Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

0
988
Görüntüleme

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? En kolay astral seyahat yöntemleri nelerdir? Tehlikeli midir? Herkesin merak ettiği bir o kadar da garipsediği astral seyahat ile alakalı bir takım bilgiyi sizlere açıklamaya çalışacağız.

Sıkça gündeme gelen ve hala sırları çözülememiş bu bilgi birikimi nasıl yaşayabilirim diyorsanız eğer anlatacağımız şekilde uygulamanızı öneririz. En kolay astral seyahat yöntemlerini makalemizde bulabilirsiniz. Bilmek lazım ki bu iş yüksek konsantrasyon gerektirir. Konsantrasyon olmadan astral seyahat yapmak imkansızdır.

Astral Seyahat Nedir?

Kişinin dış dünyayla olan bağlantısını bir nevi kesip ruhsal olarak bir yolculuğa çıkmasıdır. Yani ruh ve beden bağını koparmadan çıktığı yolculuktur. Kısacası beden dışı yolculukta diyebiliriz. Yapılan bu seyahat ile kişi, istediği an istediği yere gitmek gibi bir özelliğe sahip olmaktadır. Yalnız bunu yapmak pekte kolay değildir. Hatta yeteri kadar çalışma yapmadan imkansızda diyebiliriz ama doğru teknikle ve yeterli çalışma ile isteyen herkes astral seyahat yapabilir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Geldik esas konuya… Astral seyahat yapmak anlatılanlara bakarak çok basit gibi görünse de esasında durum hiçte öyle değildir. Bu işin kendisine has bir takım yöntemleri ve gereklilikleri vardır. Bu gereklilikleri yerine getirmeden çok çalışsanız bile başarmanız zor olacaktır. O yüzden usulüne göre denemeniz sizi kısa yoldan, fazla uğraştırmadan başarıya ulaştıracaktır.

Astral seyahati denemeye karar verdiğinizde öncelikle yapmanız gerekli olan kendinize sakin bir mekan bulmak olsun ve hiç kimsenin sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olun. Gerekirse telefonunuzu kapatın ya da sessize alıp sizden uzak bir odaya koyun. Bulunduğunuz yerde hiçbir şekilde açık veya kapalı elektronik eşyanın da olmamasına özen gösterin.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

Uygulamaya gelince ilk başta korunma dualarını (Ayetel Kürsi, Felak, Nas gibi) muhakkak okuyun çünkü çıkacağınız seyahatte sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz. Diğer varlıklarla karşılaşmamanız için karşılaşsanız bile size zarar vermemeleri için bunu yapmak yararınıza olacaktır. Kendinizi güvene aldıktan sonra yere ya da yatağınıza sırt üstü uzanın. Soğuksa eğer üzerinize ince bir battaniye veya örtü alabilirsiniz önemli olan konsantrasyonun bozulmaması. Tabi üzerinize aldığınız örtüyü kafanıza kadar çekmemeniz kaydıyla. Yoksa çalışmayı yapmadan uyursunuz ve tüm emekleriniz boşa gider. Sonrasında ellerinizi iki yana düz olacak biçimde uzatın. Gözlerinizi yavaşça kapatıp kendinizi o simsiyah boşluğa bırakın ve gitmek arzu ettiğiniz yeri kafanızdan tekrar tekrar geçirin. Oranın nasıl bir yer olduğunu gözünüzde canlandırın. Ufak ufak yerinizden kalktığınızı zihninizde canlandırın ve o siyah boşluk artık sizin için bir uzay boşluğuna dönüşsün. Yavaşça yükselin… Eğer uygulamayı sonuna kadar doğru yaptıysanız bu sırada kendinizi yeşil, beyaz yıldızların arasında gökyüzünde bulmanız an meselesidir. Boşlukta süzülürken elinizi çabuk tutun ve bir an evvel gitmek arzu ettiğiniz yerde bulun kendinizi. Zihninizde canlandırdığınız yere gidin. Gittiğinizde gezin, inceleyin hatta dokunun… Hayal de olsa gittiğiniz mekanı iyice görün. Uyandığınızda yani astral seyahatten döndüğünüzde başardığınızı görecek ve bu duruma çok şaşırıp sevineceksiniz. Bazen bilerek kimi zamanda bilmeyerek çoğu kişi astral seyahat yapar zaten. Önemli olan bu seyahatin bilincinde olarak geliştirip, yön verebilmektir.
Bir diğeri ise telekinezi denen düşünceleri etkileme, zihinlere müdahale etme yöntemidir. Bu yöntemle arzu ettiğiniz birinin fikirlerini etkileyebilir, onların rüyalarına girebilirsiniz. Aslında bakarsak hepsi zihinde biten olaylardır yani aynı mantıktır. Zihninizi geliştirirseniz eğer yapamayacağınız bir şey olmadığını görürsünüz.

Astral Seyahat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korunma işleminin atlanmaması son derece önemlidir. Kişi kendisini tehlikeye atmadan seyahate çıkmadan bu işlemi yaparsa çok iyi olur. Gitmek istediği yeri seyahate başlamadan önce kafasında planlamalıdır. İşin başı yüksek konsantrasyon gerektirdiği için kişiyi rahatsız edip dikkatini dağıtacak her çeşit şeyi kendisinden uzaklaştırması lazım. Özellikle de elektronik cihazlar bu konu da çok etkin rol oynarlar olabildiğince bu tür şeylerden uzak kalmak gerekir. Beyninizi meşgul eden tüm düşüncelerden arındırın. Saf bir düşünce ve konsantrasyon ile girin bu yola.

Astral Seyahat Tehlikeli Midir?

Hayır tehlikeli değildir. İnternette bilgisi olmayan pek çok kişinin bu konuya el attığını varsayarsak insanların gözünü korkutmaktan başka bir şey yapmış oldukları yoktur. Astral seyahatin tehlikeli olmadığını anlamak için az çok hayal kurmakla kıyaslayabilirsiniz. Hayal kurmak ne kadar tehlikeliyse bu da o kadar tehlikelidir.

Astral seyahat ilk denemenizde olmayabilir ama yapacağınız bir sonraki denemelerinizde ufak ufakta olsa olmaya başlayacaktır. Bu yüzden hemen vazgeçmeyip çalışmaları sıklaştırmalı ve gün geçtikçe zihninizi biraz daha geliştirmelisiniz. Bu konu da kitap okumak size çok yardım edecektir. Zihninizi geliştirmek için bol bol kitap okumanızı öneririz. Bahsettiğimiz metotları dikkate alarak sizde astral seyahate çıkabilir, beden dışı muhteşem bir tecrübe yaşayabilir hatta insanların fikirlerini bile etkileyebilirsiniz.