Corona Virüsü Uyarısı – Dolandırıcılara Dikkat Edin!

0
362
Görüntüleme

Türkiye’de artan corona virüs vakalarından sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet’ten yurttaşlara uyarılar yapıldı. Vakalardan dolayı tedirgin olan yurttaşlar, corona virüsü dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları gerekli olduğu belirtildi. Emniyet Genel Müdürlüğü yayınını yaptığı uyarı yazısında corona virüsü dolandırıcıları ve benzeri konularla karşılaşanların 112-155-156 haber vermesi istendi.

Bakan Koca tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse test hedefiyle geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım.” İfadeleri kullanıldı.

Vatandaşlar kolluk birimlerine haber versin

Emniyet tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, “Koronavirüs risk taraması, ALO 184’ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetlerinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı halkımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan halkımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112, 155 ve 156’ya haber vermesini bekliyoruz.” söylendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz