İlluminati Nedir?

0
42
Görüntüleme

Illuminati (aydınlanma çağı dönemi) 1 Mayıs 1776’da kurulmuş bir topluluktur. Illuminati topluluğunun kurucusu Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerden Adam Weishaupttur. Adam Weishaupt 1776’da bu topluluğu beş kişi ile kurmuştur. Bu topluluğun üyelerinin kayıtları ve bilgileri çok gizli tutulmaktadır. Her üyenin bir kod adı vardır, yazışma ve haberleşmede bu kod adlar kullanılıyor. Bilindiği kadarıyla Adam Weishaupt’un kod adı “Spartacus”dur.

İlluminati örgütünün esas ilkesi ‘kaostan kaynaklanan düzen’ olarak nitelendirilen yapıdır. Amaçları var olan rejimi bozup, tek devlet ve tek dine dayalı olarak yönetilebilecek tek dünyayı kurmaktır.

Komplo teorisyenlerine göre pek çok Amerika Başkanı, bu örgüte direk olarak ya da dolaylı olarak hizmet etmektedir. Örgütün dünyayı etkileyen pek çok olayda da rolü vardır. Örneğin Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikasti bu örgütün işidir. Ayrıca pek çok tanınmış çocuk çizgi filmlerinde bilinçaltı mesajları (25. Kare olarak da bilinir) kullanıldığı ve bu şeklide beyin yıkama gerçekleştirildiği iddia edilmektedir. Bildiğiniz üzere tırtıl bir süre sonra değişip güzel bir kelebeğe dönüşür. Illuminati’ye giren insanlar da aynen kelebeğe benzetilir. Çok büyük bir değişim gösterirler. Bazı komplo teorisyenleri, İlluminati üyelerini ışığın insanları veya aydınlanmışlar olarak addetmektedirler.

Filozof Hegel’in İlluminati’ye Katkısı

Bavyera hükümeti tarafından 1785’te yayımlanan bildiri,grubun dağılmasına neden oldu. Weishaupt kaçtı. Topluluğun yazışmaları, doküman ve belgeleri toplatılıp daha sonra hükümet tarafından yayınlandı. 19. Yüzyılın başlarında ünlü Alman filozof Hegel’in katılımı bu topluluğa yeni bir nefes, canlılık kattı ve illuminati eski parlak dönemine geri döndü.

İlluminati, üyesi olan Hegel’in tez-antitez kuramlarıyla “Yeni Dünya Düzeni” düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu haline gelmiştir. İlluminati daha sonra dinsel dogmatik düşüncelerin egemen olduğu İtalya’ya ulaşmıştır ve ünlü Rönesans’çı şahıslar tarafından Katolik Kilisesi’ne siyasi bir savaş başlatmıştır. Bu savaşın amacı ise bilimin ispatladığı gerçekler için kiliseyi ikna ettirmektir. 1874’de İlluminati, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştır.

İlluminati ve Ünlüler

Dikkat çeken diğer bir nokta ise iddialara göre Holywood film sektörü bu örgütün elindedir. Birçok sektörün kartelleri illuminati’ye hizmet etmektedir.

İddialara göre, yalnızca siyasi değil, bütün insanlığa ulaşabilecek tüm yayın organlarını kullanmaktadırlar. Özellikle müzik sektörü, dünyaca ünlü şarkıcılar, bilinçli-bilinçsiz olarak bu sisteme hizmet etmektedirler. Komplo teorisyenlerine göre dünyayı yöneten kapitalistler bu örgütün başındadır ve çıkarları doğrultusunda üye alıp üye çıkartmaktadır. Michael Jackson ve Tupac’ın bu sebeple öldürüldüğü söylentiler arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz