Cildinizin Dostu Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

0
888
Görüntüleme

Gençleştirici etkisi ve cildi güzelleştirmesiyle bilinen eşek sütü sabununun faydaları nelerdir? Eşek sütü sabunu nasıl kullanılır? İşte, evde eşek sütü sabunu kullanımı
Eşek sütü sabununun faydaları nedir, nasıl kullanılır?

Varlıklı vitamin içeriğiyle kozmetik ürünlerinde sık sık yer verilen eşek sütü sabunu, ph değeri bakımından anne sütüne oldukça yakındır. Laktoz miktarı yüksek olsa da, a, b1, b2, c ve e vitamini, yağ ve kalsiyum minerali açısından da zengindir. İyileştirme özelliği yardımıyla tedavi olarak kullanılan eşek sütü sabunu, hem de cildi gençleştirmesiyle de gündemde. Mısır kraliçesi olarak bilinen Cleopatra’nın gençlik ve güzelliğini koruması için her gün 700’den fazla eşekten alınan süt ile banyo yaptığı da anlatılıyor. Eşek sütü ve eşek sütü ile yapılan ürünler bu yüzden değerli görülüyor. Peki, eşek sütü sabununun faydaları nelerdir? Eşek sütü sabunu iyi mi kullanılır? İşte, gençleştirici ve güzelleştirici etkisiyle eşek sütü sabunu:

 

Eşek Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

Sivilce, siyah nokta ve aknelerin giderilmesini sağlar.
Cilt kararmaları ve cilt lekelerine karşı etkilidir.
Cildi gençleştirir ve kırışıklıkları giderir.
Cildin sıkılaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlar.
Ciltteki nem yüzdesini dengeleyerek sağlıklı ve parlak bir manzara verir.
Alerji durumlarında ortaya çıkan cilt kızarıklıkları ve kaşıntılarını azaltır.
Hücreleri yenilediği için, yaşlılık lekelerini azaltır.
Sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarına karşı iyileştirici özelliği vardır.

Eşek Sütü Sabunu Ne Şekilde Kullanılır?

Eşek sütü sabununu sabah, öğlen ve akşam kullanın. Sabunu düzenli kullanmaya özen gösterin. Yüzünüze uygulayacağınız vakit maske gibi uygulayın ve köpürtün. Cilt üzerine masaj yaparak uygulayın ve 5 dakika sonrasında sudan geçirin. Eşek sabununu bütün vücuda uygulayabilirsiniz. Malum bir yan tesiri yoktur. Fakat açık yaraların üzerinde kullanmamaya özen gösterin.