14 Şubat Sevgililer Günü İçin Tavsiyeler

0
628
Görüntüleme

14 Şubat nedir, nasıl ortaya çıkmış diye merak edenler için önce kısaca özetleyerek başlayalım: Kökeni Eski Roma’ya ve Aziz Valentine’a dayanan 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamaları 1800’lü senelerde Amerikalı Esther Howland’ın ilk sevgililer günü kartını göndermesiyle popüler hale gelmeye başlamış.

Sevgililer Günü Sürprizleri

Eğer evlilik planları gündeminizdeyse ve evlilik teklifi için uygun bir anı kolluyorsan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde harekete geçebilirsin. Hayalindeki gibi bir programın üstesinden tek başına kalkamayacağını düşünüyorsan, şehrindeki evlilik teklifi şirketlerinden destek alabilirsin.

Gelelim evlilik teklifi tavsiyelerimize:

İlişkinizi sonsuz bir beraberliğe taşımak için her şeyin başladığı yere ne dersin? Sevgilini nereye götüreceğini söylemeden farklı yollardan tanıştığınız yere gidebilirsiniz. Tabii burada daha önce hazırlık yapmış olmalısın. Sevgililer Günü konseptine uygun, mumlarla ve çiçeklerle süslenmiş bir masa sizi bekliyor olabilir burada. Ya da arkadaş grubunuz, mutlu gününüze eşlik edebilir. Organizasyona dahil olmak için orada bekleyebilir. Mekana gider gitmez müzik girer, yüzük çıkar ve sonunda büyük teklif! Şimdi sırada “Evet”i beklemek var!

 

Sevgililer Gününde Nereye Gidilir?

Sevgililer gününde gideceğiniz yeri seçerken sizin için bir anlamı olmasına veya romantik bir atmosfere sahip olmasına dikkat edebilirsin. Sevgilinle beraber Boğaz’a veya Galata Kulesi’ne karşı romantik bir akşam yemeği yiyebilirsin.

Ancak pandemi döneminde seçeneklerin arasında otelde konaklama veya evde romantik bir Sevgililer Günü masası hazırlamak da var. Odayı mumlar, balonlar ve güller gibi malzemelerle süsleyerek şık ve etkileyici bir ambiyans yaratabilirsin.

Sevgililer Günü için otel programı da yapabilirsin. Romantik bir akşam yemeği yemek, hatta harika bir konfora sahip odalarda konaklamak, sevgililer gününe özel hazırlanan sürprizlerden yararlanmak isteyen çiftler için indirim ve kampanyaları bulunan otellere rezervasyon yaptırabilirsin!

Sevgililer Gününde Evde Yapılabilecekler

Bu özel günü evde romantik bir biçimde geçirmek isteyen çiftlerimiz için, sevgiliyle evde yapılabilecek aktiviteleri ve küçük sürprizleri sizin için derledik.

Romantik Bir Kahvaltı

Günün en önemli öğününü, hayatınızın en önemli kişisiyle, özel bir günde paylaşmak. Kulağa bir hayli keyifli geliyor. Sevgilinize romantik bir kahvaltı hazırlayabilir, kahvaltı masasının üstünü güllerle ve dilediğiniz aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.

Küçük Notlar ve Hediyelerle Romantik Bir Oyun

Evin bazı yerlerine hediye saklayarak küçük notlarla sevgilinizin onu bulmasını isteyebilirsiniz. İlk önce hediyeye ve yerine karar vermeniz gerekecek. Hediyeyi koyduğunuz yere göre, küçük kalpli ya da renkli notlarla ipuçları verin. Sonra sevgilinin bu notları takip etmesini bir tebessüm içinde izleyebilirsiniz.

Beraber Özel Kokteyller Yapın

Evde sevgilinizle birlikte, dilediğiniz kokteyli içine sevginizi de koyarak yapabilirsiniz. Kokteyl tarifleri de internette mevcut. Kokteyl yerine getirmemiz için illa ki pahalı ekipmanlara ihtiyaç yok, evdeki malzemelerle de kokteyl yapabilirsiniz.

Sevgilinin Sevdiği Şarkılardan Felekten Bir Gece

Romantik bir Sevgililer Günü istiyorsanız eğer, bu plan hem uygulanması çok basit hem de çok keyifli olabilir. Sevgilinizin sevdiği şarkıları, şarkıcıları biliyor olmalısınız. Bu şarkıları bir liste haline getirdikten sonra çıkıp bir şişe kırmızı şarap alın. Güller ve resimler ile bu ortamı süsleyebilirsiniz. Sonra sevgilinizle şarap eşliğinde, akşama kadar bu şarkıları dinleyip dans edin.

