Hayvanlar Hakkında Doğru Olduğuna İnanamayacağınız 12 Bilgi

0
39
Görüntüleme

Bu dünyalar tatlısı canlılar ile aynı gezegende yaşıyoruz, peki onlar hakkında gerçekten bilgimiz ne kadar? Hepsi birbirinden enteresan bilgileri aşağıda sizlerle paylaştık. Umarız beğenirsiniz.

1. Keçilerin aksanı vardır.

Araştırmalar gösteriyor ki, insanlar gibi keçilerin ses tonları bulundukları çevreye ve grup üyeleri etrafında geçirdikleri zamana göre değişiyor!

2. Kurtlar hayatlarını tek bir eşe adar.

Bir kurt sürüsü çoğu zaman alfa bir erkek ve dişi ile çocuklarından oluşur, ve yaşlı kurtlar sıklıkla genç olanların bakımında yardımcı olurlar.

3. Ölümsüz bir denizanası türü vardır.

Bu su altı canlısı, kök hücreleri kullanarak vücudundaki dokuları yeniler yani özünde reenkarnasyon geçirir.

4. Puglar en iyi topluluk adına sahiptir.

Hayvanlar için gerçekten çok güzel topluluk isimleri bulunmakta: arı ordusu, masalcı kuzgunlar, balina sürüsü gibi. Ama en kusursuzu bu köpekler için olanı olmalı: suratsız puglar (grumble of pugs)!!

5. Penguenler eşlerine evlenme teklifi eder.

Penguenler de hayatlarını tek eşli şekilde sürdürür ve eşini seçerken erkek, sevgisini göstermek için dişiye bir çakıl sunar.

6. Fillerin olağanüstü bir sosyal iletişimleri vardır.

Filler gülebilir ve ağlayabilirler. Uzun zamandır uzakta olan bir aile üyesini karşılayabilmek için karşılama seramonisi ve ölen grup üyeleri için de ”cenazeler” düzenlerler.

7. İneklerin en yakın arkadaşları var.

Araştırmalar ineklerin inanılmaz derecede sosyal hayvanlar olduklarını gösteriyor ve sürü içinde kendilerine yakın arkadaş seçebiliyorlar. Eğer bu yakın arkadaşlarından ayrılırlarsa, stresli ve kaygılı olabiliyorlar.

8. Denizkızı efsanesi deniz ayılarından esinlenilmiştir.

Okyanus yüzeyinde beslenirken, deniz ayılarının kafalarının üstünde uzun saçlara benzeyen deniz yosunu birikintisi oluşur. Kuyrukları ile birlikte bu durum pek çok denizcinin denizkızı gördüklerine inanmalarına yol açmıştır.

9. Balina şarkıları insan müziği gibi yayılır.

Birçok balina tarafından paylaşılmış bölgeler de, zamanla gelişecek olan aynı şarkıyı hep birlikte söylerler. Eğer şarkı yeteri kadar ”çekici” ise, aynı insanların pop müziği gibi, diğer bölgelere dağılacak ve diğer balina grupları şarkıyı öğrenerek söylemeye başlayacaktır.

10. İstiridyeler cinsiyet değiştirebilir.

Çiftleşme dönemi için hangisinin daha kullanışlı olduğuna bağlı şekilde istiridyeler cinsiyet değiştirebilir. NE KADAR İLGİNÇ!!!

11. Dişi aslanlar hayatları boyunca birlikte yaşarlar.

Kız kardeş olan aslanlar hayatları boyunca birlikte yaşarlar. Bebekleri olduğunda, dişi yavrular anneleri ve teyzeleri ile kalırken erkek yavrular kendilerini tehlikeye atarak kendi sürülerini bulmak için sürüden ayrılırlar.

12. Erkek denizatları yavruları doğurur.

Denizatları tek eşlidir. Çiftleşme zamanı geldiğinde, yumurtalar doğuma hazır olana kadar erkek denizatı yumurtaları döller. Denizatları hemde insanların elele tutuştuğu gibi yüzerken birbirlerinin kuyruklarına tutunurlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz