Bebekler İçin Kehribar Kolye

0
1001
Görüntüleme

Kehribar; oluşumu ve tarihi bakımından diğer taşlardan oldukça farklıdır. Esasında kehribara her ne kadar taş denilse de kehribar organik bir madde olduğundan dolayı taş değil, bir fosildir. Kehribar; bilim, tıp, kozmetik, ev gereçleri gibi pek çok alanda kullanılabildiği gibi takı ve aksesuar alanında da hayli geniş bir kullanıma sahiptir ve anne ve bebekler için de çeşitleri mevcuttur. Kehribar Kolye, Kehribar Kolye Ucu, Kehribar Bileklik, Kehribar Bebek Diş Kolyesi, Kehribar Kol Düğmesi gibi pek çok model kehribar takılara örneğin verilebilir.

Şifalı bir taş olarak; Kehribar

Kehribarın takı ve aksesuarda bu kadar ağırlıklı olarak kullanılmasında muhteşem ve otantik bir görünümün yanında şifalı bir taş olmasının da etkisi vardır. Özellikle Kehribar Kolye; Litvanya, Polonya, Almanya, Hollanda gibi gelişmiş ülkelerde ki eczanelerde Kehribar Bebek Diş Kolyesi olarak satılmaktadır. Bu gibi gelişmiş ülkelerde Kehribar Kolye’nin şifalı yönünden de yararlanılmaktadır.
Ülkemizde ise Kehribar Kolye daha yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır.  Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kehribar kolye özellikle bebeklerin diş çıkarma dönemlerinin daha sancısız geçmesi için anneler tarafından kullanılıyor.

Kehribar Kolye’nin Faydaları

Kehribar Kolye diş çıkarma döneminde olan bebeklerde ağrı kesici etkisiyle bu dönemin daha rahat geçmesine katkıda bulunur.
Kehribar Kolye’nin mideye fevkalade faydası vardır. Kehribar kolye elektromanyetik yapısı gereği vücut manyetiğini dengeler ve midenin düzenli çalışmasına etki eder.
Kehribar Kolye kalp ritmini dengeleyerek ani kalp rahatsızlıklarını ve kalp yorgunluğunu önlemede bir yöntem olarak kullanılır. Ünlü Türk hekimi İbn-Sina’nın da kehribar hakkında şifalı olduğuna dair söylemleri bunu doğrular niteliktedir.
Kehribar Kolye içerisinde bulunan süksinik asit sayesinde eklem ağrılarına da doğal bir ağrı kesici etkisi yaratır. Süksinik asit çağımızda tıp alanında pek çok ağrı kesici ve ilacın içerisinde de bulunur.
Kehribar Kolye’nin ruh sağlığına, sinir, stres ve ani duygu dalgalanmalarına iyi geldiği söylenmektedir. Bu sebeple Almanya Başbakanı Angele MERKEL katılmış olduğu önemli toplantılara Kehribar Kolye ile gitmektedir.
Bronşit ve astım gibi hastalıklara Kehribar Kolye’nin iyi geldiği söylenmektedir.
Bademcik rahatsızlıklarına Kehribar Kolye iyi gelmektedir.
Kehribar içerisinde bulunan süksinik asitin doğal bir ağrı kesici olduğundan dolayı hem alternatif tıpta yoğun yer bulmaktadır hem de gelişmiş ülkelerde modern tıp alanında kullanımı fazladır.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi işe yarıyor mu, bebekler için Kehribar Kolye kullanan var mı?

Kehribar Bebek Diş Kolyesi diş çıkarma sürecinde ağrıları hafifletiyor.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi diş çıkarma döneminde salyanın azalmasını sağlıyor.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi son senelerde pek çok anne ve baba tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Gerek yapılan araştırmalar, gerekse kullananlardan alınan geri bildirimler nedeniyle Kehribar Kolye’nin yararlı olduğunu söylemek mümkündür.

Bebekler diş çıkarırken her şeyi ağzına alma gibi bir eğilime sahip olduklarından dolayı Kehribar Kolye’yi geceleri çıkarmakta fayda vardır. Ancak Kehribar Kolye çift tarafı düğümlü olması nedeniyle bir hayli güvenlikli şekilde hazırlanmıştır.