Puzzle Yapın

Bu önerimiz biraz olsun farklılıkların dışına çıkmak için geliyor. Eğer çabuk sinirlenen, sabırsız bir insan değilseniz, sevgilinizle puzzle yapabilirsiniz. Hatta illa ki işin içerisine biraz olsun romantizm katacağım derseniz, ikinizin resmini puzzle yaptırın. Her bulduğunuz parça da birbirinizi öperek kutlayabilirsiniz.

Film İzleyin

14 Şubat’ta sevgilinizle evde romantik bir film izleyebilirsiniz.

Beraber Akşam Yemeği Hazırlayın

14 Şubat’ta sevgilinizle evde güzel bir akşam yemeği hazırlayıp, romantik bir yemek yiyebilirsiniz. Bizim önerimiz aklınıza gelen ilk yemeği yapmayın.

Sevgililer Günü İçin Hediye Nasıl Seçilmeli ve Nasıl Verilmelidir?

Hediyeyi basit bir biçimde vermemek çok önemli. Eğer birkaç hediye alırsanız daha da iyi olacaktır. Mesela bir hediyeyi ona verebilir ve diğer hediyeyi bulması için küçük bir yönlendirici ipucu yazabilirsiniz. Böylece heyecanlı dakikalar neticesinde hediye kavuşacaktır. Hatta ‘yakınsın, değilsin’ veya ‘sıcak, soğuk’ gibi evin farklı yerlerinde biblolara ya da çerçevelere, hediyeye yakın olup olmadığını da yazabilirsiniz. Güzel paketli çikolatalara da aynı şeyi yapıp evin farklı yerlerine koyabilirsiniz. Kadınlar çikolatayı çok sever, unutmayın.

Hediye seçimi ise kişiden kişiye değişir. Öncelikle sevgilinizi tanımanız gerekmektedir, neyi sevip neye heyecan duyacağını bilmelisiniz. Yeteneğiniz var ise ona bir takı hazırlayabilir ya da bir resim çizebilirsiniz. Belki ona bir fotoğraf çekebilirsiniz. Sevdiği bir şeyin resmi ya da onun gizlice çekilmiş bir resmi… Hediye almaktansa kendi yaptığınız bir şey çok daha anlamlı olacaktır ancak bu da kişiden kişiye değişir. Belki sevgiliniz düşünülüp seçilmiş, alınan bir hediyeyi daha çok sevecektir. En iyisi siz ikisini de yapın. Unutmayın hediye büyük, küçük, pahalı, ucuz, ne olursa olsun sizin onu sunma şekliniz önemlidir.

Sevgililer Gününde Nasıl Farklı Bir Sürpriz Yapılabilir?

Klasikleşmiş şeyleri yapmayın. Daha önce duyulmuş ve yapılmış şeyler sevgilinizi çok fazla etkilemez. Hatta bu yapılacak şey çok büyük bir şey de olsa önceden yapılmışsa çok etkileyici değildir. Eğer alışılmış bir şey yapacaksanız da içerisinde kendinizden ve ilişkinizle ilgili bir şeyler katmanız gerekir. Burası size kalmış. Mesela ilişkinizin başladığı tarihle ilgili bir şey olabilir ya da aranızdaki akılda kalıcı ve özel bir konuşma olabilir. Bunları çeşitli şekillerde sevgilinize sunabilirsiniz. Unutmayın yapacağınız sürpriz ile imaj yaratırsınız ve farklı sürprizler (küçük de olsa) bayanlar için daima daha çekicidir.

Son olarak eklemek gerek. Belki de sevgiliniz ve siz Sevgililer Günü’nü kutlamayı sevmeyen çiftlerdensiniz. Bu durumda kendi özel gününüz olmalı. Bu bir yıl dönümü olabilir ya da aranızdaki önemli bir anın yıl dönümü olabilir. Ayrıca unutmayın ki, küçük sürprizler daima hayatınızda olmalı. Sadece özel günlerde hediye almayın. Diğer günlerde de küçük sürprizler ve hediyelerin varlığı, ilişkiyi canlı tutmanın ve sevgiyi körüklemenin, sevgiyi göstermenin iyi bir yoludur.