En İyi Uyku Tulumu Markaları

0
868
Görüntüleme

Kamp yapmak, en keyifli outdoor aktivitelerinden biridir. Sevdiklerinizle bir araya gelerek veya yalnız başınıza doğaya kaçmak, doğada birkaç gün geçirmek adeta yenilenmenizi sağlar. Kamp yaparken çeşitli kamp malzemeleri kullanılır. Bu çeşitli kamp malzemeleri arasında yer alan en temel ürünlerden biri uyku tulumu çeşitleridir. Uyku tulumları kamp yaparken konfor sağlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Farklı seçeneklere sahip olan uyku tulumu çeşitleri arasından kendiniz için en uygun modele karar vermeniz gerekir. Biz de sizin için birbirinden kullanışlı, farklı uyku tulumu modellerini inceledik ve sizinle buluşturduk! Gelin, en iyi uyku tulumu nasıl seçilir, uyku tulumu seçilirken nelere dikkat etmek gerekir gibi soruların yanıtlarına yakından bakalım!

Uyku Tulumu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oldukça farklı seçenekleri bulunan uyku tulumu modelleri konforlu bir deneyim için iyi seçilmelidir. Kamp alanlarında keyifle konaklamanız ve konforunuzu üst seviyede tutmanız için en uygun uyku tulumunu seçmeniz gerekir. Uyku tulumunun seçiminde mevsim sıcaklıklarından hava şartlarına, tasarımdan dolgu malzemesine kadar çeşitli etmenler yer alır. Uyku tulumu seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Isı dereceleri, uyku tulumu modelleri seçimindeki en temel noktadır. Üst limit, maksimum ısı derecesini ifade eder; alt limit; 8 saat rahat uyunabilecek ısı derecesini ifade eder. Ekstrem sıcaklık ise uyku tulumunda hipotermi riski olan bir sıcaklık derecesinde 6 saat kadar hayatta kalınabilecek ısı değeridir. Konfor sıcaklığını bulmak uyku seçiminde çok önemlidir.
  • Kendinizi rahat hissettiğiniz sıcaklık seviyesi uyku tulumu seçiminde önemlidir. İçinde rahatça uyuyabileceğiniz, sıcaklığı size uygun olan bir uyku tulumu seçmelisiniz.
  • Uyku tulumları mumya ve yorgan tipi olarak ikiye ayrılır. Mumya tipi uyku tulumları ayaklara doğru daralırken yorgan tipi uyku tulumları dikdörtgen yapıdadır. Seçim yaparken kendi önceliklerinizi, rahat ettiğiniz tasarımı göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Mumya tipi uyku tulumu modelleri yorgan tipi uyku tulumu modellerine göre daha sıcak tutar. Genellikle mumya tipi modeller çok soğuk kış günlerinde yapılan kamplarda tercih edilirken yorgan tipi uyku tulumu modelleri yaz ve bahar ayları için de oldukça uygundur.

  • Uyku tulumlarının farklı boyutları bulunur. Kendi boyunuzdan 10 cm uzun olan bir tulumu tercih ederek daha konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Bireylerin vücut ısıları ve yapıları farklı olduğu için kadınlar, erkekler ve çocuklar için farklı uyku tulumu modelleri bulunur. Uyku tulumu seçimi yaparken kim için alınacağına da dikkat etmek gerekir.
  • Uyku tulumlarının üretildiği madde ve boyutu da önem taşır. Kamp yaparken kullanılan birçok ürün bulunduğu için taşıması kolay ve hafif ürünler tercih edilmelidir.
  • Yaz aylarında nefes alabilen, havayı geçiren tulumlar tercih edilirken kış aylarında yalıtım sağlayan, ıslansa bile su geçirmeyen modeller tercih edilebilir.
  • Ayrıca ekstrem hava koşulları için kapüşonlu uyku tulumu modellerini de tercih edebilirsiniz.

En İyi Uyku Tulumu Modelleri

En iyi uyku tulumunu nasıl seçeceğinizden bahsettik, şimdi sıra en iyi uyku tulumu modellerinde! Siz de birbirinden farklı, kendinize en uyku uyku tulumunu ÇiçekSepeti’nde bulabilir, farklı ödeme seçenekleri ve teslimat yöntemleri sayesinde kolayca satın alabilirsiniz. Şimdi gelin, modellere yakından göz atalım!

Evolite Himalaya Pro Uyku Tulumu

Evolite Himalaya Pro Uyku Tulumu, mumya tipi uyku tulumlarından biridir. Zorlu hava şartlarına, dağ koşullarına ve düşük sıcaklıklara uygun bir tulum modelidir. Silikon elyaf mikrofiber yüksek kaliteli sentetik dolgu malzemesi sayesinde koşullara en iyi şekilde uyum sağlar. Ürünün özellikler arasında; dışının su geçirmez olması, diğer uyku tulumlarıyla birleştirilebilmesi, fermuarının çift yönlü açılabilir olması ve soğuğa karşı iç kısımlarında ekstra yalıtım malzemesi kullanılması vardır.  Siz de kampları daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Savage Uyku Tulumu

Savage Uyku Tulumu ise yorgan tipi, dikdörtgen kalıplı uyku tulumu modellerindendir. Sıfır dereceye kadar en iyi şekilde koruma sağlayan tulum aynı zamanda terletmez. Fermuarı yan tarafta bulunan uyku tulumu kolay bir kullanıma sahiptir. Malzemesindeki elyaf kumaş, tulumun üzerine dikildiği için kayma, topaklanma gibi dengesizlikler olmaz. Soğuk kamp günlerinde en iyi dostunuz olacak bu uyku tulumuna siz de bir şans verebilirsiniz!

Pinguin Spirit Uyku Tulumu

Sıradaki uyku tulumu, en soğuk gecelerde içinizi ısıtacak modellerden biri. Pinguin Spirit Uyku Tulumu, 3 katmanlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede soğuk gecelerde üşümenizi engeller. Kumaş malzemesinde BHB micro malzeme kullanıldığı için iyi bir izolasyon sağlar. Sağ ve sol tarafı fermuarlı olan tulum, farklı tulumlarla da birleştirilebilir. En soğuk gecelerde konforlu bir uyku için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Vakana Winter Uyku Tulumu

-15 dereceye kadar koruma sağlayan bir uyku tulumu ister misiniz? O zaman Vakana Winter Uyku Tulumu tam size göre! Yorgan tipi modeli sayesinde kolay bir kullanım sunan uyku tulumu, aynı zamanda sıcacık oluşuyla da sıklıkla tercih edilir. Bu uyku tulumu; ağır olmayışı, dolgu malzemesinde kullanılan elyaf ve taşıma kolaylığı sayesinde keyifli kamp deneyimleri sunar.

Husky Ladies Majesty Uyku Tulumu

Listemizde son olarak Husky Ladies Majesty Uyku Tulumu var! Kadınlar için özel olarak geliştirilen uyku tulumu 3 mevsim ısısına da uyum sağlar. Mumya tipi uyku tulumu, kadınların vücut anatomisine uygun olarak tasarlanmıştır. Soğuk kış günlerinde kötü sürprizler yaşanmaması için uyku tulumu içerisinde ayak torbası bulunur. Ayrıca bu tulum, farklı uyku tulumları ile birleştirilebilir. Dış katmanı su geçirmezdir Doğa gezileri, dağ yürüyüşü ve kamplar için oldukça ideal bir modeldir.

Siz de birbirinden farkı uyku tulumu modellerini ve işinize yarayacak kamp malzemelerini ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz. Herkese uygun, her bütçeye hitap eden ve deneyimlerinizi daha konforlu hale getiren ürünler sizi bekliyor!