZE ÖNEM VERİN

Kendi kapasitenizin yeteceği nitelikte egzersiz planı yapın. Başlangıçta temel hareketlerden başlayıp, ilerleyen süreçte kademe kademe arttırın. Egzersiz programının içerisinde bel inceltici hareketlerin bulunmasına muhakkak dikkat edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz