İlk Buluşmada Giyilmemesi Gereken 10 Kıyafet

0
108
Görüntüleme

Kıyafet, insanlar hakkında ilk izlenimlerin oluştuğu, karakter analizinin yapılmasına yardımcı olan önemli bir unsurdur. Bu yüzden de özellikle ilk defa görüşeceğimiz insanların yanında daima doğru, uyumlu ve kendimize uygun giysiler seçmeli ve düzgün giyinmeliyiz.

İnsanların çoğu giysilerine, kendi zevkleri ve kriterleri ölçüsünde daima önem vermişlerdir. Özellikle ilk defa buluşacak biri için iyi ya da kötü giyeceği kıyafete dair bir fikri vardır. Elbette herkesin uzman bir biçimde giyinmesini bekleyemeyiz, ancak artık bazı şeyleri öğrenmek ve o bilgilere ulaşmak artık çok basit. Örneğin, iş görüşmesine giderken nasıl giyinilir, ilk buluşmada ne giyilir, ne giyilmez? Bunları öğrenmek artık çok daha kolay.

Kıyafet seçimi konusunda birçoğumuz hata yapsak da bazı konular hata kabul etmez. Bu yüzden nerede nasıl giyinilmesi gerektiğini iyi bilmek, bilmiyorsak da öğrenmek gerek. İşte bugün sizlere bu sorunu aşabilmeniz için küçük bir araştırma yaptık.

Malum ilk buluşma çok önemli. İlk izlenim, ilk görüşme, karaktere dair ipuçları elde etme hepsinin temeli o gün oluşuyor. Eğer siz de ilk buluşmada mükemmel bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın.

1) Aşırı Dekolteye Hayır

Dekolteli giysiler giymekten hoşlanıyor olabilirsiniz. Bazı giysilerde ve bazı kadınlarda çok güzel duruyor buna biz de katılıyoruz. Ancak ilk defa göreceğiniz bir kişinin yanına bu biçimde gitmemeniz gerekir. Çünkü öncelikle dikkat etmeniz gerekli olan şey, karşı tarafın gözüne sokacak yahut da karşı tarafı rahatsız edecek dekolte ve giysilerden kaçınmak gerek.

Dekolte ölçülü olduğu zaman ve doğru bir yerde kullanıldığında daima daha güzel, daha asil ve daha şık durmuştur. Bu yüzden sizi daha şık gösterecek kesim ve detaylardan oluşan bir kıyafet tercih etmeye özen gösterin.

 

2) Renk Karmaşasına Dikkat!

İlk buluşma için renkli giyinmek biraz riskli olabilir. Bu yüzden renkleri kombinlerken biraz daha dikkat etmek gerek.

İlk buluşmalarda ne kadar sade olunursa, bir o kadar zarif görünülür. Çünkü ilk görüşmede daima kıyafetinizle karşılanır ve fikrinizle uğurlanırsınız. Bunu hiçbir zaman unutmayın.

 

3) Topuk Boyuna Dikkat!

Biz kadınlara topuklu ayakkabı dendiği zaman akan sular durur. Yorulsak da, ayağımız acısa da şıklığımızdan ödün vermemek adına bu aksesuarlardan hiç vazgeçemeyiz. Ancak ilk buluşmada topuk boyutuna dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü karşınızdaki kişi sizden kısa olabilir. Özellikle de bu kişi erkekse rahatsızlık verici olduğu olabilir.

Eğer karşınızdakinin boyu hakkında kesin bir fikriniz yoksa çok topuk boyu çok fazla olan ayakkabılardan kaçınmanız gerekir. Diğer türlü kendinizde bu durumdan rahatsız olabilirsiniz. Hele ki yürümekte güçlük çekiyorsanız güzel görüneceğim derken, daha da komik duruma düşebilirsiniz. Aman diyeyim dikkat!

 

4) Aksesuar ve Takı Seçimi

Kıyafeti hazırladıktan sonra sıra aksesuar seçimine gelir. Çünkü bir kıyafeti tamamlayan, güzelleştiren bir şey var ise o da aksesuarlar ve takılardır. Kıyafetinizi muhakkak takılarla ya da herhangi bir aksesuar ile süsleyin. Tabii bunun için çok hareketli parçalar seçmemiş olmak önemli.

Takılarınızı da ölçülü kullanmalısınız. Örneğin, saçınızı topladıysanız sallantılı bir küpe takabilirsiniz. Boynunuz açıksa bir fularla şıklık katabilirsiniz. Bu sezon çok trend olan bir diğer aksesuar çeşidi ise saç aksesuarlarıdır. Sade zarif bir giysi giydiyseniz saçınıza takacağınız aksesuarlar ile kıyafetinize asillik katmaya ne dersiniz?

 

5) Klasik Kıyafetlere Hayır!

