Kadınların Erkeklerde Aradığı En Önemli Kriter

0
220
Görüntüleme

Hayatta karşı cins ile olan ilişkiler içerisinde garip olaylar dönüyor; örneğin erkek kıza onu deliler gibi sevdiğini, onun için her şeyden vazgeçebileceğini, hatta canını bile feda edebileceğini söylüyor ancak karşıdaki kız, erkeğin düşündüğünün tam tam tersine ondan koşarak uzaklaşıyor. Peki neden?

Haberlerde görüyoruz ki bir kadın, kendinden 30 yaş çok büyük bir erkekle evleniyor. Peki neden?

Sosyal hayatımız içerisinde fark ediyoruz ki çok güzel bir kız “kıro ya da keko” diye tabir edebileceğimiz erkekle ile beraber oluyor. Peki neden?

Bir ayrılık söz konusu olduğunda erkek, kadına karşı önceki ilgisinin 4 ya da 5 kat fazlasını göstermesine rağmen, kadın ona karşı artık hiçbir ilgi duymamaya ve ondan bütünüyle daha fazla uzaklaşmaya başlıyor. Peki neden?

Neden ünlü diye tabir ettiğimiz insanlara, bayanların çok büyük bir ilgisi oluyor?

Bu ve benzeri sorular bayanların erkeklerde aradıkları en önemli kriterin ne olduğunu bilmeyen insanlar için gerçekten gariptir ! Öyle ki pek çok erkek tarafından duyduğum “Abi anlamıyorum bu kadınları ne buluyorlar bu tip erkeklerde? Veya kıza kendini ne kadar çok sevdiğimi dile getirsem de gittikçe benden uzaklaşıyor” gibi cümleler, bu iddiamı tesciller. Ancak bayanların ilişkilerden en önemli kriterinin ne olduğunu anlamış bir birey için bu gariplik ortadan kalkar… Gelin şimdi bu garipliği ortadan kaldıralım ve “neden?” sorusuna cevap verelim.

Neden sorusunu cevaplayabilmek için öncelikle kadın ve erkeğin zihninin farklı çalıştığını, arzularının farklı olduğunu anlamak gerekir. Eğer bu gerçek anlaşılmazsa, “bayanların isteklerinin erkekler gibi olduğunu” düşünülürse, karşı cins ile olan ilişkilerde hiçbir zaman başarılı olunmaz. Çünkü ilişkilerde, karşı cinsi tercih etme kriterleri bir hayli farklıdır. Erkeğin karşı cinste aradığı en önemli nitelik genel itibari ile dan fizikseldir. Kadının güzel olması, daha sağlıklı gözükmesi genel itibari ile dan bir erkek için yeterlidir. Ancak bir kadın, karşı cinste her ne kadar fiziksel fonksiyonları dikkate alsa da aradığı en önemli nitelik her zaman “güç”tür !

Bakın bu gerçeği iyi anlamanızı istiyorum; “KADININ KARŞI CİNSTE ARADIĞI EN ÖNEMLİ KRİTER GÜÇTÜR!” Peki burada bulunan güçten kastım ne? Buradaki güç olgusunu yalnızca maddi güç olarak düşünmeyin burada bulunan güç olgusu hem maddi hem de manevi güçtür. Mesela erkeğin duygusal olarak dan kuvvetli olması, duygusal olmaması manevi anlamdaki güce güzel bir örnektir. Peki ama bayanların ilişkilerde motivasyon kaynağı neden güçtür?

Kadınlar Erkeklerde Neden Güce Bakar?

Bu soruya yanıt verebilmek için ilk olarak şunu anlamamız gerekir “Kadınlar gerek fiziksel anlamda olsun gerek ruhsal anlamda olsun erkeklerden daha güçsüzdürler.” Ve bu eksikliklerini kapatabilmek için yanlarında her zaman kuvvetli bir erkeğin olmasını isterler. Aynı zamanda tarihi olarak düşünürsek insanlık her zaman çağımızdaki gibi konfor içerisinde yaşamıyordu. Bundan binlerce yıl öncesi insanlar doğada yaşıyordu ve doğa da kadın, kuvvetli bir erkeği tercih ederekten hem kendinin hem de çocuğunun yaşama şansını artıyordu. Bu yüzden esasında bayanlar için kuvvetliyi tercih etme, genetik bir mirastır ve bu mirasları hala çağımızda varlığını devam ettirmektedir.

Burada şunu anlamanızı istiyorum “Kadınlar dile getirseler de getirmeseler de her zaman güce bakacaklardır.” Çünkü onların ilişkideki motivasyon kaynağı budur. Bunu değiştirme ihtimaliniz yoktur ! Bu gerçeği kabullenmeniz, hayatınızdaki karşı cins ile olan ilişkilerinizde sizlere çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Çünkü artık siz, bayanın ilişkide ne istediğini gerçek anlamda bilmektesiniz.

Bu gerçeği anladıktan yukarıdaki soruları da cevaplayabiliriz; örneğin bir erkek bir kadına onu deliler gibi sevdiğini söylemesine rağmen neden ret cevabı yiyor? Çünkü bir erkeğin bir kadına onu deliler gibi sevdiğini söylemesi ya da davranışları ile belli etmesi erkeği muhtaç gösterir ve muhtaçlık güçsüzlük işaretidir. Kadın erkekteki bu güçsüzlüğü bilinçaltı seviyede algılar ve o erkeğe karşı hiçbir arzu duymaz. Eğer ilişki içerisindeyseler ( sevgili gibi ) ve erkek onu deliler gibi sevdiğini söylemeye başladıysa işte o zamanda kadın yine erkekteki güçsüzlüğü ( muhtaçlık en büyük güçsüzlük özelliklerinden biridir.) anlar ve erkekten soğur. Neticede erkek daha çok onu sevdiğini dile getirdikçe, onun peşinden daha çok koştukça kadın iyice erkekteki çaresizliğe ve güçsüzlüğe inanır. Nihayetinde bütünüyle o erkekten uzaklaşır.

İşte bu nedenle bir kadın sizden ayrılmak istediğinde başvurulacak en yanlış yöntem “Kadına onu ne kadar çok sevdiğinizi dile getirmektir!” Zaten kadın bunu biliyor ve sizdeki bu muhtaçlık yüzünden sizden ayrılıyor. Sizde var olması gerekli olan tutum; “Seni seviyorum ancak hayatımdan çıkarsan da kendi yoluma bakarım” modunda olmaktır.

Eğer bu tarz bir tutum içerisinde olursanız işte o zaman karşınızdaki bayanın sizi terk etmesi çok düşük bir ihtimaldir. Neyse bu diğer bir konu biz konumuz üzerinden devam edecek olursak eğer şunu diyebilirim ki “Karşı cins ile ilişkiler konusunda gerçekleşen her olayı ‘güç’ dengesi üzerinden açıklayabiliriz.” Bu ister bir kızın keko diye tabir ettiğimiz bir insanla beraber olması olsun, ister bayanların ünlülere karşı çok yoğun bir ilgi duyması olsun her olayı güç üzerinden açıklayabiliriz. Kız kekoya bakmıştır; çünkü demek ki keko diye tabir ettiğimiz kişi herhangi bir alanda kuvvetlidir. Mesela özgüveni yüksektir, duygusal anlamda kuvvetlidir vs. Aynı şekilde bayanların büyük çoğunluğu ünlülere ilgi duyar; çünkü o ünlüler maddi ve manevi anlamdaki güçlerini medya karşısında olaraktan göstermişlerdir.

Kısacası dostlarım bu “Kadınların ilişkide güce baktığını ve güçsüz gördükleri bir erkeğe karşı arzu duymadıklarını içselleştirin.” İçselleştirin ki medyada gördükleri ile beyni yıkanmış bir erkek gibi daha tanımadığı bir kıza çiçek gönderen ya da daha yeni tanıştığı bir kadına “seni deliler gibi seviyorum” diyen bir birey olmayın ! Bu ve benzeri eylemlerin hepsi güçsüzlük göstergesidir ve karşınızdaki kadın ya da kız bunu algılar ve bu istikamette size bir arzu duymaz.

Kadınlar Kendilerini Güldüren Erkeğe Bayılırlar (!)

Bu gerçek olmayan telkin, T.C erkeklerinin inandığı ve karşı cins ile olan ilişkilerinde kendilerine en çok zarar veren telkindir. Bu telkinin etkisi toplum üstünde o kadar büyüktür ki ufak bir gözlem ile fark edebilirsiniz. Mesela ben, kendi gözlemlerimden örnek vermem gerekirse gittiğim cafede yan masamda okey oynayan 3 elamanın diğer okey arkadaşları olan kızı etkilemek, komiklik yapmak adına birbirlerini aşağılamalarına (!) şahidim.

Hayatta bu ve benzeri durumların örnekleri ile sizlerde karşılaşmışsınızdır. Belki kendi arkadaş ortamınızda dahi olmuş olabilir. İşte bu nedenle diyorum ki T.C erkeklerinin en çok inandığı telkinlerden bir tanesi “Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır telkinidir.” Peki bu telkin ne kadar doğru?

İlk olaraktan şunu söyleyebilirim ki kadını etkilemek adına komiklik yaparsanız kadın bunu bilinçaltı seviyede algılar ve sizin onu güldürmek adına komiklik yapmaya çalışmanız bir güçsüzlük göstergesidir. Çünkü siz farkında olmasanız da komiklik yapmaya çalışarak kadını ödül olarak görüyorsunuz, yani kadını kendinizden üstün görüyorsunuz. Ancak sevgili dostlarım bayanlar bunu istemez…

Kadın her zaman ilişkide güç aradığından ötürü, karşıdaki erkeği ödül olarak görmek ister. Daha basit deyimi ile kadın, hoşlanacağı erkeğin kendinden bir adım önde olmasını ister. İşte bu nedenle bayanın sizden hoşlanmasını istiyorsanız, komiklik yaparak bayanın sempatisini kazanmak yerine bayanın saygısını kazanmaya çalışın. Çünkü kadın, size gerçek anlamda saygı duyarsa farkında olmasa dahi sizi ödül olarak dan görmeye başlar.

Kadının saygısını kazanmak içinse öncelikle dan kendinize saygı duymanız, kendinize değer vermeniz gerekir. Bunun içinse yeni tanıştığınız kişi bir kız ya da kadın diye ergenler gibi şaklabanlık yapmamanız gerekir. Sohbetiniz esnasında, keyfiniz nasıl istiyorsa o şekilde davranmanız gerekir. Mesela keyfiniz yerinde ise eğlenceli olabilirsiniz, ancak keyfiniz yerinde değil ise karşınızdaki kız diye herhangi bir çaba sarf etmenize gerek yok yaslanın geriye normal bir biçimde konuşun, devam edin. İşte bu tutum içine olursanız, karşınızdaki kişi sizinle gerçek anlamda ilgilenmeye başlar. Çünkü karşıdaki kişiyi kaybetme gibi bir korkunuz yok, bu bolluğu ve gücü işarete eder. Çekicilik zaten bu biçimde oluşur.

Erkekseniz ‘Güç’ Kazanmak İçin Mücadele Etmek Zorundasınız !

İlişkilerde ki eş seçim kriterlerinin farklılığı yüzünden erkek olarak güç kazanmak zorundasınız! Nitekim bayanın böyle bir derdi yoktur; çünkü biz erkekler kadında güçten ziyade güzellik ararız. Güzellik ise kadına doğuştan verildiği için bayanın herhangi bir çaba sarf etmesine ihtiyaç yoktur. Zaten bir kadın 20 yaşına geldiğinde hiçbir emek sarf etmeden güzelliğinin zirvesindedir. Ancak erkek için aynı durum söz konusu değildir. Erkeğin öncelikle duygusal anlamda kuvvetli olması ve diğer türlü olarak da maddi güç kazanması gerekir. Çünkü sevgili dostlar, yukarıda da anlatmış olduğum üzere bayanlar sizin var olan gücünüze bakacak. Nitekim onların ilişkilerde aradığı en önemli kriter bu !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz