BOĞAZİÇİ PROFESÖRÜ ÖLDÜRÜLDÜ!

0
51
Görüntüleme

Contents

Osman Darcan Kimdir?

1964 doğumlu Darcan Lisans ve yüksek lisansını BÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde, doktorasını da BÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yapan Osman Darcan, 1990’dan beri BÜ’de ders veriyordu.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü kurucu öğretim üyelerinden olan Darcan, Programlama Teknikleri, Nesneye Yönelik Sistem Geliştirme, Benzetim, Yapay Zekâ ve E-Öğrenme konuları üstünde çalışmalar yürüttü. Darcan’ın ulusal ve uluslararası akademik dergilerde makaleleri yayımlandı.

Darcan’ın araştırma yaptığı konular;

  • Programlama Teknikleri
  • Nesneye Yönelik Sistem Geliştirme
  • Benzetim
  • Yapay Zeka
  • E-Öğrenme

ÖLDÜRÜLDÜ!

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev alan Doç. Dr. Darcan, balayı için geldiği Amerika’nın Orlando kentindeki  tatil köyünde, eşinin çantasını çalmak isteyen bir kişiye müdahale etmek isterken silahla vurularak hayatını kaybetmişti. Geldiği tatil köyünde, eşinin çantasını çalmak isteyen bir kişiye müdahale etmek isterken silahla vurularak hayatını kaybetmişti. Doç. Dr. Osman Nuri Darcan, Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi Kıvılcım Diker Darcan’la (44) balayı için Amerika Orlando’ya gitti. Çift, kaldıkları otelin otoparkında gaspçıların hedefi oldu. Kıvılcım Darcan’ın çantasını almak isteyen gaspçı, Osman Darcan’ın karşı koyması üzerine silahını ateşledi. Osman Darcan olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırgansa kaçtı. Orange County Şerifi Ofisi’nden Yüzbaşı Angelo Nieves, düzenlemiş olduğu basın toplantısında Osman Darcan’ın vücuduna çok sayıda kurşunun isabet ettiğini, saldırganların çantayı alamadığını açıklamıştı.

26 yıldır Boğaziçi Üniversitesi’nde ders veriyordu!

Osman Darcan, 1990’dan beri Boğaziçi Üniversitesi’nde dersler veriyordu. Yönetim bilişim sistemleri bölümü kurucu öğretim üyelerinden olan akademisyenin araştırma konuları içerisinde programlama teknikleri, nesneye yönelik sistem geliştirme, benzetim, yapay zekâ ve e-Öğrenme gibi konular yer alıyordu. Darcan’ın çok sayıda uluslararası makale ve bildirileri de bulunuyordu.

KATİLİ BULUNDU!

2016 Yılında gerçekleştirilen saldırının ardından 3 sene sonra katil bulunabildi. Orange County Şerifi Ofisi’nden Yüzbaşı Angelo Nieves bu açıklamayı yaparak Darcan’ın katilinin bulunduğunu belirtti;

DAVA ÇÖZÜLDÜ:

 Osman Darcan ‘ ın 2016 silahlı ölümünde tutuklama kararı verildi. Osman Darcan I-Drive ‘da Wyndham Orlando Resort’ ta bir soygun sırasında vurularak öldürüldü. Troy Sparrow, 27 Sınıf Cinayetten yargılandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz