İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

0
32
Görüntüleme

İlişkilerde belirli bir süre geçtikten sonra herkesin ortak şikâyeti ilişkinin ağır ağır etkisini kaybetmesi ve bazı şeylerin rutine bağlanmasıdır. Bu durum ilişkiyi çok sıkıcı bir hale sokacaktır. Bunun bilince olan çiftler ilişkileri yeniden canlandırmak için çeşitli yollar deneyebilirler.

Çiftler için ilişkiyi canlı tutmak adına yapılacak şeylerin başında önceden yapılmamış yeni şeyler denemek gelmekte. Aynı yerlere gitmekten vazgeçin. Yapmak istemediğiniz şeyleri yapın belki de önceden yapmadığını için pişmanlık duyacaksınız. Sürekli olarak evde yemek yemeyi bırakın. Gecenin 12’sinde dışarı çıkın ve güvenli olduğunu düşündüğünüz yerlerde yürüyüş yapın.

Ayrı Kalmaktan Çekinmeyin

Bazen daimi olarak beraber olan çiftler bu durumun ilişkilerini öldürdüğünün farkına varmazlar. Bu yüzden ara sıra ayrı kalmak da ilişkiyi canlı tutmanın yolları arasındadır. Birbirinizi özlemeniz, birbirinizin kıymetini çok daha iyi anlamanıza neden olacaktır. Bu noktada eşinizle ilgili aklınızdaki soru işaretlerinde de kurtulmuş ve ona olan güveninizi daha da pekiştirmiş olursunuz.

Birbirinize sürprizler yapmaktan çekinmeyin.

Eşinizi nasıl şaşırtacağınızın yolunu bulmak onu hem daha çok mutlu edecek hem de ilişkinizin monotonlaşmasına engel olacaktır. Hiç beklenmedik anlarda bir SMS mesajı veya bir mail ile onu heyecanlandırın. Mesajın içeriğini belirlemek bütünüyle size kalmış. Onu heyecanlandırmak için enteresan şeyler de gönderebilirsiniz. Her sabah aynı saatte uyanmayın, gece aynı saatte uyumayı bir kenarı bırakın ve her gün aynı şeyleri tekrar etmeyin.

İlişkiyi canlı tutuma konusunda en dikkat edilecek konulardan bir tanesi de her ne kadar beraber olsalar dahi böyle bir durumda bile kadın ve erkeğin birer özel hayatlarının olduğunun unutulmamasıdır. Bireyler daima için yalnız kalmak isteyebilirler. Bunun bir nedeni olmasına gerek yok. Yalnız kalmak da kimi zaman bir ihtiyaçtır. Ancak çoğu ilişkilerden taraflardan bir tanesi yalnız kalmak istediğinde ortada bir sorun olduğu düşünülür. Bu doğru bir düşünce değildir. Aynı ev içinde yaşamakta olan insanların yalnız kalmak istemeleri kadar doğal bir durum yoktur. Yalnız kalmak çağımızda uykuyla eş değerde insana bir zindelik verir. Ancak ne yazık ki çiftlerin yalnız kalabildikleri tek yer uykularıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz