2021 İLKBAHAR MODASI

0
523
Görüntüleme

Bilindiği üzere moda dünyası her yeni senede değişen bir oluşum olmaktadır. Modayı değiştiren en önemli faktörler ise New York, Milano ve Paris gibi modanın başkentlerinde meydana gelen moda haftaları olmaktadır. Bu güzide şehirlerde sezonun son moda parçaları boy gösterdikten sonra vitrinlerdeki yerini almaya başlar. Moda dünyasının en yakından ilgilendiren ve en çok etkileyen moda haftası ise kesinlikle Paris moda haftası olmaktadır. Bunun beraberinde New York ve Londra moda haftalarının da yeni sezon trendleri hakkında az biraz da olsa söz sahip olduğu görülebilmektedir.

Her yeni senede olduğu gibi 2020 senesinde da yeni sezon parçaları görücüye çıktı ve her bayanın dolabında yer edinecek olan 2020 ilkbahar yaz modası hakkında bir çok şey yazılıp çizildi. Eğer siz de giyim söz konusu olunca moda akımlarını yakında takip eden bir kadın oluyorsanız, kesinlikle 2020 ilkbahar yaz modasına bir göz atmalısınız.

Denim Modeller Eşsiz Markalar ile Dönüş Yaptı

Denim pantolon ve etekler her yeni sezonda piyasada yer almayı başaran yegane parçalar arasında bulunmaktadır. Bu sezonda gelenek bozulmadı ve denim modelleri bayanların dolabına hızlı bir dönüş yaptı. Genellikle gündelik yaşam için iyi birer tercih olan denim modelleri, mütevazi duruşu ile sevilmektedir.

Düz modelleri olmasına karşın bayanlar için fırfırlı, yırtıklı ve yamalı gibi bir çok farklı çeşit piyasaya sunulmuştur. Daha pek çok farklı yenilik ile piyasaya sürülen denim modeller, hemde ceketleri ile de bilinmektedir. Özelikle sokak modası için iyi bir alternatif olacak olan denim modeller ile şahane kombinler yapmanız mümkün olacaktır.

Birisi Asimetrik Fırfır Detayı mı Dedi?

Fırfır ayrıntıları bilindiği kadın giyim piyasasında sevilen bir unsur olmaktadır. Genellikle uçuş uçuş eteklerin uçlarında görülen fırfır ayrıntısı, zaman içinde giysi kolları veya yaka ayrıntıları gibi noktalara ulaşmıştır. Günümüzde nerdeyse vücudunuzun hemen her yerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir detay haline gelen fırfırlar, moda dünyasında yer alan son gösterişli parça olmaktadır. 2020 ilkbahar yaz modası söz konusu olunca bir hayli önemli bir konuma sahip olan fırfır ayrıntısı, bu sezon dolabınızda yer almalı!

Mini Mini Şortlar

Mini şort modelleri 2020 ilkbahar yaz modası söz konusu olunca kesinlikle deneyimlenmesi gerekli olan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Moda haftaları süresince bütün dünya üstündeki podyumlarda rüzgarlar estiren mini şortlar, ön plana çıkarttığı bacaklar ile bir hayli iddialı ve bir o kadar da cesur olmaktadır. Kesimleri mükemmel olan mini şort modelleri, alışılmış bir görüntüye sahip olmasına karşın payetli ceketler ile şahane bir uyum yakalamaktadır. En şık kombin önerilerinden birisinin temel taşı olan mini şortlar ile 2020 senesinin gece hayatında siz konuşulacaksınız.

Patlayan Renkler ile Moda

Aşırı patlak renkler çoğu sezonda abes görülerek yeni sezona koyulmasa bile bu sezon taşlar yerinden oynuyor ve patlayan renkler 2020 ilkbahar yaz modasında söz sahibi olmaya başlıyor. Şaşırtıcı renkler, arttırılmış renk tonları ve dikkat çekici giysiler, bu sezonun en ön plandaki parçalarından birisi olabilir. Özellikle söz konusu neon elbiseler ile 1000 kişilik bir partide bile tüm kalabalığın dikkatini üzerinize toplayabilir ve partinin konuşulan kişisi unvanını alabilirsiniz. Aşırı patlak renk tonları ile 2020 ilkbahar yaz modası sizden konuşulacağa benziyor. Kesinlikle bu giysilerden edinmeli ve yepyeni bir tarz ile 2020 moda dünyasına “merhaba” demelisiniz. 2020 size gerçekten de çok iyi gelecek!

