Barış Akarsu’nun Hayatı Film Oluyor

0
624
Görüntüleme

Barış Akarsu için biyografi türünde bir film hazırlanıyor. Yapımın senaryosu tamamlandı, çekimler ise yaz aylarında başlayacak.

Yerli müzik dünyamızın önemli isimlerinden Barış Akarsu hakkında bir sinema filmi geliştiriliyor. Genç yaşta bir trafik kazası sebebiyle aramızda ayrılan rock müzik sanatçısı Akarsu’nun hayatı film oluyor. Yapımın senaryo çalışmaları tamamlandı. Filmin çekimleri ise 2021 senesinin yaz mevsiminde gerçekleştirilecek.

1979 senesinde Bartın’da dünyaya gelen Barış Akarsu, rock müziğin Türkiye’deki önemli sembollerinden birisi haline gelmişti. Profesyonel müzik hayatına 2004 senesinde, Akademi Türkiye adlı yarışmaya katılarak başlayan Akarsu; kısa sürece adını fazlaca duyurmayı başarmıştı. Haluk Levent ve Deniz Arcak gibi isimlerle düetler yapmıştı.

Şarkı tercihi ve genel itibari ile tarzı ile Cem Karaca ve Barış Manço gibi isimleri andıran Akarsu, ilk albümünü 2004’te Islak Islak ile yayımladı. Onu 2006’da Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek izledi. Ölümünden bir yıl sonra ise Ayrılık Zamansız Gelir albümü yayınlandı.

Akademi Türkiye Yarışması Birinciliği ile başlayan müzik kariyerinde bir çok ödül almaya layık görüldü. Ölümü sonrası Barışarock adlı festivaller düzenlendi.

Barış Akarsu Filmi için Çekimler Önümüzdeki Yaz Mevsiminde Başlayacak
29 Haziran 2007 tarihinde Bodrum yakınlarında geçirdiği trafik kazası ile hastaneye kaldırılan Barış Akarsu, 4 Temmuz 2007’de yaşamını yitirmişti. Akarsu hayata veda ettiğinde 28 yaşındaydı. İşte bu kısa hayat şimdi sinema filmi olarak izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Filmin yapımını Aytaç Ağdağ üstlenecek. Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom film adına gerçekleştirilecek olan yapım; izleyiciye Barış Akarsu’nun kısa yaşamında başından geçenleri samimi bir dille aktarmayı hedefleyecek.

Senaryosu tamamlanan filmin oyuncu seçimleri ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Ünlü müzisyeni hangi ismin canlandıracağı ise şimdilik bilinmiyor.

Yapımcı Aytaç Ağdağ şunları ifade etti:

“Hayatın içinden sahneleri tüm gerçekliğiyle seyirciyle buluşturmak ve yaşanmışlık hissiyatını izleyicinin kalbine ve aklına dokunarak hayata geçirmek için yola çıkıyoruz.”

Ağdağ, 2020 senesinde kurmuş olduğu Aytaç Medya ile sinema kariyerine başlamıştı. Şirketin şu anki en önemli projesi ise çekimleri tamamlanan ve yine biyografi türünde olan “Küçük Dev Kadın Dilber Ay” filmi.

Barış Akarsu hakkında çekilecek filmin vizyon tarihi ve diğer ayrıntıları henüz belli olmadı.

Peki siz böyle bir film için heyecanlı mısınız? Sizce Barış Akarsu rolünde hangi aktör yer almalı? Yorum ve beklentilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.