Burcuna Göre Kıskançlık Nedenleri

0
532
Görüntüleme

Her insanın yaşamlarına doğru yaydıkları çok büyük bir niteliği ya da özelliği vardır. Senin için doğal olarak ortaya çıkan özelliklerden ya da yeteneklerden gurur duyabilirsin. Aynı zamanda başkalarının sahip olduğun bu yetenekleri kıskanma durumları olabilecektir.

Burada kıskançlık hakkında biraz konuşacağım. Burcuna göre neden kıskanıldığından ve hemde hangi burcu kıskandığından söz edeceğim. Sen yalnızca kendi yeteneklerine odaklanabilirsin ama hemde diğer burçlara sahip insanların da çeşitli yeteneklere ve özelliklerinde olduğunu unutmamalısın.

Koç

Koç erkeği ya da Koç kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Bir Ateş burcusun. Hayattan istediklerini elde etme kararlığın var. Bir hedef için yola çıktığında korkusuzluğun var. İşleri kolayca halledersin ve varış noktasına nasıl geldiğinle ilgili hiç pişmanlık duymazsın. İnsanlar bu durumu kıskanırlar.

Diğer taraftan Koç burcu olarak Terazi burcunu kıskanırsın. Çünkü Terazi burcu her koşulda denge bulabilme potansiyeline sahiptir. Seyir halindeyken tekneyi sallamak istemezler. Diğer taraftan Terazi burcunun ağzından çıkan herhangi bir şeye genelde kimsenin gücenmemesi gibi bir durum söz konusudur.

Boğa

Boğa kadını ya da Boğa erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Boğa burcunun para söz konusu olduğunda kararlı bir eli ve kararlı bir kalbi vardır. Sabır, sahip olduğun bir erdemdir. Diğerleri, hayatını temelli bir şekilde yaşama şeklini fazlası ile kıskanacaktır.

Diğer taraftan Boğa burcu olarak Yay burcunu kıskanırsın. Ateş böceği ve karıncanın hikayesini aklına getirebilirsin. Boğa burcunun kış için biriktirdiği şeyler vardır. Eğlenceyi seven Yay çoğunlukla kaygısızdır. Boğa burcu insanlar bazen böyle olmayı dilerler.

İkizler

İkizler erkeği ya da İkizler kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Konu konuşma olduğunda hiç kimse İkizler kadar yetenekli değildir. En büyük zaafın can sıkıntısıdır. Bu yüzden hararetle bilgi biriktirirsin ve zihnini meşgul etmek için yeni şeyler öğrenirsin. Bazı burçlar için bu durum bir hayalden diğer bir şey değildir.

Diğer taraftan İkizler burcu olarak Boğa burcunu kıskanırsın. İkizler burcunun zihni, devamlı yeni bir şey arayışında fikirlerle dolup taşmaktadır. Boğa, arkasına yaslanıp rahatlamaktan ve çok fazla endişelenmemekten memnun görünür. İkizler burcu insanlar bazen böyle olmak isterler.

Yengeç

Yengeç kadını ya da Yengeç erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Besleyici yeteneklerin sebebiyle devamlı kapını çalacak bir insan akışını sahip olman söz konusudur. Ayrıca muhteşem dinleyicilersin ve daima ağlanacak bir omuz arayanların hedefinde olacaksın.

Diğer taraftan Yengeç burcu olarak Akrep burcunu kıskanırsın. Akrep kendini korumada muhteşemdir ve başkalarının çok yaklaşmasına izin vermez. Sessiz zaman geçirmek istediklerinde bunu başarırlar ve insanlara geride durmaları gerektiğini söylemekte pek çekinmezler.

Aslan

Aslan erkeği ya da Aslan kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Eğlenceyi seven birisi olduğu için daima etrafında sana hayran olan birileri olacaktır. Parlayan kişiliklerinin çemberine doğru çekilmeleri söz konusudur. Aslan genelde etrafındakilere güler ve onları eğlendirir.

Diğer taraftan Aslan burcu olarak Koç burcunu kıskanırsın. Aslan burcu geniş bir arkadaş çevresine sahip olma eğilimindedir ama bir hayli güvensiz olabilir. Koç, başkalarının onlar hakkında ne düşündüğüne pek takılı kalmaz. Her zaman yedekte bir güven paketleri vardır.

Başak

Başak kadını ya da Başak erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Hayatının kontrolü senin elindedir. Etkileyici bir organizasyon ve planlama becerilerin sayesinde daima sürücü koltuğunda olursun. Bununla beraber başkalarına neyi çok daha iyi yapabileceklerini söylemekten korkmazsın.

Diğer taraftan Başak burcu olarak Balık burcunu kıskanırsın. Başak burcu bir hayli ciddi ve pratik görünebilirken Balık burcu hayata akışla uyum sağlama yolunda ilerler. Bu yaklaşım Başak için bir gıpta meselesidir. Çünkü Balık, bir şeyleri geldikçe umursar ve genelde gelgitler ile hareket eder.

Terazi

Terazi erkeği ya da Terazi kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Terazi ne zaman geri çekileceğini bilir. Dramdan ve trajediden mümkün olduğunca kaçınma eğilimindedir. Alevleri körüklemek ya da haksızlığı görmezden gelmek yerine insanları bir araya getirmeyi ve bir durumun yanlışlarını düzeltmeyi tercih eder.

Diğer taraftan Terazi burcu olarak Oğlak burcunu kıskanırsın. Terazi için dünyaya adalet getirmek son derece önemlidir. Fakat bu yaklaşım biraz yorucu bir şekilde ilerlerler. Soğukkanlı Oğlak, başkalarının işlerine pek karışmamayı tercih ettiği için Terazi tarafından en çok kıskanılan burç durumundadır.

Akrep

Akrep kadını ya da Akrep erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Akrep yansıttığı yoğun gizemli bakışlar sebebiyle doğuştan gelen bir çekim gücüne sahiptir. Elde edilmesi zor bir hissiyata sahip olduğun için koltuğunda oturarak başkalarının bunu aşmaya çalışma çabalarını takip edersin.

Diğer taraftan Akrep burcu olarak Kova burcunu kıskanırsın. Kova arkadaş edinme konusunda doğal hareket eder. Bu sebeple etrafı arkadaşlarla çevrilidir. Akrep burcuna ise yaklaşmak biraz zordur. İnsanları kendilerine çeken yoğun onu korkutabilecek derecede olabilir.

Yay

Yay erkeği ya da Yay kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? İyimserliğim ve şansın, yaşamının etrafındakilere kolay görünmesine neden olur. Dünyayı gül renkli gözlüklerle görme konusunda inanılmaz bir yeteneğin vardır. Hiçbir şeyin seni gerçekten üzemeyeceği bir gerçektir.

Diğer taraftan Yay burcu olarak İkizler burcunu kıskanırsın. İkizler, kendisi adına konuşmaktan hoşlanır. Aynı zamanda eğer haksızlığa uğradığını hissederse birine seslenmekten pişmanlık duymaz. Yay burcunun ise buna benzer durumlarda zor anlar yaşaması söz konusudur.

Oğlak

Oğlak kadını ya da Oğlak erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Kendine hakim bir Oğlak stratejik olarak herhangi bir duruma girebilir ve oradan kolayca çıkabilir. Ne istediğini bilirsin ve başarılı olma dürtüsü ile beraber planlama becerin hedefe ulaşacağın manasına gelir.

Diğer taraftan Oğlak burcu olarak Yengeç burcunu kıskanırsın. Yengeç herkesin sırdaşı durumundadır. Oğlak, soğuk ve hesaplı bir insandır. Bu da başkalarının ondan uzaklaşmasına neden olabilir. Sonuç olarak bir Oğlak burcunun kendini yalnız hissetmesi gibi bir durum söz konusu olabilecektir.

Kova

Kova erkeği ya da Kova kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Başkalarının ne düşündüğüne dair endişe duymuyor oluşun son derece önemlidir. Kendi davulunun ritmine doğru hareket edersin ve doğru olduğuna inandığın şeye doğru hareket edersin. Ayrıca zamanını nasıl geçirmek istediğine sen karar verirsin.

Diğer taraftan Kova burcu olarak Başak burcunu kıskanırsın. Dünya karmaşık bir yer olabilir çünkü özgürlüğünü devam ettirme ihtiyacın yanlış anlaşılmalara neden olur. Bir Başak daima kontrol altındadır ve ne istediğini eksiksiz olarak bilir. Bu yüzden onu çok kıskanırsın.

Balık

Balık kadını ya da Balık erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Balık burcu bağlantı kurmak için basit bir burçtur. Empati kurma ve insanları kolayca anlama yeteneğine sahiptir. Balık, hiç denemeden derin ve zengin ilişkiler bulabilecektir. Senin kıskanılan yönün budur.

Diğer taraftan Balık burcu olarak Aslan burcunu kıskanırsın. Başkalarının duygularını üstlenmek çok yorucudur. Aslan nasıl eğlenileceğini bilir ve eğer birinden istediğini alamazsa yoluna devam etmekte hiç güçlük çekmez. Bu yüzden Balık ara sıra bir Aslan olmanın hayalini kurabilir.