70’li Yıllara Ceket Farkı ile Geri Dönüş

70’li seneler moda dünyasında daima önemli bir konuma sahip olmuş yegane dönemlerden birisi olmuştur. Bu hiçbir zaman yadsınamaz. Şimdi ise 70’lerin o şahane moda anlayışı 2020 yılına sıçrıyor! 70’li senelerın ceketleri, 2020 ilkbahar yaz modasında en öne çıkan modellerden birisi olmaktadır.

Geniş yaka ayrıntısı ve üstündeki saykodelik desenleriyle bilinen ceketler, en kusursuz hale getirilerek günümüz modasına uyarlanarak şimdiden podyumlarda yerini almış bile. Özellikle sivri yaka gömlek modelleri ile bir araya getirilen ceket modelleri yeni sezonun en çok konuşulan parçalarından birisi olacaktır. Renkli ve neon tarzı bir arada barındıran 70’li seneler ceketleri, kesinlikle deneyimlemeniz gerekli olan bir model! Henüz bir zaman makinesi icat edilmese bile 70 senelera ufak bir yolculuk yapmak dilerseniz, o dönemden fırlamış olan bu ceket modellerinden bir tane edinerek kendi zaman yolcuğunuzu yaratabilirsiniz. Üstelik tarz olmak da yanınıza kar kalır.

Devekuşu Tüyleri ile Sıra Dışı Bir Moda

Gündelik yaşamda epey absürt duracağa benzeyen tüylü üstler, daha çok gece hayatında ayrı bir stil yakalamak isteyen kadınlara hitap etmektedir. Giyenlere couture havası kazandırmaya çalışan tüylü üst giyim modelleri, hiç şüphe yok ki ki 2020 ilkbahar yaz modasında alışılmamış bir tarz olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle gömlek ve spor giyim ürünlerinin üzerine işlenen devekuşu tüyleriyle bambaşka bir tarza kavuşacağınız tüylü üst giyim modelleri, bir hayli havalı ve bir o kadar da farklı görünmenizi sağlayacaktır. Pek çok ünlü markada stokları tükenen bu yeni nesil modeli dolabınıza eklemek istiyorsanız, acele etmeniz gerekmektedir. Devekuşu tüyleriyle bezenmiş olan spor giyim ve gömlek modelleri ile en tarz olacağınız yıl kesinlikle 2020 yılı olacağa benziyor.

Trençkot Modelleri Tekrardan Yorumlanıyor

Trençkotlar bilindiği gibi kadın dış giyimi için bir hayli önemli yer edinmektedir. Gardıropların temel taşı olma kalitesini de üstünde barındıran trençkot modelleri, Yeni sezonda onlarca iddialı markanın ve tabii ki de modacının yeniden yorumlaması ile vitrinlerdeki yerini alan trençkot modelleri, genel itibari ile lazer kesimden oluşan çiçek motifleri ile göz önüne çıkacaktır.

Pek oldukça farklı dünya markasınca çeşitli şekillerde ve kesimlerde yorumlanan trençkot modellerinde genelde hareli ipek kumaşı kullanılıyor. Bu faktör göz önüne alındığı zaman 2020 ilkbahar yaz modası için trençkot modellerinin bambaşka bir soluk ile geri dönüşünü izleyeceğiniz demektir. 2020’de mutlaka bu trençkotlara bir şans verilmesi lazım… Zaten kadın giyim ürünleri arasında daima apayrı bir yere sahip olmuş olan trençkot modellerini hareli ipek çeşitleri ile deneyimlemek, kesinlikle her kadına iyi gelecektir.

Halat Kemerler Yaz Aylarının Olduğu Gibi 2020 Yılının da Vazgeçilmezi Olacak

Halat kemer modelleri bilindiği gibi yaz mevsimi ağır ağır yüzünü göstermeye başladığı zaman dolaplarda saklı durdukları yerden fırlayarak bayanların üstündeki yerini almaktadır. 2020 ilkbahar yaz modası söz konusu olduğunda da bu tutum aynen devam edecektir. Tıpkı denizci düğümünü andıran halat kemer modelleri, hem görünümü hem de fonksiyonu açısından iyi bir seçim olacaktır.

Bu sezon halatlar ipten değil, deriden üretilerek iddia bir tık daha büyümektedir. Bu da demek oluyor ki bu kadar fazla iddialı modelin arasında halat kemerler bambaşka bir tarz ile sizi kendine çağıracak! Halat kemerler 2020 ilkbahar ve yaz modası boyunca kesinlikle yanınızda olması gerekli olan parçalar arasında bulunmaktadır. Bu fırsatı kaçırmayın ve halat kemer modellerinin tadını çıkarın.