Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

0
361
Görüntüleme

Olgunlaşma yolunda ilerleyen erkeklerin temel sorusu: Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır? Aslına bakarsan genç, yaşlı, yakışıklı, zengin tüm erkeklerin merak ettiği bir konudur bu. İnsan tabiatı gereği beğenilmek, takdir edilmek ister. Hele erkekler için konu “Kadınlar” ve “Kadınları Etkilemek” olduğunda durum daha da ciddiyet kazanır. Genç yaşlarda hormonların etkisi ilerleyen yaşlarda prestij ve sosyal statü devreye girdiğinde, bayanları etkilemek farklı anlamlar kazanmaya başlar.

Kadınların Etkilendiği Özellikler:
1) ALFA ERKEĞİ OLMAK

Alfa kelimesinin sözlük anlamı liderliktir. Liderlik ise insanları yönetebilme, onlara sözünü geçirebilme kabiliyetine sahip olmak demektir. Alfa erkeğini binlerce yıl öncesine yolculuk yaparak anlatmak istiyorum. İnsanların mağaralarda yaşadığı dönemlerde dışarıda bir sürü yırtıcı hayvan ve tehlike kol geziyordu. Bu sebeple insanlar hayatta kalabilmek için topluluklar halinde yaşamak zorundaydı. Tıpkı çağımızda olduğu gibi. Şu anda nasıl ülkeyi yöneten birileri var ise o vakitler da bu toplulukların başında düzeni sağlamayı başaran bazı erkekler vardı. İşte bu erkeklere “Alfa Erkeği” deniyordu.

O zamanın alfa erkeklerinin en büyük farkı fiziksel yani kaba kuvvet olarak kuvvetli olmasıydı. Kadınlar bu erkeklerle beraber olabilmek için can atıyordu. Çünkü bir bayanın alfa erkeğinin eşi olması, hayatını garanti altına alması manasına geliyordu.

Toplanılan, avlanan yiyeceklerin en güzelini, kurulmuş olan barınakların en güzelini, bayanlar arasından en güzellerini hep alfa erkekleri alırdı. Alfalık demek güç demekti.

Zamanla güç dengelerinde farklılıklar oluştu. Günümüzde ise alfa kavramı sosyal güçle eşdeğer bir hale geldi. Yani sosyal statü olarak kuvvetli olan veya karakter olarak baskın olan erkekler alfa olarak tabir ediliyor.

Küçük bir senaryoyla bu konuyu netleştirelim:

“Kızların ve erkeklerin olduğu bir arkadaş ortamına giriyorsun. Ortada bir sohbet dönüyor. Burada dikkatini bir şey çekiyor. Erkeklerden bir tanesi sohbetin odak noktasında. Konuşmayı o yönlendiriyor, esprileri o yapıyor. Kızlar onun dikkatini çekebilmek için mücadeleye giriyor. Ortamı eğlendiren, kızlara sataşan hatta kızlara cinsel espriler yapan erkek için…”

Sence neden kızlar bu erkeğin ilgisini kazanabilmek için uğraşıyor?

Çünkü baskın karakter ve liderlik fonksiyonlarıne sahip. Kısacası o bir alfa erkeği…

2) KARARLI OLMAK

Kadınlar bir erkeğin kararlı olmak vasfına sahip olduğunu fark ettiğinde o erkeği farklı görmeye başlarlar. Bir erkeğin kararlı olması bayanlar için neden önemlidir?

Çünkü kararsızlık çok itici bir özelliktir. Düşünsene kızla yemek yemeye karar verdiniz. Kız sana soruyor: “Nereye gidelim?”

Senin verdiğin cevapsa şu: “Bilmem nereye gidelim?”. Kızın gözündeki değerini kendi ellerinle nasıl dibe vurdurduğunu fark edebiliyor musun?

Bunun yerine vermen gerekli olan cevap şu olmalıydı: “Hadi XXXX kafeye gidelim!”

Erkeğin görevi kızı yönlendirmektir. Erkek kıza yol gösterir, kız da o yolu takip eder. Doğanın kanunu budur. Sen bu kanunu ihlal edersen kız da seni ihlal eder.

3) ZOR ŞARTLAR ALTINDA BİLE SAKİN KALABİLMEK

Kadınlar soğuk kanlı erkekleri çekici bulurlar. Burada ciddi, eğlenmeyi bilmeyen, soğuk tavırlı erkekleri değil zor durumlarda bile sakin kalabilen, soğuk kanlılığını koruyabilen, paniklemeyen erkekleri kastediyorum. Aradaki farkı anlıyorsun değil mi?

Kadınlar erkeklere göre zayıf canlılardır. Ters bir durumda zaten yeteri kadar paniğe kapılırlar. Sen de paniğe kapılırsan bir kadından ne farkın kalır?

O paniklediğinde sen sakin kalacaksın. Örneğin; Otobüste birlikte şehir içi yolculuk yapıyorsunuz. İnmeniz gerekli olan durakta şoför otobüs durdurmadı. Kadın böyle bir durumda hemen paniklemeye başlar. Sanki sesi içerisine kaçar. Konuşmayı unutur. Seninse sakin bir biçimde yapman gerekli olan: “Durakta inecek vardı!” diye gür bir sesle şoföre seslenmek.

İşte bayanlar bu biçimde soğuk kanlılığını koruyabilen erkeklerle beraber olmak istiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz