E-mail Listesi Doğrulama ÜCRETSİZ

0
381
Görüntüleme

ÜCRETSİZ E-MAİL DOĞRULAMA –>  https://leopathu.com/verify-email

TOPLU MAİL HİZMETİ –> https://www.hedefmail.com

E-Posta doğrulama sistemi, müşterilerinizden temin etmiş olduğunuz ve uzun zamandır gönderi yapmadığınız e-posta listelerinizi kolaylıkla yükleyerek, bu müşteri mail adreslerinin gerçekten var olan yalnızca aktif mail adreslerini belirleyip geçersiz mail adresleri temizleyebileceğiniz bir e-posta doğrulama ve kontrol uygulamasıdır.

E-Posta Doğrulama Sistemi birden çok kriteri baz alarak e-posta adreslerini sorgular ve doğrular. Bu sayede daha güvenilir ve doğru var olduğundan emin olduğunuz aktif bir müşteri e-posta adresi listesine sahip olmuş olursunuz.

E-POSTA DOĞRULA NASIL ÇALIŞIR?

E-Posta listelerinize herhangi bir gönderi yapmadan listelerinizdeki e-posta adreslerinin gerçekte var olup olmadığını kullanmış olduğumuz gelişmiş pek çok farklı yöntemler kullanarak size aktif durumlarını gösterir ve güncellemeniz için size alternatifler sunar.

E-POSTA DOĞRULAMA NEDEN GEREKLİ?

Kurumunuz/Markanız için “Mail Marketing” (e-posta gönderimi yöntemiyle satışa yönelik pazarlama ve tanıtım) yapmaya karar verdiniz. Şimdiye kadar da kurum içi ya da başka bir çok kanallardan gelen duyumlar neticesinde elde etmiş olduğunuz e-mail listeleriniz mevcut. Fakat bu e-posta adreslerinin ne kadarı aktif ve geçerli bilmiyorsunuz? Öyleyse işte bu sistem tam size göre.

E-Posta listenizin 4/1’lik kısmı bile geçersiz adreslerden oluşuyor olsa bir “Mail Marketing” çalışmasında, kurumunuzun/markanızın e-posta pazarlama kampanyalarında gönderilen içeriğin “Gelen Kutusu”‘na (Inbox) düşme oranı çok düşük olacaktır.

Hatta “Gelen Kutusu”‘na düşmek bir yana “Önemsiz Posta”(Junk Mail) kutusuna bile erişebilmesi çok zor olacaktır. Bunun sebebi ise yollamış olduğunuz e-postalar içerisinde çok fazla geçersiz e-posta adresi olması ve bu adreslerin ISP’ler (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafından engellenecek olmasıdır. Gönderilerinizin “Gelen Kutusu”‘na iletilme oranlarının artış göstermesi için listenizde bulunan bu geçersiz e-posta adreslerinden temizlenmesi, sonrasında yalnızca geçerli ve aktif listenizdeki e-postalara kampanyaların gönderiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemlerin sonrasında ise “Gelen Kutusu”‘na düşme oranınız bu doğrulardan kaçını yerine getirdiğinize bağlı şekilde daha da artacaktır. Her gönderimden sonra gönderim programlarının size sunmuş olduğu raporlar doğrultusunda alacağınız ileti teslim raporlarını tekrar gözden geçirmek ve ideal bir e-posta listesine sahip olmak için; uzunca bir emek, boşa giden vakit, lüzumsuz bütçe kullanımı ve başarısız biz dizi kampanya çalışmaları gibi biz dizi sorun ve sıkıntılar yumağından sonra ancak sahip olabileceksiniz.

E-Posta Doğrula ile beraber geçersiz adresleri hızlı bir şekilde temizleyerek kampanyalar gerçekleştirebileceğiniz için “Gelen Kutusu”‘na düşme oranlarınız başladığınız süreçten itibaren yüksek olacaktır. E-Posta kampanyalarınızın neticesinde ise Hard Bounce (Kapanmış ya da aktif olmayan bir e-posta adresinden dönen e-posta bilgisi) ve Soft Bounce (Geçici sorunlardan dolayı geri dönen e-posta bilgisi) ayrışmasını sağlayıp, listenizi temizleyerek uzun süreler ve başarısız kampanyalar yerine çok kısa bir süre içinde Gelen Kutusu’na düşme oranlarınızı hızlı bir şekilde artırmış olacaksınız.

Burada önemli olan ve unutulmaması gerekli olan en önemli konulardan bir tanesi ise, çalışmış olduğunuz e-posta marketing işletmesinin yeterlilik seviyesi. E-Posta listenizin büyük bir bölümü temiz olsa dahi yeterli teknik altyapıya sahip olmayan, DNS konfigürasyonu sağlanmamış, IP reputasyonu yetersiz, Sender Score’u düşük bir e-posta marketing firması üzerinden yollamış olduğunuz içerikler, Gelen Kutusu’na düşme oranlarınıza direk olarak ve olumsuz etki edecektir.

E-POSTA DOĞRULAMA NELERİ KONTROL EDER?

E-Posta adresi yazım doğrulaması (SYNTAX VERIFIER)
IETF (Internet Engineering Task Force / Internet Mühendisliği Görev Gücü, internet protokollerini geliştirmekte olan ve standartlaştıran, fotoğrafı statüsü olmayan bir gruptur) standartlarına uygun ve RFC 1123, RFC 2821, RFC 2822, RFC 3490, RFC 3696, RFC 4291, RFC 5321, RFC 5322 ve RFC 5336 kurallarını da içeren bir doğrulama metoduna sahiptir.

Spam Trap kontrolü (SPAM-TRAP VALIDATION)
ISP’ler (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafından black liste alınmasına neden olan e-posta adreslerini belirler ve toplu posta gönderimleriniz sırasında bloklanmanızı engeller.

Alan adı ve Dns Kontrolü (DOMAIN VALIDATION)
E-Posta adreslerinin geçerli bir alan adı ve doğru yapılandırılmış DNS konfigürasyonlarını belirler.

Geçiçi e-posta adres kontrolü (TEMP MAIL VALIDATION)
Geçici oluşturulmuş olan e-posta adreslerini belirler. E-Posta doğrula sistemi 10MinuteMail, GuerrillaMail, TempInbox, MailEater, TrashMail gibi pek çok geçici e-posta adresi veren servis sağlayıcıları kontrol eder ve bunları tespit eder.

Mail Exchanger (MX) kontrolü (MTA VALIDATION)
Karmaşık girilmiş DNS kayıtları arasından, e-posta gönderip/almak için doğru yapılandırılmış MX (Mail Exchanger) kayıtlarının varlığını kontrol eder.

E-Posta adresinin varlığının kontrolü (COMPLAINERS VERIFY)
Üyelerinize e-posta göndermeden, bütünüyle SMTP protokollerini kullanarak üye e-posta adreslerinin adreslerin varlığını kontrol eder.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz