Bu mühendisler Google mezarlığından bir ‘Kitapçığı’ kurtarmaya çalışıyor

0
113
Görüntüleme

Kütüphane robotu Mountain View’de popülerdi ancak uzun sürmedi

Bookbot diğer son derece gibi gösterişli değildi özerk araçlarda içerisinde Google portföyü , ancak Google’ın mahalle kütüphane patronları ve bunun kütüphanecilerin ile popüler oldu. Kimse küçük küp benzeri tekerli teslimat robotunun neden yalnızca 4 ay sonra haziran ayında pilot sonunu gördüğünü bilmiyor gibi görünüyor. Eski Google mühendisleri bir üçlü görünüşte Google mezarlığının gelen Bookbot canlandırmak Cartken adında yeni şirket kurdu Yani TechCrunch raporları .

Google Area 120’nin bir parçası – çalışanların ana işlerinin dışında üstünde çalışmakta olduğu “% 20” projeleri için dahili inkübatör – Bookbot, kullanıcıların kütüphane kitaplarını evlerinden alıp check-in için Mountain View Kütüphanesine geri gönderecekti . Mountain View Kütüphane Hizmetleri Direktörü Tracy Gray, TechCrunch’a küçük robotun popüler olduğunu ve teslimatlarını yaparken insanların fotoğraflarını çekmeyi bırakacağını söyledi.

“Bu mutlaka kütüphane müşterileri için bir avantaj ve her yerde muhteşem bir projeydi” dedi. Mercury News bildirdi çocuklar özellikle Bookbot beğendiği geçen Mart: “Çocuk robot görünce çığlık attı ve hemen bunun (It does) durdurmak olacağını görmek için yolunda atladı”

Dokuz aylık bir pilotun planlarına rağmen, Bookbot erken karartı. Onun web sayfası artık bir 404 yönlendirir sayfa. TechCrunch , Google’ın Google Express çevrimiçi alışveriş hizmetini Google Alışveriş’te birleştirdiği sırada Bookbot projesinin sona erdirildiğini ve drone dağıtım şirketi Project Wing’i çıkardığını kaydetti – belki de Bookbot’u şirketin dağıtım hizmetlerinden yeniden odaklanmasının zayiatı haline getirdi. Google’ın diğer şirketlerin bu tür işleri yapmasına izin veren içerik olduğu anlaşılıyor; Google spinout Waymo bile kendi özerk araçlarını yapmıyor .

Bookbot mahkum edilemez. Tanıdık İki eski Ekim ayında Cartken dahil Bookbot ve Alan 120 Jake Stelman ve Hıristiyan Bersch çalıştı Google mühendisleri, ve zift sesleri: Cartken web sayfasıni misyon teklif etmektir devletler “otomasyon sayesinde uygun maliyetli teslimat.” TechCrunch önceki diyor web sayfasınin sürümünde “uygun maliyetli son kilometre teslimatı” bile belirtiliyordu.

Cartken’ın Alan 120’deki herhangi bir teknolojiyi kullanıp kullanmadığı veya Google’ın yeni şirkete katılıp katılmadığı açık değildir, ancak Cartken’in web sayfasındeki bir fotoğraf, Bookbot’un siyah (belki de gizli) bir sürümüne benziyor.

Cartken bir Bookbot 2.0 üstünde çalışıyorsa, ilk defa bir grup Google mühendisi son mil teslimatlarına odaklanmak için kendi başlarına girişimde bulunmayacaktı; Nuro , 2018 senesinde sürücüsüz teslimatlar teklif etti. Ve Bookbot, teslimat alanında çok benzer bir rekabet yaşayacaktı: Amazon , geçen sene Washington Eyaletindeki Scout son mil teslimat robotu ve Ağustos ayında San Francisco merkezli Starship Technologies için deneme yaptı altı tekerli teslimat robotlarının binlerceini yüksek okul kampüslerine dağıtmayı planladığını duyurdu .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz