2021 YAZ SEZONU TREND ALARMI

0
615
Görüntüleme

Her ne kadar yüzümüzdeki maskeler gölgelemeye çalışsa da, yazın cıvıl cıvıl enerjisi bizi neşelendirmeye yetiyor.

Kısıtlamalar yüzünden bu yıl “en uzun kış”ı yaşamış gibi hissettik. Bu uzun ve zorlu geçen kışın ardından bu yaz gezmek, eğlenmek ve sosyalleşmek hepimize iyi gelecek. Tüm enerjimizi sakladığımız yaz mevsiminde modaya da bir göz atmayı ihmal etmeyelim ve öne çıkan detayları gelin birlikte inceleyelim.

Batik Desenler

Uzun bir aradan sonra tekrar hayatımıza giren batik desenli kıyafetler, yaz sezonu için mağaza ve vitrinlerde yerini aldı. Yaz mevsimine daha çok yakışan batik deseni  tişört, elbise ve eteklerde sıklıkla göreceğiz. 2021 yazı, batik desenli parçalarla akıllarda kalacak diyebiliriz.

Çiçek Desenleri

Her yılın modası ile bütünleşen çiçek desenleri, batik desenli parçalarla rekabet edercesine bu yıl da bizimle! İlkbahar ve yazın sembolü gibi kıyafetleri süsleyen bu desenler özellikle elbiselerde oldukça popüler. Bir sneaker ile kombinleyebileyeceğiniz kısa çiçekli elbiseleri ya da akşam ince bantlı bir sandaletle giyebileceğiniz, bileğe kadar uzayan çiçekli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Çiçek deseni bu sezon gündüz de gece de moda!

Siyah Beyaz

Hareketli ve renkli desenlerden bahsetsek de zamansız bir seçim olan siyah ve beyazın birlikteliği bizi bu yaz da yalnız bırakmıyor. Siyah ve beyazın birlikteliğine “zamansız” demek yerinde bir terim, çünkü siyah-beyaz parçaları gece, gündüz, şehirde, ofiste ya da tatilde, yani istediğiniz zaman istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sırt Dekoltesi

Bir süredir, gece kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan sırt dekoltesi zerafetinden günlük kıyafetlerde de faydalanmaya başladık. Bu yaz sırt dekoltesine, özellikle elbiselerde sık sık rastlayacağız. Sırt dekoltesini elbiselerin yanı sıra, bluz ve gömlek ve tişörtlerde de görmek mümkün.

Bandanalar

İster şehirde isterseniz de tatilde, kombininizi tamamlamak için bandana ve fularlar kurtarıcınız olacak. Rengarenk bandana ya da fularlarla kıyafetinizi canlandırabilir ya da daha sade modeller tercih ederek görünümüzü güçlendirebilirsiniz.

Mini mi Dev mi ?

Bu yaz hem mini hem de dev çantalar moda.  Dev çantaları, genellikle kullanım rahatlığı açısından tercih etsek de aklımız hep rengarenk, birbirinden şık mini çantalarda! Mini çantalar bize gece daha iyi eşlik edecektir. Ya da gündüz, bel çantası olarak da kullanılan modeller hem şirin hem de pratik olacaktır.

Gladyatör Sandaletler

Bir kıyafeti en dikkat çekici ve sıra dışı şekilde tamamlayan gladyatör sandaletler geri döndü. Topuklu ve düz olmak üzere bir çok model seçeneği ile aramıza dönen gladyatör sandaletler sıradanlıktan sıyrılmak isteyenlerin 1 numaralı tercihi olacak.

Parmak Arası

Parmak arası modasını çok sevdik ve ayrılmaya hiç niyetimiz yok. Hatta o kadar sevdik ki markalar parmak arası modelini ayakkabılarına da taşıdı. Bir dönem sadece plajlarda giydiğimiz parmak arası terlikler bu yaz topuklu ya da kalın tabanlı modellerle hayatımızda daha fazla yer edinecek.