Klasik giysiler ile ilk buluşmada karşı taraf biraz sıkılabilir. Biraz daha modern, ortama uygun, sade ve şık giysiler giymelisiniz. Sonuçta iş toplantısına ya da iş yemeğine gitmiyorsunuz. İş çıkışı buluşacak olsanız bile o gün keskin, klasik parçalar giymek yerine daha şık ve rahat giysiler giyebilirsiniz.

6) Karalar Bağlamayın

Kadınların en çok yapmış olduğu hatalardan birisi de ilk buluşmada genel olarak simsiyah giysiler giyip gitmek oluyor. Siyah beni zayıf gösteriyor, daha kibar gösteriyor diye diye tüm dolaplarını siyah ile dolduruyorlar.

Ancak yasa gitmiyorsunuz hanımlar, karalara bağlanmanıza gerek yok! Karmakarışık renkler giyin demiyoruz ama daha zarif, daha şık gösterecek renkler seçebilirsiniz. Karşınızdakini boğmamak gerektiğini unutmayın.

 

7) Gidilecek Yerlere Uygun Giyinin

Kıyafet kombini yaparken tarzınız ne olursa olsun, gideceğiniz mekana veye göre giyinmek en önemli adımdır. Tarzınız spor olabilir ama sonuçta tarzım bu deyip akşam şık bir mekanda yemek yiyeceksek ya da bir davete katılacaksak, eşofman tarzı giysiler giyip gitmiyoruz veya pikniğe mini bir etekle veya transparan bir kıyafetle giden olmamıştır herhalde.

Sonuçta insanlar şık bir kıyafet giyecekleri zaman da kendi tarzlarına uygun bir biçimde seçim yaparak giyinirler. Zira kendinize ait hissetmediğiniz giysiler için yapay görünümlü olmanızı biz de istemeyiz.

 

8) Vücuda Uygun Giyinmek

Kıyafette güzel görünmenin en önemli yolu vücuda uygun giyinmektir. Vücudunuza uygun giyinmediğiniz sürece dünyanın en pahalı giysisini de giyseniz üzerinize uygun olmadığı sürece üzerinizde eğreti duracak ve sizi olduğunuzdan kilolu veya kısa gösterebilir.

Kıyafetin vücuda uygun olmasındaki en önemli bir diğer etken ise rahatlıktır. Giydiğiniz kıyafetle rahat olursanız, siz de gününüzü ya da geceniz rahat geçirebilirsiniz. İlk buluşma için sizi sıkan, içinde rahat hissetmediğiniz giysilerden muhakkak kaçının. Örneğin, akşam yemeğine gidiyorsunuz, dar mini giysi giydiniz ve bacak dekoltesi verdiniz.

Bunu giymeye karar verdiyseniz, ikide bir çekiştirmeyeceksiniz! Çünkü erkekler hem kendi açılarından bunu rahatsızlık verici olduğu buluyorlar hem de onların gözünde kendisine güvenmiyormuş intibası yaratıyorsunuz. Giydiğiniz giysilerin hakkınız vermeli ve taşıyabilmelisiniz.

 

9) İlk Buluşmada Saça ve Makyaja Dikkat!

Her şeyden önce temiz olmak şüphesiz olmazsa olmaz. İlk buluşma öncesi duş almak ve temiz olmak yapacaklarınızın ilk adımı. Sonrasındaysa bayanlar için saç ve makyaj geliyor. Yine kendimizi beğendirmeye çalışmaktan ucunu kaçırdığımız konulardır saç ve makyaj.

Makyajı abartmamakta, yerine göre makyaj yapmakta, kuaförden çıkıp buluşmaya gitmemekte fayda var. Zaten son senelerde doğal olmak daha revaçta. Daha doğal ve daha sade bir makyaj sizi daha zarif ve daha güzel gösterecektir. Unutmayın ki erkekler doğal kızları daha çok sever.

 

10) Aşırı Parfüm Kullanmayın!

Kadınların en sık yapmış olduğu hatalardan birisi de evden çıkarken parfümü kafalarından aşağıya boca etmek gelir. Bu iki cins içinde geçerli. Lütfen dışarı çıkacağınız zaman ister buluşmaya gidin, ister tek dolanın hiç farketmez.

Siz sıktığınız kokuyu çok seviyor olabilirsiniz, ancak karşınızdaki ya da etrafınızdaki insanlar o kokuyu sevmeyebilir, kokulara karşı alerjileri olabilir. Bu yüzden her şeyde olduğu gibi parfüm konusunda da ölçülü olmak gerek diye düşünüyorum.

Parfümünüzü doğru noktalara sıktığınız zaman zaten parfümü kafanızdan aşağıya boca etmenize gerek kalmıyor. Bunun için, kulak arkası, bilek ve dirsek içleri, mini etek giyiliyorsa, diz arkası parfümü sıkmanız gerekli olan noktalardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz